bugün

olmasa da olur denilen şeyler.
sözleri çok anlamlı olan sıla şarkısı.
sıla'nın muhteşem şarkılarından sadece biri.
I I I
X X
I I I
sıla'nın sözleri çok anlamlı olan şarkısı.
sıla'nın şarkılarını genel olarak beğenmem. fakat daha eski olan bu şarkısını seviyorum. dün gece aklıma gelen, sözleri çok anlamlı olan sıla şarkısı.
10 sene sonra tesadüfen denk geldiğim eskimeyen şarkı.
Evlenip hayal kırıklığına uğramış Kocasından soğuyan kadın şarkısı.
Not erkeğim.
abi geçiniz. şunu bunu geçiniz sılanın en iyi şarkısıdır. efsane bi şarkı. öyle ki hayalet gibi takılan, beti benzi atmış sılanın iplerle bağlandığı klibi dahi izlenir bu eşsiz şarkı için.
sözleriyle, melodisiyle, sılanın sesiyle çoktan efsanelerin arasına girmiş şarkıdır.

erkan elektarla günü şarkısı:

http://www.youtube.com/watch?v=4A07TJWWQR0
(bkz: bordür)
geç keşfettiğim sıla şarkılarından biri ve güzellerinden..

http://www.youtube.com/watch?v=4A07TJWWQR0

"kenar süsü oldum hayatında
yani olmasam da olurdu..
kaza süsü de verirdin vefatıma,
yokluğum boşluk yaratmazdı.."
Çok sevdiğim insanın eskiden kullandığı nick.
öğretmenin, eksi vermekle ödüllendirdiği sanat.

görsel
ilkokulda ısrarla yaptırılırdı bu. en kolayı ve en yaygını şu şekilde yapılır:

dikey ve birbirine paralel 3 kısa çizgi çekilir. arada birer satır boşluk bırakarak bütün bir sayfanın kenarı bu çizgilerle doldurulur. daha sonra en üstten başlayarak;

1.) ilk üçlünün en solundakiyle 2. üçlünün en sağındaki çizgi çapraz çekilen bir çizgiyle birleştirilir.
2.) ilk üçlünün en sağındakiyle 2. üçlünün en solundaki çizgi çapraz çekilen bir çizgiyle birleştirilir.
3.) ilk üçlünün ortasındakiyle 2. üçlünün ortasındaki çizgi dik çekilen bir çizgiyle birleştirilir.
4.) bu işlem sayfa sonunda kadar devam eder.
bazı ilişkilerde, ilişki sırasında değil de ayrılıp ayrılık kafasından da çıkıldığı vakit, yani mantıklı düşünmeye başlandığı vakit "bu şarkıyı yaşatmış bana namussuz" dersiniz.
Sıla'nın gerçekten mükemmel şarkılarından birisi, ve çok güzel yorumlamıştır eski olduğu halde bile halen dinlediğim şarkıdır.
insana kendini değersiz hissettiren, sıla'nın en iyi şarkılardan biridir.

dibe vurduğunuzu hissedersiniz dinledikçe...
tek kelimeyle mükemmel bir şarkı. sözleri insanın içine işliyor.
bi ara baya baya moduna sokan şarkı.
sonradan farkediyosun tabi; sayfanın içi boşsa zaten, senin kenar süslüğün lütuftur ona.
--spoiler--
ona buna ağladım,
içimden döküldün.
--spoiler--
sözlerini dinlerken bir an size adeta, "aha, bak bunların hepsini yaptın. rezilsin lan, iğrençsin. olmasan da olurdu, keşke olmasaydın" diyen şarkıdır.
" hurdaya çıktı içim
farkettin mi hiç'e döndüm
çürüye çürüye tükendim."

can yakıyor can!
süper bir sıla şarkısı.
"rezil ettim kendimi
dağıttım, içtim, düştüm
ona buna ağladım, içimden döküldün"

ne kadar da tanıdık.