bugün

kediye içirecek bir süt bulamayıp dolaptaki ayranı içirmektir.

(bkz: kediye rakı içirmek)
hayvan hakları savunucularını harekete geçirir. masum hayvandan ne istiyorsun ona ayran gibi çok kuvvetli bir içki içirerek işkence yapıyorsunuz.
ishal olmasını sağlamaktır.
(bkz: kediyi millileştirmek).
kedinin dile gelip, "ayran insan içeceği, sana da bana da yakışmaz" demesiyle, içirenleri kedinin ve normal insanların gözünde hayvandan daha aşağı düşürecektir.
Anana ayran icirmek diye cevap verecegim basliktir yeter lan artik siktiniz kafamizi ayran ayran diye.
Zaten günün 18 saati uyuklayan, 4 saati yalanan ve geriye kalan 2 saatte de neler karıştırdığı bilinmeyen kıllı dostumuzun miskinliğine miskinlik katacak eylem.
her gün benim keretaya içiyorum özellikle yazları çok ferahlatıcı oluyor

Kedi dostu arkadaşlarımız için de kendi tarifimi bırakıyorum buraya.

Bir kabın içine 100 gram yoğurt 30 gram kaya tuzu ve hafif su

karıştırıp veriyorum.

ilk başta içmek istemedi ama başka yiyecek içecek vermeyince severek içiyor kereta.
Benim hıyar da çok sever.
Normalde kedilere kolay kolay süt veren birisi değilim,ama nadiren de olsa ayran gibi şeyler veririm.O da fazla olmaz zaten.Suyu böyle içmiyor kerata.
kedi süt seviyorsa ayran da seve bilir mantıklı.
zaten günün 20 saati uyuyan kedi kişisinin uyku süresini 22 saate çıkaracak eylem. ulan kedi olmak varmış.
--kamu spotu on--
süt vermekten daha mantıklıdır. kedilerin sindirim sistemi laktozu parçalayamaz ama yoğurtta bu işi bakteriler yaptığı için yoğurt kediler için de iyi bir probiyotiktir. süt vermeyin yoğurt su ya da ayran verin.
--kamu spotu off--
Kedilerde tuzlu olmaması şartıyla ayran veriliyor. Çünkü kediler yogurt gibi ürünleri çok seviyor. Ama fazlası aşırı zararlı direkt ishal yapıyor. O da kötü rahatsızlık yapabiliyor bu yüzden verilmemesi daha iyi.

(bkz: )https://www.petpaty.com/k...-ayran-icmesi-zararli-mi/
kedi her zaman ayran içmez demiş atalarımız...