bugün

ülekemizin başına gelen son yıllardaki en güzel şeydir. çok sevimlidir, çok akılldır, çok düzgündür inşallah onu ilerde iyi yerlerde görürüz.
almanya'nın ankara büyükelçiliği'nin hakkındaki "belge" olayı konusunda yaptığı yalanlamayı ve ilgili belgenin sahte olduğunu türkiye cumhuriyeti dışişleri bakanlığı'na bildirmiş olmasına rağmen, türkiye cumhuriyet dışişleri bakanlığı'nın almanya'nın ankara büyükelçiliği'nden gelen bu bilgiyi kamuoyuna aktarmayıp "çamur at izi kalsın" mantığına hizmet ederek aklınca lekeli bırakmaya çalıştığı kişi.

türkiye cumhuriyeti dışişleri bakanlığı bizim oralarda bir söz var, "güneş balçıkla sıvanmaz" ha 3 gün önce ha 5 gün sonra, çıkıyor her şey ortaya bak. sen devam et böyle işlerine. istanbul'da çıkan "yusuf yusuf" sesleri size kadar gelmiş ki, bu adamın temize çıkmasına el vermek istemiyorsunuz.
diğerleri gibi boş siyaset kişiliğidir.elinde dosyalarıyla dengir mir mehmet fırat melih gökçek gibi kendi seviyesine yakın adamlarla atışıp tutuşur.ülkem insanının sorunları konusunda bugüne kadar olumlu bir çözüm yöntemi üretememiştir.
komik bir siyasetci, tipik chp yüssüzlügünü bunun kadar pişkin yapanına raslanmamıştır, efenim merak edenler için konu şudur,

kemal kılıçdaroglu bir konuyu ele almaktadır ama, konuyu tamamen saptırarak anlatmaktadır, usunca karşısındaki muhatabı cevabını verir, tipik chp li davranışı dedigim hadise, o verilen cevabı kabul etmemektir ama bunun kılıçdaroglu versiyonu ise şudur ki, o verilen cevabı hiç duymamış gibi davranır, cevapta vermez, hafif bir embesil gülümseme ile alır cevabı, konuyu degiştirir 1 veya 2 dakika sonra mutap hiç cevap vermemiş gibi aynı şeyi bir daha söyler, tabi içinde oldugu programın moderatörü chp destekçisidir, gelip kanal 7 de çıkmaz, samanyolunda çıkmaz o kanal d şov gibi kanaldadır tartışma, inş kazanacagızcılardan bir tanesidir moderasyon ve kılıçdaroglu tekrar edince konuyu muhatap sözünü kesmeye kalkar hali ile ama moderasyon hemen olaya müdahale ederek cevap vermiştiniz diyerek tekrar ettirmez sanki o konuya cevap verilmemiş olur. budur, profesyoneldir kılıçdaroglu ama onun en büyük lider olamamasının sebebi memurluktan gelmesidir, mustafa koç un mehmet agar a sordugu soruyu kendisine sordugunu ve cevabın olmaz oldugunu düşünüyorum, ne demişti mustafa koç agar a, "bir polisten başbakan olur mu?" e hali ile olmaz, bir memurdan da olmaz.
kadir topbaşı seçim gecesi hoplatan temiz adam. topbaş bu kafayla giderse, gelecek seçimlerde istanbul belediye başkanı olacaktır kendileri..
"bir irticacı, şeriatçı, takunyalı, medreseli, şalvarlı'dan başbakan olur mu?"

olur amanakeym her türlü...

layığı i melih gökçek olanların bok attığı adam. en önemli nokta!!! ilk önce adam olması.

mehmet süleyman'a x'i sormuş cevdet konuyu değiştirmiş, cevat susmuş... eee? en büyük akp yaşasın şeriat! nerde benim gül suyum?
sanal ortamda en son vakit gazetesi muhabirini g..t ettiği video ile tekrar gündeme gelen siyatsetçi. zorlasak bu adamdan 2- 3 tane daha çıkmaz mı dedirtiyor bana. ağzına sağlık be kardeşim.
ak partiyi ters köşeye yatıran ayarmatör siyasetçi,hukuk adamıdır,atatürkçüdür.
çok tatlı dillidir. söylediklerine itiraz edemezsiniz.

torunumu kırkı çıkmadan sigortalatmış olabilirim,etik olmayabilir ama bu torunuma olan sevgimi engellemez.. oy oy canım benim..

sayaç sayısıyla ücreti yanlış çarpmış olabilirim, ama bu benim iyi bir hesap uzmanı olmadığımı göstermez...

genel müdürlüğümde kurumu zarara uğratmış olabilirim, ama bu benim yolsuzluk yapmış olduğumu göstermez..

genel müd. lüğümde hep aynı şirkete ihale vermiş olabilirim, ama bu benim rüşvet aldığımı göstermez..

