bugün

siyaseti komediye dönüştüren, aynı konuşmada kendisiyle çelişen arkadaş.
siyaset mesleği kendisinin işi olmadığını düşündüğüm parti başkanıdır. bir tarafta lider ama güvenilir olmayan biri diğer taraftan da lider özelliği olmayan ama güvenirliği olan birisi. demek ki bizim ülkede görünüş her şeyden önce geliyormuş bunu bilmem kaç milyon kere gözlemledik hepimiz sağlamasını bir çok kere yaptık artık. olmuyorsa bırak değerli kardeşim oylar artmıyorsa arttıracak birinin gelmesi gerek daha ne olması gerekiyor laiklik mi kalksın ülke iç savaşa mı girsin. hiçbir şeyin önünde duramadınız tamam senin kitlen 25 ile 30 arası ama kaç seçim geçti yahu hala sıçrama olmadı. daha parti içinde lider değişmeden parti başkanlığına aday olan adamı harcıyorsunuz. örnek sarıgül, örnek ince adamlar daha aday olur olmaz hemen karalama başlatıyorsunuz. adamı karşı görüş yıpratmadan daha hemen yıpratıyorsunuz bari içinizde yapın duyulmadan. ince başkan olsan gene 25 alsa ben razıydım en azından oy verenlerin hakkını çatır çatır savunurdu. ben zor beğenen biriyim ama incenin her konuşmasını beğeniyorum adam iyi gözlem yapıyor mhp'nin oylarını alabilecek birisi ama geçti artık maalesef sizin alamadığınız oyları meral hanım gelirse o sizden alacak üzgünüm. bir şeyi yaparken çok tutuksunuz çok hantal bir yapıda işliyor süreçler. reformdan ne kadar korkuyorsunuz ya bu kadar seçim geçti vizyonunuz bu kadar mı yani hiç yakışmıyor bu partiye hemde hiç.
bi tık daha büyük liderlik vasfı olanı yok muydu. muhalefetin güçsüzlüğü hükümetin kendini daha az geliştirmesine sebep oluyor
çok açık net söylüyorum vatan haini kişidir. bu sözü söylerken ben direk durduk yere söylemiyorum.

rte nin ve hdp nin elemanlarının olduğu yerde kılıçdaroğlu mu hain? diye soranlar olacaktır. cevabım evet. kılıçdaroğlu daha hain. sebep?

çünkü diğer elemanlar zaten türk düşmanı daha nasıl belli etsinler? ama bu kılıçdaroğlu atatürkçü partiden gelip ben atatürkçüyüm diyor.

ama pkk lılara sayın arkadaşlar diyor. bu sözü hdp ya da akp den deseler kimse gık demez. neden? çünkü adamlar belli. ama bu kemal değil.

yine aynı adam partiden birisi atatürk ün resmini indiren kadını partiden ihraç etti...

yine kemal denen kişi, açıkça pkk ya destek verdiğini söyleyen hüseyin bilmem kimse artık ona destek çıktı.

ve bu adam iyi bir senaryo ile hesapta pkk kaçırdı...

yine bu kemal bir numaralı devlet düşmanı pkk lı can dündar a sahip çıktı. kusura bakmayın bu kılıçdaroğlu vatan hainidir.

ben 33 yaşında ve hep chp ye oy vermiş biri olarak. bir daha hayatta işim olmaz.
Şu adamı ortaua cıktığı günden bu güne iyş yaptığı virsey yok anlamıyorum sevemiyorum adamı.
çok açık ve net söylüyorum, ülkesini çok seven kişidir. halkçıdır. halkın adamıdır.
Hem CHP nin hemde muhalefet in iyiliği için kenara çekilmesi gereken adam. Yav bir git başkası gelsin artık. Deniz Baykal gelsin.
"Can Dündar ve Erdem Gül 'kral çıplak' dediler."

görsel

http://www.mynet.com/habe...n-olamayacaksin-2446047-1
kendisini insan olarak sever, siyasetçi tipi olaraksa nefret eder ve başarısız bulurum.

ama kasetle geldin muhabbeti yapana da kasedi çekenin hiç mi suçu yok demek durumundayız.

tamam filme alan feto tayfasından biri veya başka bir gizli odak. ama maalesef filme alınması deniz baykal yaptığı iğrenç şeyi değiştirmiyor.

