bugün

beni çileden çıkartmaktadır. uzun zamandır beslediğim bir sokak kedisi var. 1 yıl civarı oldu. bu kedi 1 yıl önce önüne ne atsan yerdi. mama alırdım saldırırdı. yemek falan hiç ayırmazdı. alıştı bize zamanla. 2 3 ay öncesine kadarda yine ayırmazdı. son zamanlarda kediye bit haller oldu. aldığım mamaların hiçbirisini beğenmemeye başladı. sokaktaki kediler hapur hupur götürürken bu burun kıvırmaya başladı. sanırım buna apartmandakiler et falan vermiş diye düşünürken ev arkadaşımın bunu sosisle salamla beslediğini öğrendim. yemiyor birde inatla yemek istiyor. dokunmuyor mamaya. geçenlerde sokaktaki kedilere mama verirken bütün kedileri kaçırdı hırpaladı mamalara dokundurtmadı. yedi mi mamaları? hayır. bütün kedileri kaçırdı. sonra ben bunu kovaladım diğer kedileri toplamaya çalıştım yine geldi bu şerefsiz. birde hamile şiş karnı. sonra ben artık eve dönerken benimle gelmeye başladı. kapıdan girerken oda kapıya zorlattı. almadım tutup uzak bir yere götürdüm o kadar sinir oldum ki diğer kedilere bir şey yedirmemesinden. diğer kedilerde mazlum, saftirik şeylerdi zaten. sonra tam evden çıkarken yine gelmiş dün kapıya. dayanamadım mamayı koydum önüne. yemiyor inatla. da bu şerefsize mama falan vermeyeceğim. hele kedileri kaçırıp üstüne mamaya dokunmadıktan sonra asla. kedileri geri getireceğim diye hasta oldum buz gibi havada.
düzeltme: sevdiği mamadan ver diyen arkadaşlar olmuş, hepsini verdim hiçbirisini yemiyor.
1 yıldır kedinin damak zevkini öğrenemedinizi gösteren durumdur.

Kedinin bir suçu yok, sen ilgisizsin*
Kedilerin tokluğu kadınlardaki erkek tokluğu gibidir. Biraz aç kalırsa akıllanır.
http://www.dailymotion.com/video/x3ipcve
en çok beğendiğini ve diğerlerini karıştırarak ver..

ayrıca beğenmiyorsa, normaldir..

senin sevmeni istiyor...

konuşarak sev...

sonra mama ver..

başında durma..

ruh hali olarak insandan farkı yoktur...

dişisi dişi, erkeği erkek gibidir...

dişileri yumuşak tonda konuşulmasından acaip hoşlanırlar..
hayvanlarla ilgili konuşurken insanlara ait özellikleri onlara yüklemek ciddi anlamda enteresan.
hayvan yemeği keyfinden beğenmemezlik yapmıyor, bi hastalığı olabilir, bi aksilik olabilir.
kedi besleyenlerin ciddi sorunudur. hep severek yediği maması bitmişse ve mama alacağınız zaman bulamadıysanız vay halinize. mamasını bulamadığım zaman sadece yarım saat acaba ne yiyebilir diye düşünmüştüm aldığım yeni mamayı da beğenmedi ertesi gün başka yerden her zaman yediği mamayı aldım. ben bu kadar seçici değilim yemek konusunda abartmasan mı acaba demek istiyorum burdan kedime her ne kadar beni anlamasa da.
Etçil vir hayvanı o kuru mamaları nasıl yedigine de ben anlam veremiyorum. Bir insana surekli konserve yemek vermek gibi yada biskuciyle beslemek gibi cok pahalı değil kasaptan tavuklardan falan artan deri parcalarini falan ver veya en ucuz baliktan 1 kilo al gunde 4 5 adet ver hayvan severek yer diye tahmin ediyorum.
malesef böyle bir durum var. benim sabit kedilerim ne versem yiyor ama bazen yolda gördüklerime mama bırakarak geçiyorum ama suratına bakmıyorlar.
Tarhana çorbası seviyor diye ona da bir tabak koydum. Bir bana bir tabağa baktı yürüdü gitti hayvan.

Dedim herhalde fazla soğudu. Mikrodalgada ısıttim yine icmedi. Önceden elinden alamazdim. Sanırım bu tarhanayi beğenmedi.
benimki kedi değil. insan.

kedi antep fıstığı soydurup yer mi yahu? bir de zorla soydurtuyor taciz ediyor.

5 farklı mama değiştirdik yemiyor. tavsiyesi olan varsa yazsın eve bi boğaz daha girdi resmen!
Et yemez sosis sucuk hic bir sey yemez ama acmaya bayilir. Yufka yer ekmek ici yer cips yer. Balik bile yemiyo ya ama milfoy hamurlu bir sey bulunca hemen isirip calar boregi alir goturur.
güncel Önemli Başlıklar