bugün

cahiliyye devri insanıdır. helvadan tanrı yapar , tapar ,acıkınca yer.
kemalist insandır. Atatürk'e secde etmekten gösterdiği yolu göremeyen insandır.
inancak bişi bulamayınca e bide yapcak iş yok can sıkıntısı çok o zaman bari bişi yapalım hem zaman geçsin hem de bişilere inanmış olalım manasında yapılmış put, heykel vb. yapılardırç
büyüyünce olacağım insan.

önce bir tanrı adı bulacağım. sonra bir-iki sayfa bir şey yazacağım. psikolojik olarak desteklenmesi gereken insanlara ' bak bu tanrıya inananlar şöyle mutlu böyle mutlu' tarzı hikayeler uyduracağım, onlarda bana inanacak. ben de küçük krallığımda mutlu mutlu yaşayacağım. oh mis.

insanlar da aydınlandıklarını zannedip mutlu olacaklar.

( bak bize ne kadar zulüm yapıyorlar bizi anlamıyorlar edebiyatı yapabilmek de önemli. bunu da başarabilirim sanırım)
tanrı yaratabilecek kadar gücü olan, fakat kendisinin yerine başkasını tanrı yapabilcek kadar cesareti olmayan insandır.
dallamanın önde gideni .
kendin yap kendin tap kabilesinin üyesi olan yerlidir.
yaratıyor ise tanrı olmalı zaten diye bir düşünceye yol açar burdan kişinin tanrı olduğunu görebiliriz.
(bkz: mitoloji)
(bkz: bir çağın dini bir sonrakinin edebi eğlencesidir) *
(bkz: ralph waldo emerson) *
kendi (bkz: nirvana)sına ulaşmış insandır.
beni sizler yarattınız diyen tanrinin inananlaridir.
(bkz: töbe de lan ağzın g*tüne dönecek)
(bkz: töbe de lan ağzın g*tüne dönecek)
bir şeylere inanma, dayanak arama ihtiyacı olan insanların yaptığıdır.
cool adamdır. para tanrısı olmuştur.
(bkz: vay kerata)
budistler bu insanlara en güzel örnektir. kendileri yaparlar sonra evin baş ucuna koyup ondan medet umarlar. bir grup sefildirler işte. hatta bazılarını yiyeceklerden yaptıkları ve acıktıklarında onları yiyen cinslerinin görüldüğü söylenmektedir. *