bugün

Muammer Kaylan in ozellikle 1970'lerden itibaren ataturk doneminin kazanimlarindan uzaklasilmasini ele alan kitabi.
yabanci bir ulkede dolasirken o ulkenin vatandasi bir kimsenin gordugu bir turk genci icin soyleyecegi soz
ingilizlerin istanbul'dan Anadolu'ya kaçan Kuvay-i Milliyeciler için söylediği söz.
Kemalist Avı denilenj uygulama istanbul'da her geminin Kız Kulesine yanaşması emriyle yapılıyordu. Gemiler nereye giderse gitsin öncelikle Kız Kulesine uğramak zorundaydı.
alın size bir gri bölge daha. bunların atatürk ü sevip sevmediklerini henüz çözebilmiş değilim. bana göre büyük çoğunluğu atatürkçü düşünceye en çok zarar veren grup. herşeyden önce türkiye cumhuriyeti varolduğu müddetçe varolacak olan, inklapçılık ilkesini tırpanlıyorlar. demokrasi denilen ütopyanın hızla gelişebilmesi için inklapçılık ilkesinden taviz verilemez. öte taraftan aşırı bir sevgileri olduğunu söylüyorlar.
add ile karıştırılmamalıdır. zira atatürk inkilapçılığı getirmişken add sağolsun google'ı kapatmaya çalışmaktadır.
karşıt görüşteki herkesi ingiliz ajanı olarak görürler.

necip fazıl kısakürek, ingiliz ajanı.

bediüzzaman, ingliz ajanııııı.

mehmet akif ers.. ingiliz ajanı!

adnan me.. ingiliz ajanı dedim ingiliz ajanısınız hepiniz!!!

tamam hocam sakin ol, yakışmaz büyük yıkılmaz güçlü kemalistlere zırlamak..
http://www.facebook.com/p...258&fbid=170220971258
(bkz: kemalist exe/#8361167)
bunlar yüzünden ülkenin başına gelmedik felaket kalmadı. hem ülkenin bokunu cıkartırlar hem de sayın sevgili muhterem başbakanımız recep tayyip erdoğan hakkında ileri geri konuşurlar.
kemalizm ve laikliği benimserler ama şeriat deyince aşırı tuhaflaşırlar. Sarık sakal ibadet cüppe şeriat vs. Deyince çıldırır birçoğu. Ülkedeki eğitilmesi zor kişiler.
(bkz: kemalist kişilik bozukluğu)
Bugün Kemalizm'i zengin ideolojisini gibi gösterenlere soruyorum ? Ulan çocuğuna gemi alan kim ? Bugün Her yerde dershaneleri olanlar kimler ? Bugün hangi kemalistin veya hangi bağımsızlıkçının fabrikası var ? Bugün Atatürk'ü ve Türklüğü sevenler hakketmedikleri işlerde çalışıyorlar. Aptal patronlarının işlerini hallediyorlar veya fabrikada eşşekler gibi çalışıp patronun oğlunu amerikada okutuyorlar. Bugün vatanseverler bu durumu hakketmiyorlar. Ben bugün kemalizm'i dolmuşlarda ve bakkallarda asılı olan Atatürk resimlerinde görebiliyorum. Oysa size soruyorum bugün hangi zenginin AKP ile ilişkisi yok, hangi büyük televizyon kanalı AKP'yi eleştirebiliyor ? Bugün tablet bilgisayar ihalesi kemalistlere mi verildi ?
benim arkadaş!
bu ülkenin gerçek sahipleri bunu söylememin nedeni yobazların taptığı iskilpli atıf ve saidi kürdinin kurutluş savaşında inglizlerle kucak kucağa olmasıdır.
çapaya giderken objektiflere yakalanmışlar.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/kemalistler-351911/
insanların eleştirilerine sürekli maruz kalan insanlar.
çağ dışı ilkel bir düşünce formunun temsilcileridir.
1920-30'larda sisteme karşı çıkan binlerce kişinin asılmasına destek vererek, başka yeni bir sistemin aynı yöntemle yerleştirilmesini meşrulaştırıyorlar. Halbuki o hiçbir şekilde meşru değildir.
1920-1930 larda asılan kişiler iyi ki asıldı demeye devam edecek kişilerdir efendim.

çok iyi oldu, hatta bir daha kurup assak diyoruz efendim.
"başka birileri başka bir sistem kurarken tutup antikaw'ı assa bu doğru olur mu?" sorusunu akla getirir. Ben cevabi vereyim, dogru olmaz. Ciddiyim.
çünkü asılanların kesin iyi insanlar değiller bu belli .

diye denilmesi gerekmekte.

çünkü masum olduklarına inanmamaktayım

diyebilirim ciddiyim.
bir ulusun tüm hafızasını devrim ayağına yok etti diyenlerin, çıkarcı dinlerden pek farkları yoktur gözümüzde iyi ki de o nalet şeyler defaoup gitti diyoruz diyeceğizde...

sahne müslümanların, sahteliğini döktükleri yer....
biz tarafız, evet atatürk ün devrimlerinden yana.

onları da gözümüz gibi savunacağız.
görsel
görsel
görsel
-evet atatürk ölmedi yüreğimizde yaşıyor

-kemallizm çaksın ne çakacaksa zaten birilerine çakmış!!!!!!

-atatürk çoktu düşmanı yendi

bir buralarda sapıklar kalmış yenilmedik onları da yeneriz....