illa ahlaktan dem vuracaksanız önce onu eleştirmek varken konuyla hiç alakası olmayan kılıçdaroğlu'nu eleştirmek herkesi aptal yerine koymaktır.

bu ülkede artık insanlar sorumlu olduğu şeyleri üstlenmeyi öğrenmeli.
tarafsız bölgede yerden yere vurulan ana muhalefet lideri.
hala başbakan olabileceğine inanan zavallı chp lideri. başarısız olduğunu kabul etmen için daha kaç seçim %25 alman gerekiyor?

her gün kameraların karşısına geçip ülkenin durumu şöyle böyle diye laf yapıyorsun. senin boktan muhalefetin yüzünden istedikleri gibi at koşturuyorlar. bunu çok iyi biliyorsun ve kendi partini ayakta uyutuyorsun. Büyük zavallılık sahiden.
kasetle getirilip, y-chp yi kurmakla görevlendirilen, cehape genel müdürü. ayrıca teröristlere arkadaşlar filan dediği vakidir.
turkiyeye bir tik fazla iyidir bu kisi.cunku turk insani hed hod diyen kabadayiya ihtiyac vardir bunun altindada ortaasya zamanlarindan beri padisahlikla yonetilmeye alismis bir toplumun bilinc alti sebep olmaktadir.hem kisilik hende yaptiklariyla bu ulkede hicbir zaman basarili olamayacaktir cunku dedigim gibi fazla iyidir o.bizden biri okumus namuslu biridir.ancak herzaman dendigi gibi sag partiler bir sel gibidir akar gecer ve gecerken ustunde aktigi topragi somurur.sol partiler ise topragi temizlemeye calisan agacciklar gibi yesermeye calisirken yeniden bi sele kapilir gider.. olan bize oluyor o ayri..
Ah kemal ah o kadar sertsinki seni gören yolunu değiştiriyor.

Hanimiş benim kemalim. Hanimiş sert kemal... Gel la seviyim seni biraz.
başarısız bir siyasetçidir. tek kurtardığı tarafı seçmeni ve muhalif kesim mevcut yönetime düşmanlık besleyecek derecede nefret etmesidir. zira demokrasi demokrasi diye bir yerini yırtıyor ama kaybettiği seçimler sonrasında istifa edemiyor. öyle bir çapsız işte...
Başbakanlığa giden yolda kan döküleceğini söyleyen biridir. O kanda kendi çocuğunun değil milletin evlatlarının olur büyük ihtimal.
bir insan turklukten ataturkculukten bu kadar uzak olup nasil ataturkun kurdugu partiye gecirilir saka gibi. bu adam biranda deniz baykal varken one cikarildi elinde bos mavi dosyalarla ardindan seks kasediyle monte edildi. ogun chp nin disardan yonetildigine hem fikir oldum. 7 sulalesi turk askerine kursun sikmis ermeni kokeni tescil edilmis akrabalari dhkp c ve pkk icinde olan. ssk vurgununu tedavi ettirdigi pkk lilari rahsan affiyla yirtan. ataturkculuge selo kadar uzak olan.agzindan bugune kadar dhkp c ye pkk ya cemaate tek laf vikmayan hatta bunlarin aciklarini kapatip kol kanat geren birine oy vermek ataturkculukle degil hainlikle aciklanir. bakin oyle akp li degilim benim oyum son anda belli olur izlerim. fakat bu adam cidden vatan haini. hadi devlet bir cozum yolu aradi siyaset olsun dedi doguda siyaset yapmaya calisti bu napti gitti siyaset yapmadi doguda hdp yi destekledi oy istedi reklamini yapti pkk nin cozum boyunca tum pisligini kapatti. pkk cozumu bitirince devlete suc atti. suriyeye girip guvenli bolge olusturacakken bunu aciga cikartti cemaatle pyd yi uyardi kurtardi bixi savasa sokuyolar yaygarasi yapti. pkk yi dhkp c yi legal hale getirmeye calisan can dundar itiyle birlik oldular. adam pkk yi aklsmak icin tabiki senin ulkene isidci diyecek adam pkk li cunku senide bir orgute bagliyacakki pkk guc kazansin.83 ulke ajani var devlet isidle olsa isid neden saldirsin. isidinde amaci turkiyeyi oraya cekip kaostan firsat cikarmak. ne kadar vatan millet bayrak dusmani varsa bu kk nin yaninda veya destekliyor. katil esadi pkk kamplarini kuran esadi yillardir tum uyari iyi niyetle yaklasima ragmen hem pkk yi besleyip hem mezhepci kiyim yapan esadi desteklemek ermeni alevi olan kk ya ve chp secmenine yakisir.cidden zeki ama kk verdi akp nefretini birlik oldu her hainle yuzde 25 i pkk dhkp c destekvisi yapti ataturkculugu bitirdi. 52 pm uyesinin 1 tanesi hristiyan 49 u alevi 2 di sunni. sunni olan kimler mi ? deniz baykal ve muharrem ince
Kendisiyle en çok çelişen parti başkanıdır. Yürüyen merdivende ters yöne yürüme özelliğine sahiptir. Chp genel başkanı olmasına rağmen özgür ruhu onu bozkurt işareti yapmaya kadar götürmüştür. Hükümete değil tayyipe mualiftir. Saygılar
ülkenin anası ağlıyor. aktroller elinde olsa bu adam ülkeyi yönettiği için bu haldeyiz diyecekler. lan ülke yanıyor devleti devlet yapan temeller sarsılmaya başlayalı çok oldu artik yıkım aşamasında. yalniz bilmedikleri şey o temeller yıkılırsa çöküntüde kendilerinin de kalacakları. neyse bu haldeyiz hala "pkk kılıçdaroğlu hede hedö" he lan he.
Bugün TOBB da yaptığı konuşmasi çok konuşulan CHP lideri.

