bugün

yaptığı karadeniz turunda, *kazım koyuncu'ya selam göndermiştir. daha dur, iktidara gelmedin. iktidara geldiğinde yapacaksın bu tür gafları. acele etme!

açıklama gereği duyduğum bir konu var : kemal kılıçdaroğlu hayranları dayanamayıp eksilemişler. ama şunu söylemek isterim; üstte yazdığım entry, bir eleştiridir. tamam.kemal kılıçdaroğlu, şu andaki iktidardan daha iyi bir imaj sergiliyor olabilir. hatta chp kurultayını izlerken mutlanmama sebep olan açıklamaların sahibidir kemal kılıçdaroğlu. ama bütün bunlar onu eleştirme özgürlüğümü bertaraf edemez. öyle değil mi? siyasi entrylerin eksilenmesi veya artılanması zerre umrumda değil. ben, yazdığım yazıya bir açıklık getirmek istemiştim.
malatya' da kayısılı hayır konuşmasından hiç bişey anlamadım. tayyip söylediği için değil ciddiyim. ne alaka kayısıya çözümle anayasa değişikliğinin? bi başka yerde de "açlığa çözüm mü? değilse hayır." gibi bişeyler söylemişti. arkadaş birisi de çıkıp bu değişiklik şundan kötü bundan kötü ya da tam tersini söylerken saçmalamasın.
yalanı dolanı olmadığı için iktidar olması gereken adam.
cumhuriyet halk partisinin yeni genelbaşkanıdır. kurultayda yaptığı konuşmada doğru noktalara temas ettiği gibi eksiltili ve hatalı beyanaatlarıda söz konusudur. chp partisine inan ve güvenenlerin iktidar umudu siyasetçidir.

kemal k. genelbaşkan olması ve zamanlaması tam tuaflıklar içeren bir zaman diliminde gerçekleşmiştir. her ne kadar ideolojilerine benimsemesemde dürüstlüğüne güvendiğim yılların deniz baykal'ı bir seks kaseti komplosu ile genelbaşkanlık dışına itilmiştir. bu kaset olayı ardından birde baykal'a suikast söylentileri yayılmıştır. o sıralarda aday olmayacağını belirten kemal k. büyük ihtimalle parti tabanından gelen baskı ile genelbaşkanlığa aday olmuştur. bu konuda kemal k. kimse eleştiremez. sonuçta bu şekilde destek gören ve istenen her t.c vatandaşı bu fırsatı değerlendirmek ister.

genelbaşkanlığa seçildikten sonra baykal'a düzenlenen seks kaseti komplosunun hesabını soracağını belirtmesi ise tam bir komedidir. bir partinin kurultayına 2 hafta kala yapılan bir komplo ve bir genelbaşkanın istifa ettirilmesinin sebebini dışarda aramak aymazlıktan öteye geçmez. bu komployu chp'nin içinden parti içi muhalefetin yaptığı gün gibi ortadadır. bunu chp'sine yakıştırsakta, yakıştıramasakta bu böyledir.

kemal k. hakkında bazı medya topluluklarının şişirmeleri ne kadar abartılı ve maksatlıysada gene bazı medya topluluklarının karalama kampanyası o kadar maksatlı ve yanlıştır. bir genelbaşkanın ırkı ve dini sorgulamak t.c anayasasına hakarettir. bir insan milletvekili olabilecek kriterleri sağlıyorsa milletvekili olabildiği gibi parti genelbaşkanı hatta başbakan da olabilir.