haaaa.. en güzeli de şu;

mehmet sevigen dosyası ve chp nin kayıp trilyon dosyasını çıkıp sallamamış olabilirim ama bu benim dürüst olmadığımı göstermez
*
gereksiz söylemleriyle, iddialarıyla oyalayıcı konumundaki insan !
adına şarkılar yazılan, 7 Mart 2009 yerel seçimlerinde istanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan, gizli dosyaları açığa çıkarmakla adlandırılan ama hepsinde de hezimete uğrayan chp milletvekili.
akp hakkındaki dosyalarını beklediğimiz, inatla, görev adamıdır.

akp'nin iktidardan inmesini bekleme kemal paşa, sen indir!
bugun ağzından tayyip erdoğan ile ilgili şu hoş fıkrayı dinleme şansına sahip oldum:
adamın biri ölüp cennete gitmiştir,
gittiği zaman herkes için bi saat oldugunu görür ve ordaki görevliye sorar bu saatler ne içindir diye,
görevlide o saatlerin kişilerin söylediği yalanlara göre akrep ve yelkovanın hareket ettiğini söyler,
bunun üzerine bizim vatandaş saatlere bi göz atar,
bir saatin 12de takılı kaldıgını görür ,bunun üzerine göreviliye sorar ;
' bu saat neden hiç hareket etmeden 12nin üzerinde sabit kalmış ? '
görevli ; o saat ataturk' un saatidir hiç yalan söylemedi ataturk.

sonra lenin için ,castro için dünya liderleri için göz gezdirmeye devam eder ve birden aklına kendi başbakanı recep tayyip erdoğan gelir,görevliye sorar ;
' ya recep tayyip erdoğan ' ın saati nerde? '
görevli cevap verir : 'onun saatini azrail aldı '
vatandaş sorar ; ' neden '
görevli ;' cehennem çok sıcak oldugu onun saatinden vantilator yapıcakmış ' diye
ak parti dirayetli durdukça, iyice çocuklaşan ve ne yaptığını bilemez hale gelen chp nin, yaptığı şaşkınlıklara bir yenisini daha ekleyen ve siyasilere yakışmayan bir kimliğe bürünen kişilik...
buradan kendisine şöyle seslenmek istiyorum:
"ey kılıçdaroğlu.. sen bir siyasetçisin. bense bir gariban vatandaş. bu fıkra olayları falan benim naçizane eğlencelerimden biri. bunlar yumuşak şeyler. sense, ciddi olmalısın, daha yaratıcı şeyler bulmalısın ak partiyle dalga geçmek için.. ama yapma böyle.
bak zaten önder sav cep telefonu kullanmayı bilmiyor, partili arkadaşların hangi yasaya el kaldırdıklarının farkında değil. dolayısıyla bu ahval ve şerait içinde bizler sizlere olan güvenimizi gittikçe kaybediyoruz. bir de siz böyle sıradanlıklarla kendinize güldürmeyin lütfen.. lütfen ama.."

(bkz: gülelim bari sevinsin gariban)
dört dörtlük bir insandır. kuyruğuna bastığı yaratıklar sürekli havlayıp, karalamaya çalışsada, babadır, baba.
(bkz: doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar)
(bkz: başbakan kılıçdaroğlu)
istanbul belediye başkanı olmadıktan sonra pek bi numarasını görmediğimiz chp grup başkan vekili. chp genel başkanlığına adaylaığını koymak için baykalın rahmeti rahmana kavuşmasını bekliyor.
lenin gibi bir katilin günahları ile başbakan' ı karşılaştırıp ardından zeka seviyesine göre bir espiri patlatan ezik siyasetçi.

dersim isyanı ile meşhur tunceli doğumlu diyelim de tam olsun.

eksi oy editi: hadi ama daha iyisini yapabilirsiniz.
aslında bugün karşılaştığım fıkrasında seçtiği kişiler açısından çok canımı sıkan siyaset adamıdır. Yok Atatürk eyvallah, önderimiz ona da lafım yok, ama çarşaf açılımı yapabiliyorsun da, O fıkrada hiç yalan söylemeyen adama Hz. Muhammed demekten niye çekiniyorsun? Yoksa seçim çevren buna laf mı edecek? yok sanmam. o halde!
hatta onu geçtim lenin ne, castro ne lan? kim onlar? bu ülkeye ne katmışlar. hatta bana göre kurdukları sistemlerle ülkede çatışma ortamına sebep olmuşlardır da dolaylı bir şekilde ülkeye de zarar vermişlerdir demekten beni kim alıkoyabilir ki?. sonuç? yok efendim lütfen. neyse ben de kendisine bir fıkra yazıyorum umarım okur, belki daha iyi örneklerle açıklamış oluruz süreci:

gün olmuş Tanrı 3 dünya liderini yanına çağırmış ve onlara bir mesaj vermiş: 6 ay sonra kıyamet kopacak. Bunlar bush, blair, castro(fıkra eski yani).
Neyse işte bunlar da gitmiş halklarına anlatacaklar süreci.
başlamış bush: ey amerikalılar. size bir güzel bir kötü haberim var.
- iyisi nedir?
- 6 ay daha dünyanın amına koyacağız,
-kötü haber ne?
- 6 ay sonra kıyamet kopacak.
-ah uh çat çat.

