Emine Tarhan ve 5 milletvekili tarafından gerçekleşmesi istenen olaydır.
Bazi haberlerde Kılıçdaroğlu'nu Süleyman Demirel'in ve Fetullah Gülen'in istifadan dönderdiği de yazıyor.
Benim düşüncem: Bir değişim şart ama istifa çözüm mü bilmiyorum.
istifa kesinlikle çözümdür. ideolojisi fersah fersah uzaklara kaymış, üst üste 9 seçim kaybetmiş ve güven vermeyen bir chp var, yenilik insanlara umut aşılayacaktır. ayrıca oy oranı artmasa bile kendi kimliğine dönecek ve seçmenine güven verecektir. şahsen oy veren ya da bu görüşe mensup kiminle konuştuysam hepsi kötünün iyisi gözüyle oy veriyor, bu partiye sol görüşü temsil ediyor demeye bin şahit.

ha sol görüş inönü - önder sav zihniyetinin temsil ettiği ulusalcı, din karşıtı otoriter sistem de değildir ama artık chp kurulduğu günden bu yana temsil edemediği sol görüşü bu günden sonra yeni bir liderle temsil etmeye başlamalıdır. o günden sonra aynı oy oranını bile alıyor olsa benim için de seçmeni için de sorun teşkil etmeyecektir.
artık şarttır.
Değişimin şart olduğu gerçeğidir. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra anlamdım ki - geç oldu biraz evet kabul ediyorum- toplumun umudu kalmamış , ben yurt dışındaydım iyi bir değerlendirme yapamadım ama gerçekten insanlar artık kaybedeceklerini bile bile oy atıyorlar, gerek chp gerek mhp en büyük muhalefet partilerinin genel başkanının değişmesi şart. Değişim belki insanlara yeni umutlar aşılar. Çünkü artık durumumuz vahimleşiyor. Allah sonumuzu hayır etsin.
kılıçdaroğlu'nun, genelde parti içi ulusalcıların istemesiyle değil başarısızlığın ortada olduğu için yapması gereken eylemidir.

malesef siyaset, sosyal medya üzerinden yapılmıyor. meydanlara inmeden taşralara gitmeden bir puan yukarı çıksan iki puan aşağı inersin.
olması gerekendir.

partinin başına abdurrahman boztaş geçmelidir.
eski sevgiliyi bekler gibi beklenendir.

sen siyaset için yaratılmamışsın başkan. hem de türkiye gibi bir yerde.
artık gerçekten ama gerçekten olması gerekendir. hatta geç bile kalınmıştır.
olması gerekendir. geç bile kalındı.
saçmalamayındır, tayip için değmez ayrıca chp ulusalcı kanadı tasfiye edemezse yenilenemez.
Henüz parti liderlerini oturduğu koltuktan kaldıracak bir şey icat edilmediği için gülüp geçilesi bir konudur.
yerine dine ters dusmemis bir kadin gelecekse olmasi gerekendir. aksi halde sarigul ince gibi isimlerin halkta karsiligi yok.
daha 9 seçim kaybetti olm ne istifası. daha dur bu ne acele.
bir olasılıktır. mümkündür. * *
bugsız türkiye diyordu asıl bug kendisi.
ak itler istiyor diye kurtlar ulumayı kesmez daha çok beklersiniz.
Veriyorsa seçimden en az 1.5-2 sene kadar önce vermeli. Öyle bir dönem içinde vereceği istifa seçim kaybettirir bu medya algısı sayesinde çünkü.
hangi kulismiş o ya? bu sene iyi kulis yaptı.
chp'nin başında dersim artığı bir krtçünün olması, istifa etmesinden daha komik ya da ilginç değildir.