bugün

namaz kılmamaları, zekat vermemeleri benzeri olaylarla bağlantılıdır. bazısı müslüman olmadığı için yapmıyor. çoğunluğu müslüman ama ateşte yanmayı umursamıyorlar.
genelde aynı yalanlar uydurulup söylenen bahanelerdir.
en popüler 3 yalanları vardır.

1 ilaç alıyom
2 garnım ağrıyo midem bulanıyo başım dönüyo
4 açlığa dayanamıyom

eylem olsa 1 ay aç susuz eylem yapmaya dayanırsınız ama..
Ahirette tanıdıklarım var sırat köprüsünü para vermeden geçebilirmişim.
aç susuz eylem yapan kim var ve dayanacağını nereden biliyorsun bu da iki. gerçekten sağlık sorunları olan ve olumsuz etkilenen kişiler olabiliyor. evet başım dönüyor bu son derece doğru. sırf bu yüzden 2018'de ramazanda az geziyordum. halsizlikten, açlıktan başım dönüyordu. kişi müslim değilse oruç tutmaz bu kadar basit. hani kemalistler müslim değildi?
evet ilaç alıyorum yalan değil. inanmazsan inanma. sabah ayrı akşam ayrı hap alıyorum. sabah 9'da akşam da eve gelince.
soyle birseye sahip olmalarindan dolayi boyle ne evrene, ne yaratana nede kisinin kendine faydasi olmayan ilkel bir ritualin anlamsizliginin farkinda olmalari.

görsel
görsel
Şahsen Atatürkçü olarak. Putperest Mekkeli müşriklerin ibadeti olan oruç ile pek alakam olmaz siz de tavsiye ederim.
doktorun hiçbir tavsiyesine uymayıp da ramazan gelince doktor oruç tutma deyince bir anda mide spazmı geçirme durumu.