1. ?.
  çoğu zaman geçerli bir deyiştir. fakat durum öyle yönlere ilerliyor ki bunu, sözlükte nesil tartışmalarında bile görebiliyoruz. sözlük, nesillere göre yazarları katagorize etmeye kadar varan gereksiz söylemlere maruz kalıyor. ha birde şöyle bir kısmı var tabi bunun; bu tür kusmaları gerçekleştiren uuserlerin kaale almama durumudur.

  okuyoruz ve yazıyoruz ulan... ne idüğü belirsiz simbiyotik yaşayan insanların sözlerini kulak arkası etmek çokta aşikar olunması gereken bir durumdur. evet, bu insanlar hayattaki konumlarının belirsizliği gibi sözlüğünde stabilitesini belirsizleştiriyorlar. kendinizce doğru saydığınız gerçeğe ulaşmamış maddeleri lütfen buraya kusmayınız dememiz gerek. sevgiler, saygılar..
  (bkz: demokrasi gözünü seveyim)
  1 ... dimarzio
 2. ?.
  öncelikle bir başkasını kendinden zeki kabul eden insanı bulmanın gerektiği, sonrasında bu öğüdün verilebileceği sözdür.
  1 -1 ... yinyang
 3. 1.
  (bkz: ne kadar cahille tartıştıysam da hep yenildim)
  2 ... cemuzan
 4. 2.
  çoğu insan karşısındakinin kendinden zeki olabileceğini kabullenemediği için gerçekleştirilemeyen eylem.*
  1 -1 ... leigh cheri
 5. 3.
  onemli olan karsındakinin zekası degil o konuda ne kadar bilgili oldugudur, bilgisi yoksa zeki insanın yorum yapması zordur.
  ... kadavra
 6. 4.
  baskın oran bunun tersini savunmaktadır:

  "aptal ile tartışma, çünkü izleyenler kimin aptal olduğunu anlayamayabilir!"
  3 ... reverse engineering
 7. 5.
  ''aptallarla asla tartışmayın! çünkü, önce sizi kendi seviyelerine çekip, sonra da tecrübeleriyle yenerler'' sözünün zıt görüşlü teorisi...
  1 ... sogut dalina yuva yapan manda