bugün

kendini naza çekmek, insanları parmağında oynatmak, ağırdan almak, vereceklerini gıdım gıdım vermek, insana "illallah" dedirtmek. tipik bir fazla naz aşık usandırır vakası.
ceplerine taş filan birşeyler koyup pazarda satışa çıkmak...bu sayede kendini ağırdan satmış olma durumu!...
insanlara kendi hakkında az bilgi verip, gizemli bir havaya bürünmek. kendini naza çekip, usul usul insanların kanına girmek.
bunu yiyen kız ve erkeklerden kalmaması durumunda hakettiği değere kavuşacak davranış biçimi
istemem yan cebime koy edası taşıyan insan türevlerinin sergilediği davranış biçimi.
türk kızlarının genel huyu.
ağır çeksin diye duş alıp öyle satmaktır. * *
(bkz: kendini mal yerine koymak)
böyle davranan insan korkak insandır. bir şeyleri yaşamayı erteliyordur sizide oyalıyordur.anlamsız davranış biçimi.ego poh pohlanmalarından sonra sıkça görülen durum.yapmayın efendim hem kendinzi hem de çevrenizdekileri bezdiriyorsunuz olmaz hatalı davranış şekli.
tam olarak ne istedigine karar verememis gurur denen illet olayı abartmıs kacarsam tapar taparsam teper mantıgı ile hareket edip olayı ellerinde patlatan bunye eylemi.
(bkz: fazla naz asik usandirir)
(bkz: kendini yok satmak)
baslik parasi olarak agirliginca altin vermek isteyen ağalara yapılması şart olan şey. mümkünse o evrede kilo alın, cebinize taş doldurun. evet.
kızlara karşı uygulanması gereken, kesin sonuç veren davranış biçimi; ota boka naz yapmak değil, tam tersine; hiçbir şeye naz yapmadan "he, peki" demektir. karşı taraf siklenmediğini düşünerek daha çok yüklenir. ince bir iştir, hüsranla sonuçlanabilir; bir yere kadar oyun olur, daha sonra kişiliğin bir parçası olduğundan "kuul" olmanızı sağlar. kendini ağırdan satan insan söylenilenlere uyan, kendi halinde; sinirlendiğinde kodum mu oturtan bir bireydir. en basit tanımı budur. hoştur, güzeldir; tüm kapıları açar. mızmızlanıp ağlayarak hiçbir şey elde edilmeyeceğinden, en doğru olanıdır. karşılıklı ağırdan satma olayı ilişkiyi bitirir, ya da dediğimiz gibi; bu iki tarafta da kişiliğin bir parçasıysa bir sorun olmaz. sonradan iki taraf da kendini sevdirme derdine girip de kendini ağırdan satarsa, o zaman kötü olur ama.
eğer sizi diğer insanlardan farklı kılacak bir özelliğiniz yok ise lütfen boşuna çabalamayın. egolarınızı tatmin etmek için başka yollara başvurun. hiç ummadığınız bir anda nefret edilebilirsiniz.
kendini satmanın bir türü.
doğru yaklaşımdır. zira kolay elde edilen değersizdir he zaman. değerli olmak istiyorsan zor erkek-kadın ol efendim.
cool olmakla eşdeğerdir. candır.
(bkz: egonu çeker misin seni göremiyorum)
aslında doğru taktiktir özellikle kızların yapması gerekir ama pek becerebilen yok malesef.
özeti budur kanımca dahası yoktur:
"bir süreliğine yüz vermemek”

Örnek alıntı: "Polina ile konuşmaktan kaçıyordum kuşkusuz. Vurmergelmler olayından sonra hiç konuşmamıştık. Bunu biraz kendimi ağırdan satmak için yapıyordum.” Kumarbaz
iki yüzlü insanların yapacağı iştir. öküz altında buzağı aramak gibidir bu tip insanlar ile beraber olmak.
ağırdan da olsa,satmayacaksın kendini.