bugün

Aslında hepimizin hayal kurarak zaman zaman yaptığıdır, insana huzur veren ve allaha bize bu gücü verdiği için şükrettirendir.
içinde yaşadığım dünyadır.
şizofreni başlangıcı olabilir.
bir sözde geçtiği gibi sonra birgün otopsi isteriz hayallerimize, çünkü ecelleriyle ölmüş olamaz hayallerimiz..
düşüncede 2. bir hayatının oldugunu hayal ederek, o hayatta olmak istediğin kişi gibi yaşamak. düşüncede kaldığı sürece problem yaratmayacaktır.
böyle yaşıyorum.
bir denizin ortasında köpüğün içinde olmak gibi.
masum, güzel bir dünyadır. herkeste genellikle bir adet mevcuttur.
başlarda o kadar güzel gider ki; sürekli yapılır.
her geçen gün yeni hayaller eklenir var olan hayallerin üstüne.

sonra öyle bi hal alır ki; gerçek gibi olur o hayaller.

gerçek hayattan zevk alınmaz hale gelinir.

çünkü istenilen, hayali kurulan dünya bambaşkadır. gerçek hayata dönünce bunun tam tersi bi hayatı yaşamak zorunda kalmak sanıldığı kadar basit değildir.

(bkz: kişi kendinden bilir işi)
bire bir şizofreni tanımıdır.
hayal kurmaya vaktimiz bile olmadı kaldı ki hayallerde yaşayalım..
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
fazla kapılmadan yaşanması gereken huzurlu dünyadır.
asla olamayacagini bildigin bir kisi olmaya esdegerdir kimi zaman.
reel olanında umduğunu bulamadığında kaçacak alternatif yerdir,tutunulabilecek bir şeyler bulma umuduyla yapılan yolculuktur.
40 yılın başında bir kere; gerçekten seven, anlayan, anlaştığım, hem dürüst, hem kendime uygun, mükemmel desen hiç abartılmayacak bir insan çıkmıştı karşıma. tam zamanı gibi geldi. yaşım uygun, konumum fena değil. bununla geçse geçer sanki hayat dedim, hem nasıl geçer, göz açıp kapayana dek, su gibi. temiz, güzel, içten... en çok da mutlu, diğerleri olunca huzur kaçınılmaz, acabalar olmadan, içim rahat olarak.

sonra bir gün geldi nerden geldi anlamadım. bitti. o üzüldü ben yokoldum, o dağıldı ben perişan oldum. bitti mucize dediğim. kaldım öyle. eskisinden daha yalnız, çok daha çaresiz. bu dünyadaki her şey acı veriyor, biraz gözüm kara olsa düşünmesem annem çok üzülecek, hadi inançsız olsam çoktan öldüreceğim kendimi. ama o da yok. işin yoksa çekeceksin bu acıyı. işin olsa da çekeceksin.

sonra dedim bu böyle olmayacak. olmayan şeyler yarat madem her şey için çok geç. geri dönüş yok. kaybedildi gitti. olmayan şeyler yarat. dünyanı kur; mutlu ol. ha deyince olmuyor ama işe yarayacak biliyorum. önce bunu hayal ettim çünkü.
çoğu kişinin gizlediği fakat alenen var olan dünyadır.
(bkz: inception)
asosyallik başlangıcıdır. e yapar tabi. insanın doğasında var kontrol etme isteği. Kafanızda yarattığınız bir şeyide elleşip değiştirmek kadar kolay bir şey yoktur. Kötü olan çok kaptırırsanız gerçek dünyayla kendi dünyanız arasında kalma tehlikesini geçireceğiniz bir gerçektir.Tavsiye etmiyorum. Kolay gelsin.