bugün

Almanca hiç bir fikrim yok demektir. Marmara üniversitesi Almanca işletme enformatiği bölümü öğrencilerinin, hocaları Herr Prof. Dr. Leonhard Von Dobschutz Leonhard von Dobschutz kendilerine geçen derste ne işledik çocuklar diye sorunca verebildikleri yegane cevaptır. Bu iki kelimenin ortaya çıakrdıgı kombinasyon Almanlar tarafından hiç sevilmemektedir.malum onlar araştırmacı toplumdur, alman siteminde fikri olmayanın işi yoktur.
almanca öyle garip bir dildir ki karşınıza gerçek bir alman çıkıp sıradan bir soru da sorsa bu cevabı veresim gelir.
-Wie heißt du?
-keine Ahnung! gibi..
normalde, kayne aaaanungg diye okunan bu mereti doguda, keeeene aaaanung diye okuyanlar vardir, cok da güzel olur öyle okuyunca.

ingilizcesi de "no clue" ya da "clueless" dir.
(bkz: rammstein)
serbest çagrışımıma verin
(bkz: no idea)
islaMI baya bir yanlis anlamis yazardir.
troll olmaya çalışan yazar.

he dikkatimi çekemedin yanlış anlama 1 entryni görünce geldim. buyrun kartım converse de vermem 2 günde hızlandırılmış troll eğitimi veriyorum.
Girdiği entrylerin nickiyle muazzam derecede paralellik göstermesi şaşırtan yazar.
on birinci nesil başarısız ergen troll. troll demeye bile dilim varmıyor.
(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
on birinci nesil vitaminsiz troll adayı. yok ama senden olmaz.
bildiğiniz faşist, cahil, terbiyesiz insan. özelden mesaj atarak insanın anasına sövecek kadar acizdir.
http://www.uludagsozluk.com/e/27948974/ entrysinin;

"koca ülkede sikilmedik eşek bırakmadı hala konuşuyorlar " kısmı ile sandalyeden düşürmüştür. sevdik kendisini.
böbrek mafyası pezevenk.
kızlı erkekli sohbet var diyor oraya gitsek kendi ve sap arkadaşları dışında kimse olmaz. hep birlikte otuzbir çekersiniz anasını satayım.
Skype'ta medeni ve seviyeli bir sohbet var diye mesaj atan bir arkadaş. Cevap:

- medeni ve seviyeli biri olmadığımdan mütevellit teşekkür ederim.
ezik alamancı yazardır. alaman tuvaleti temizleyenlerin torunları ancak bunun seviyesine kadar gelebiliyor demek ki...
Otobuste u bahn ve s bahn da mensada sıkça duyulabilen soz obegi.
Hiçbir fikrim yok; bilmiyorum anlamina geliyor.
Dikkat:Ahnung daki h telaffuz edilmez,kayne aanunG diye okunur.