gelmiş blair. o başlamış. ey halkım size bir iyi bir kötü haberim var.
-acaba nedir nedir iyisi?
-6 ay daha yalakalığımz sayesinde dünyanın sömürülmesine ortak olacağız.
-kötü ne peki?
- 6 ay sonra kıyamet kopacak.
-fuck off

gelmiş castro başlamış anlatmaya. Ey halkım size bir iyi bir kötü haberim var?
-nedir iyisi yoldaş castro?
-6 ay sonra dünyadaki bütün kötülükler, eşitsizlikler, acılar sona erecek...
-eee kötüsü ne?
- boku yedik tanrı varmış...
-????
güzel insan ampulsavar kişilik. son fıkra benzetmesi başbakan tabiriyle "cuk" oturmuştur
facebook'un kapanması için mahkeme kararı çıkartmış chpli gandhi. kapatma kararını uygulamayan fethi şimşek'e sincan 1. ağır ceza mahkemesinde dava açmış yüce kişilik. elin değmişken itü ekşi uludağı da kapattır da millet lider görsün.

http://www.haber7.com/hab...facebooktan-yargilama.php
ergenekon davasının 3. iddianamesinde onun da adı var..
iddianameye göre, 17 aralık 2008 tarihinde, melih gökçek'le yaptığı düello için getirdiği belgeleri ergenekoncular temin etmiş..

temin edilme süresinde ergenekoncuların yaptığı bir telefon konuşması, iddianamede şöyle geçiyor:

-alıntı-
tarih: 7 aralık 2008
saat: 12.07 ünal inanç ile mustafa g.d. arasında,

ünal inanç: “buyur hayatım”

mustafa: “abi”

ünal inanç: “hı”

mustafa: “şimdi kılıçdaroğlu'na bir dosya iletmemiz gerekiyor, bir belge”

ünal inanç: “olur, olur”

“belko'yla, gökçek'le alakali”

mustafa: “bu şeyle alakalı, belko'yla, gökçek'le alakalı”

ünal inanç: “tamam hemen gönderin bana bi şekilde veya birisini göndereyim alsın senden”

mustafa: “ha şimdi hadise şu, hadise şu, bu belko ile ilgili 2. ağır ceza'da açılmış nitelikli dolandırıcılığa ilişkin bir dava, bu iddianame iddianame”

ünal inanç: “anladım”

“düelloya çikacaklar ya çok önemli̇”

mustafa: “ve burada malum şimdi düelloya çıkacaklar ya”

ünal inanç: “anladım”

mustafa: “şimdi televizyon düellosuna çıkacaklar ya, çok önemli bir”

ünal inanç: “malum malum”

mustafa: “çok önemli yani”

ünal inanç: “oldu hayatım”

mustafa: “tamam abi”

ünal inanç: "şık olur"
-alıntı-
vizyon, misyon, karizmatiklik, liderlik ışığı vesair olmadığı söylenegeldi her zaman kendisi için..pasif bir siyaset anlayışı olduğu söylendi..muhalefet olarak sadece elinde dosyalar ile yolsuzluk ortaya çıkarmaktan başka bir şey yapmadığı söylendi..başkan olursa yapacakları, projeleri hakkında eksik bilgi verdiği ya da hiçbir bilgi vermediği, projelerinin tatminkar olmadığı söylendi..akp karşısında şansının olmayacağı söylendi..bazı akp fanatiklerince emekli şemsiyesi tipi siyasetçi olduğu bile söylendi buna rağmen ben kendisine güvendim, dürüstlüğüne güvendim, kendisine inandım..

çok uzun yıllardır siyasette var olmayan "dürüst siyasetçi" profilini "bülent ecevit" sonrası hak eden kişi olarak gördüm..tüm bu olumsuz yorumlara rağmen %40'lara varan oy oranı da sanırım pek çok insanın benim gibi düşündüğünü gösteriyor..varsın kazanmasın, en azından chp için iyi bir kazanım olsun, başkan olsun, baykal'ı alsın götürsün buna da razıyım..
babadır baba.

edit: eksileyin eksileyin.. ee ne demişler meyve veren ağaç taşlanır. keriz fenerciler sizi..
hizmete yenilen kişi.
nereden, hangi partiden olduğunu umursamadığım, sadece muhalefet etmeyi bilen ve bu hakkını sonuna kadar kullanabilen devlet adamıdır. o kadar beceriklidir ki muhalefet etmenin b*kunu çıkarsa helal olsun diyebilirim.