önemli bir konuda kemal k. nun mevcut olan heyecanı ile yaptığı açıklamalarının eksiltili olması konusudur. akp'ni iktidar yapan ve rte başbakan yapan sosyoloji çözememiş olmasıdır. t.c 80 yıla dayanan tarihi boyunca mustafa kemal atatürk'ün cumhurbaşkanı olduğu dönemde buna dahil olmak üzere ekonomik sıkıntılar ile boğuşmuştur. t.c hiçbir zaman vatandaşlarına layık olduğu ekonomik refahı sunamamıştır. bu yüzdendir ki halk zaten ekonomik parametrelerden umudunu kesmiştir. ekonomimiz her zaman kötünün kötüsü yada kötünün iyisi basamaklarından birinde yer tutmuştur. bu yüzden iktidar olmak için ekonomiden önce halkın sosyolojisini anlayabilmek önemlidir.

kemal k. nın yapmış olduğu merdiven altı işletmelerde çalışan başörtülü kızların sosyal haklarını arayacağım açıklaması büyük paradoks içermektedir. şimdi merdiven altı işletmelerde güvencesiz çalışanlar sadece başörtülü kızlar mı? yada hem başörtülü kızlar hem başı açık kızlarda, kemal k. sadece başıörtülü olanların mı hakkını arayacak? yada kemal kılıçdaroğlu'nun başörtülü kızlara layık gördüğü yer merdiven altında çalışmaları mı? okumak isteyen başörtüleri hukukun çarpıklığına sığınarak üniversite okuma haklarını ellerinden alan ve onları evlendikten sonra kocalarının insaflarına bırakan bir politik anlayış nasıl bir anlayıştır. bırakın bu kızlar okusun ve kendi haklarını kendileri arayabilsinler. bu daha doğru olmaz mıydı?

kemal k. ve ekibine girişmiş oldukları zor görevlerinde başarılar dilemekten ve değişimlerinin sınırlarınıda kaldırmalarını umut etmekten başka elden birşey gelmez.
sivilay abla'nın kendisine verdiği ayar için;

http://www.taraf.com.tr/d...-hayir-tan-gerekceler.htm
--spoiler--
Kılıçdaroğlu Malatyalılara yaptığı konuşmada "Bu anayasa değişikliği kayısı üreticisinin sorununu çözüyor mu? O zaman hayıııır!" dedi...
Bu anayasa paketi değişikliğinden sonra Zeki Müren de bizi görebilecek mi? Göremeyecek. O zaman HAYIR!

Bir kulunu çok sevdim o beni hiç sevmiyor. Anayasa paketi bu sorunu çözmüyor. O zaman HAYIR...
--spoiler--
futbol yorumculuğunada soyunmuş siyasi lider. erzurumsporun ligden düşmesini erdoğana bağlamıştır. yakında "bu anayasa değişikliği kuşbıldırcıngücüsporu süperlige çıkaracakmıdır" diyerek milletten anayasaya değişikliğine hayır oyu istemesi olasıdır. tedbirinizi alın şaşırmayın.
chp genel başkanı, siyaset adamı.

Şu anda gümüşhane'de. Upuzun Chp konvoyu bizim evin önünden geçerken bir de baktık ki chp otobüsü geliyor. Az önce Balkonda bizi görünce bize bakıp el sallamaya başladı, biz de ailecek bu sıcaklığa tepkisiz kalamadık ve hep beraber el salladık. Hergün televizyonda gördüğümüz bir siyasi liderle gözgöze gelmek ve karşılıklı el sallamak garip bir duyguydu.

