1. 1.
  manyak bir kLavye üstadı.. bunu yapan insan oLamaz dedirtir.. the nice ve emerson lake and palmer adLı grupLarda çaLmıştır.. kLasik müziği rock müziğine empoze etmiştir.. insanLar keith'in yaptığı müziğe aşıktır..
  4 -1 ... tucimania
 2. 2.
  dünyanın en iyi klavyecisi olarak gösterilen, insan olduğuna inanmadığım canlı. tarkus, karn evil 9, toccata, trilogy ve daha niceleri...
  2 -1 ... peter panzehir
 3. 3.
  prelude 24 gibi tüyler ürperten bir eseri yazmıştır.
  2 -1 ... cornelia
 4. 4.
  yeryüzündeki müzik tanrısıdır, döktürür, ağlatır. amca sen ne yapmışsın dedirtir.
  2 -1 ... peter panzehir
 5. 5.
  Progressive Rockun babası, hammond ve moog başta olmak üzere her türlü klavye ve piyanonun efendisi, çılgın ruhlu efsanevi müzik adamıdır. 1967 ve sonrasında rock müzikte fazlaca yer edinen hammon organ'ın bir sonucu olarak, The Nice ile birlikte düzenlediği Rondo, psychedelic rocktan progressive rockun; özellikle de symphonic prog üzerinden evrimleştiği noktadır. Her rock müzik evladının ELP bünyesinde çaldığı Hoedown'ı da dinlemesi/izlemesi gerekir diğer niceleriyle birlikte..
  1 -2 ... kirpi agacindaki egzistansiyalist deve
 6. 6.
  bugün aramızdan ayrılan efsane klavye virtüözüdür. progressive rock bir efsanesini daha toprağa vermiş oldu, ışıklar içinde uyusun.

  (bkz: tarkus)
  3 -1 ... sebastianbach
 7. 7.
  Attığı klavye sololarıyla insanı her defasında bi yerlere götüren klavye üstadı. Bu sene aramızdan ayrılmıştır.
  2 ... greg lake
 8. 8.
  (2 Kasım 1944 – 10 Mart 2016), ingiliz klavyeci ve besteci. Dünyaca ünlü progressive rock grubu Emerson, Lake & Palmer'ın kurucu üyelerinden, Hammond org ve Moog synthesizer virtüözü.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Keith_Emerson
  ... hasmet ibriktaroglu