"Sadece tek bir kişinin dediği olacaksa, sadece tek bir kişinin talimatıyla savcılar hareket edecekse, bu tip bir başkanlık sistemi kan dökmeden gelmez."

Özellikle 1 kasım seçimlerinden sonra söylemleri çok sertleşti. Adam "artık nasıl olsa bunlar ne yapsalar da iktidar oluyorlar, bu yüzden verip veristiriyorum." havasında gibi geldi bana. Sinirleri çok bozuk.

Tabii hemen aktroller, lağım medyası vs. üşüşmeye başlamışlar. Yok efendim milleti kutuplastiriyo, yok kanla besleniyor bunlar vs.

"Evdeki ℅50' yi zor tutuyorum" diyenler demokrasinin yılmaz savunucusu öyle mi? Niçin öldüğü beni pek ilgilendirmez neci olduğu da ancak 12 yaşındaki çocuğu meydanlarda diline dolayan mı barış güvercini? Arkadaş arşivler orada, bahçeli ihanet surecine verip veristirirken, akşamı, sabahi, bi vakit ekuriniz olan zamanı kanla beslenen, vampir falan diyordu adama.

Partiyi pkklılarla m,islamcilarla doldurduğu için kendisinden artık nefret edecek hâle geldim. Her seçim sonrası koltuğu bırakıp gitme yurekliligini gösteremediği için kizginim. Lâkin akpliler size söylüyorum, liderinizin yapmadığı yanlış, kirmadigi pot, eline yüzüne bulastirmadigi bir iş yok neredeyse. Konuşmaya yuzunuz olsun.

Not: konuşmayı bir bütün olarak izleyince zaten adama hak vermemek elde değil. Bizzat TOBB a da bayağı bir fırça çekmiştir.
tobb'a karşı eleştirilerine %100 katılıyorum.

chp onun yüzünden anasının amin tersten gördü o ayrı mesele.
fazla sertleşmesin -ince-ldiği yerden kırılır sonra.
Bana göre chp ikiye ayrılır.
Sosyal demokrat chp ve ulusalcı chp.
Kendisi genel başkan olduğundan beri sadece sosyal demokrat chp'nin genel başkanlığını yapabildi. Ulusalcı chpliler ise sürekli adamın dersimli, alevi, zaza, ermeni veya kürt kimliğiyle uğraştı. Adam resmen ırkçı ulusalcılara dert oldu.
(bkz: başkanlık sistemini kan dökmeden getiremezsiniz)

milleti ölümle tehdit ederek siyaset yaptığını zanneden kabiliyetsiz. ülkeyi kutuplaştıranların kim olduğunu artık net bir şekilde görüyoruz.

bu elemanın siyasi anlamda hiçbir yeteneğinin olmadığını hep söylüyorduk. son sözlerinden de bu kabak gibi anlaşılıyor. sert konuşmayı süper siyaset zannediyor.

artık hangi akıllı ona bu fikri verdiyse...
Siyasi danışmanı her kimse çok yanlış yönlendiriyor kendisini.