bugün

bu şarkının ikinci adı ; evde kalmış kızın türküsüdür.
Cem karaca şarkısı değildir, neşet ertaş şarkısıdır. ama cem karaca olağanüstü yorumlamıştır. Evet.
Evet herşeyden ben sorumluyum kimseyi suçlayamıyorum. Kalbim sıkışıyor. Birilerini suçlayabilsem daha kolay olacak belki de sarıldığım nefret beni ayakta tutacak ama yok yani. Kendi aptallığım yüzünden böyle oldu.

Karadır bu bahtım kara
Sözüm kar etmiyor yare
Yüreğimi yaktılar ah eyvah eyvah hey

Gendim ettim gendim buldum
gül gibi sararıp soldum eyvah eyvah

Bilmez yar gönülden bilmez
Akar göz yaşlarım dinmez
Bir kere yüzüme gülmez
eyvah eyvah hey

Gendim ettim gendim buldum
gül gibi sararıp soldum eyvah eyvah hey

Söylerim sözüm almıyor
O yar yüzüme gülmüyor
Garip gönlümü bilmiyor
Eyvah eyvah eyy

Gendim ettim gendim buldum gül gibi sararıp soldum eyvah eyvah eyy

Sözlerine sahip neşet babanın bize hediyesi güzel şarkıdır. Dinlerken ağlatır sigara kullanmasan bile yaktırır.
Rahmetli (bkz: neşet ertaş) 'tan dinlenmesi gereken türk müziği eseri. yanında kavun peynir rakı üçlemesiyle iyi gider.
benim türküm.

ne zaman dibine kadar mutsuz olsam aklıma gelen ilk türkü.
hemen her yorumunu severim. neşet ertaş'tan tut, neşe karaböcek'e kadar. böyle bunu açıp uzak uzak yerlere yolculuk yapmak istiyorum bir başıma.

neşet ertaş'ın çoğu türküsü güzel.
ama bir bu, iki yalan dünya yerleri bende başka.

başıma gelen çoğu şey benim hatamdan.
Storyleri izlerken dilime dolanan türkü.
Direktörüm iş arkadaşıma kayak tatilinde evlilik teklifi etmiş. Nasıl tatlılar nasıl. Kaç para ulan şöyle sevilmek.
Ben de hafta sonu tek başıma kayağa gideyim. Adaletsiz dünya. Öğretmenlik yazacaktım çiçek gibi.
üzerine belki sayfalaRCA yazı yazılabilecek bir konunun bir cümlede ifade edilmiş hali. Büyük ustayı saygı ve sevgiyle selamlıyorum. iyi ki varsın baba.
Bilmez yar gönülden bilmez
Akar göz yaşlarım dinmez
Bir kere yüzüm gülmez eyvah eyvah eyy...
neşet ustadan dinlediğim, her dilediğimde ayrı bir derde salan enteresan ve bir o kadar da güzide eser.
Kimisi a demeden başına gelmeyen kalmaz. Kimisi ne yaparsa yapsın bişey bulmaz. Gül gibi yaşamaya devam eder.

Yani senlik bir durum yok malzeme bu.
ne kadar doğru bir söz insan sonunda kendi hataları zaafları yüzünden zarar görûr.
Sena şener'den dinlemekte olduğum.
Seneler önce bu başlığa benim türküm diye, en sevdiğim Neşet Ertaş türküsü diye entryler girdiğim türkü.

Halen severim.
ne kadar doğru bir şarkı sözü her insan er yada geç kendi yaptıklarının cezasını çekmez mi zaten.
https://www.youtube.com/w...p;ab_channel=AsilG%C3%96K

başka bir yerde, bu delikanlıdan dinlemiştim. Videosunu bulunca atayım dedim.

tanım; insan ne ederse, kendine eder.
Bu sabah da böyle.
görsel
kafede çay içerken bu türküyü duymuştum. söyleyen başka biriydi ama yanıktı sesi bayağı. oyun havası söyleyen biriydi aynı zamanda. adını hatırlayamadım şimdi.
Ne zaman bi haltlar karıştırıp başıma sıkıntı gelse kafamı yukarı kaldırır mırıldanırım. Kendi düşen ağlamaz muadili.
gül gibi sararıp soldum şeklinde devam eder.
Alkol komasına girdiğim her gecenin sabahında kendi kendime söylediğim şarkı ..
Neşet Ertaş’a ait türkü.
ben lise 2'de bayılırdım bu türküye.
hayır lise 2'de ettiğim bir şey de yoktu henüz. *
halen severim.
Kimseye sövgüm, kimseye bir karalamam olmadı. Tüm arkadaşlarım, tüm sevgililerimden muhakkak ki benden ötürü ayrıldık.

Kendim ettim, kendim buldum.
Kimseyi de kırmadım ama Allaha şükür.
güncel Önemli Başlıklar