bugün

başkalarının zarar görmesine sebep olan kimsenin farkında olmadan daha çok yaptığı şey.
Yoğun depresyon ve travmatik olaylar neticesinde kişinin gerçekleştirdiği sakıncalı durum. Derhal bir terapiste başvurulmalıdır.
Bilerek yaptığım şey ağır eziklik psikolojisi sonucu omuzlarıma bıçak ile çentik att yalan yok. Ailem bilmiyor bunu.
elimde olmadan sürekli yaptığım şey. biri yardım etsin artık diye bekliyorum. sıkıntılı bir duruma gireceksem kendime zarar vermeye başlıyorum.
çocukken çokca yaptığım eylemdir.

anneme sinirlenip 'betona oturu ishal olucam banane' demişliğim vardır. ishal olmamışsamda götümün oturmaktan düzleştiğini söyleyebilirim.. şimdilerde her götüme bakışımda o günlerim gelir aklıma.

bir keresinde abimlerle kavga ederken müsabakanın sonunda kaybeden taraf olup, hırslanıp kendime tokatlar atıp bayılma numarası yapmıştım. annemde oklavası elinde abimlere daldı tabi.

bir kere de kendimi balkona kapatmıştım. babamın uçan tekmeleriyle salona şutlandım..

(bkz: çocukken yaşanan travmalar)
aynaya bakmak.
Kendindendir çektiklerin gölgenden değil. Ne yaptın da sana dönüşünü görmedin? Ne ektin de ektiğini biçmedin? Eylemlerin ruhundan ve bedeninden doğar. Sonra da çocuğun gibi gelip eteğinden tutar.
*
hayattan bıkkınlık, sevgi görmeme, acı bir kayıp sonunda acı çekmeye meğilli olma durumudur. hayat tecrübesidir.
Kendine zarar vermeni engellemeye çalışsanda da, bunu başaramadığın zamanlar olabilir. Kendine zarar vermeyi istemediğin ama kendini durduramayacağını hissettiğin zamanlarda, biriyle konuşmayı deneyebilirsin. Bu kişinin seni dinleyecek, sana öneriler verebilecek bir kişi olması gerekir. dostun olması gerekir. yoksa o da olmaz...
(bkz: depresyon)
bazen bilincli bazen bilincsiz ama herkesin hayatinda yasadigi tecrubedir.
(bkz: aşık olmak)
mazoşizm ve ilgi çekmek dışında insanın farkında olmadan yaptığı, farkına vardığında da "ne yapıyorum lan ben aq?" dediği durumlardır.

http://www.halileohalilei.com/2010/12/aq_11.html
(bkz: mazo$ist)
bir geyik olarak ' kendini intihar etmek ' e yaklaşan durumdur. sigara sayısındaki artış, sabahlayan vücudun yorgunluğu, şişmanlık... ortak etkenleridir.