bugün

lanet olsun hatta. ikiside birer cemaattir. buna şahitim. radikal, diktacı ve faşizandırlar. kendi inançlarını benimsemeyene köpek gibi saldırırlar. biri güzel atamın yolunun tüccarlığıyla, diğeri din tüccarlığıyla prim yapar, para kazanır. anti-demokratik, anti-eşitlikçi, anti-özgürlükçü ve anti-hümanist kafadadırlar. öznel çıkarlarını devlette kadrolaşıp, halkın çıkarlarını bastırarak halka dikta ederler. ikiside taht kavgası yapan çıkarcı oluşumlardır. kamu mallarını yağmalarlar. medyatik, ekonomik tekelleri vardır. yaşasın laik milliyetçi anlayış, diyorum. ilber hocam bu uydurma ideoloji olan kemalizmi ne güzel açıklamış bi' kitabında...
atatürk, kendisini deli gibi seven 74 milyonu bu azınlık sağ ve sol cemaatlere tercih ederdi. atam azınlık değil, halk adamıydı. o yüce insan deist olmasına rağmen halkını severdi, halkının inançlarına saygı duyardı daima. ateist olan nazım üstad müslümanların peygamberini avrupa'dayken batı'ya karşı gözyaşları içinde savundu. her şey ortada... insanlığı, vicdanı köhnemiş olan vefasız insanlara cidden acıyorum.
Helal olsundur.