Kendisini hiç sevmem ama sonuçta o da kendine göre bu ülkenin menfaatleri için mücadele eden birisi. Sevmeyebilirim ama bu nefret duyma noktasında olmamalı şimdi anlıyorum.
ne zaman izlesem bu adamı gülme krizine giriyorum.
allahım bi insanın hiç mi bişey hakkında bi yeteneği olmaz. bi vasfı olmaz ya rabbim!
yaratıyosun bari takip et.
(bkz: laz bakkal)
işsizlik sorununu çözeceğini iddia eden, kendi grubundan olan burjuva takımına havuzlu villalarda oturmak yok artık diyen yeni lider modelimiz.Bu söylemler size de tanıdık geldi değil mi, hem adam haklı, artık villada oturmak out, rezidanslarda oturmak in.))) Üstelik rezidanslarda çalışan sayısı daha fazla, yaaa demek ki işsizliği çözebilecek fikirleri inandırıcı * )
iktidar yürüyüşünün namuslu ve halkçı lideri, asla yalnız yürümeyecek.
devlet bahçeli ile bir çok ortak noktası olan politikacı.
ikisinin de 40 ile bir alıp veremediği var galiba.
(bkz: kırk yapar)
(bkz: kahvenin 40 yıllık hatırı)
Geçmişi temiz, doğruluk, dürüstlük, erdem abidesi.
Türkiye'de az bulunur bir siyasetçi modeli.
kesinlikle liderlik vasıflarını taşımayan kişiliktir. deniz baykal daha iyiydi.**
ciddi bir oy arttıramazsa, parti genel başkanlığından istifa edecek* şahsiyet. bu ciddi oy oranını açık bir dille belirtemese de, şimdiden; sıradaaakiiiii...
kemal kılıçdaroğlu bazı aptalca sebepler öne sürerek referanduma hayır diye halka bağırdığını biliyoruz. ilk günden beri ona oy vermemi istiyorsa beni insan yerine koyup akıllıca sebepler, akıllıca eleştiriler yapmasını bekliyorum.
açılım'ın başarısız ya da gereksiz olduğunu söylerken önce açılım'ın türkiyede yaşayan herkes için ne anlama geldiğini bilip davransaydı, küçümsemeseydi ve eleştirileri yapıcı olsaydı ama nasıl olsa akp yapıyor akp yapıyorsa yoket ile esasında şiddeti tırmandıranların o ve mhp ve bdp olduğunu kesinlikle görüyoruz. çeşitli olaylar olduğunda ilk yaptıkları akp, lanet olsun açılım ve akpdir. oysa halktan sağduyu beklediklerini televizyonlara söylese recep bey recep bey deyip kayısı fiyatlarına faydası yok hayır demese. ama yoo kendileri siyaset sahnesinde sadece politikacılar olarak lider olamadıkları için onu destekleyenlerden sokakları ateşe vermelerini, ortalığı karıştırmalarını ve sonunda herkesi kandırıp lider koltuğuna oturmayı bekliyor. mhp de aynı şekilde. ve onu destekleyen pkk. sonuçta o koltuğa da oturursa açılım'ı yeniden başlatacak, türban sorununa bir çözüm arayacak, dış ticareti başarısızlığa uğratacak ve yeniden güçlü değil köle olacağız. şahsen benim düşüncelerimden birazı bu.
karış karış türkiye'yi gezen sosyal demokrat, yobazlarda yarattığı korkuyu görüyor ve arttırıyoruz, korkunun ecele faydası yok rantınız bitecek.
adres değişikliğini belirtmediği için referandumda oy kullanamayacağı iddia edilen chp başkanı.
türk'ün onuru için tuvalette bile çömelmediğini düşündüğüm kişi.chp yeni lideri.
bu tip dürüst siyasilere türkiye cumhuriyetinin her daim ihtiyacı vardır.
çamur at izi kalsın zihniyetine sahip kesinlikle dürüst sıfatını hak etmeyen bir siyasetçi. ecevit'in tırnağı bile olamaz. ecevit anti militarist iken bu militaristi ecevit'e benzetmek son derece yanlıştır. ecevitin 12 mart duruşu ile bunun şimdiki duruşunu yanyana getirdiğimizde görürüz ki ecevit dimdik durmasını bilen bir siyasetçi iken kemal bey sinüs eğrisi gibi görünmektedir.
dün akşam saatlerinde istanbul'un belki de en sefil yeri olarak tanımlayabileceğimiz, bizzat ikamet ettiğim, avcılar tahtakale mahallesi'ne park ve hizmet binası açılışı için gelen ve kısa süreli bir konuşma yapan dürüst,adam gibi adam olan siyasetçi. kendisinin nasıl biri olduğunu anlamak için 5 metre yanına kadar gelmemizin bir anlamı olmadığını da görmüş olduk.
iyi tamam dürüstsün de ülkenin başına geçmeyi planlıyorsun be kardeşim belediye başkanı veya muhtar olmayı değil.
recep beye cevabı vermiş;

'' Ben memur Kemalim, işçi Kemalim, emekli Kemalim, bunları bana herkes söyleyebilir. Ama hiç kimse bana kalpazan Kemal demedi''
(bkz: edebiyatçı)