bugün

Mavi* elbiseden sonra internette paylaşım rekorları kıran tartışmalı resim.
görsel
Kedinin pozisyonu ve merdivenlerin şekli itibaren aşağı inebileciği sonucunu çıkardım.
yukari cikiyordur. bir kedi gördüm sanki.
Gözleri kararlı vve keskin. Aşağı iniyor olsa korku ve endişe olurdu. Yukarı çıkıyor. Kim bilir belki de taş gibi bi dişi kedi görmüştür, yürüyodur alttan alttan. Canını yidiğim. Koça bak hele.
Aşağı iniyor, yukarı çıksaydı merdivenin üstündeki çıkıntı olmazdı.
Yukarı iniyor.
mart ayında düz bir duvara tırmanan kedi fotoğrafıdır. Dikkatli bakılırsa basamak süsü verilmiş bir duvar olduğu anlaşılmaktadır.
basamakların çıkıntısından ve kedinin kuyruğunun duruşundan bariz bir şekilde anlaşılıyor: aşağıya iniyor.
sabit duran kedidir.
Yukarı çıkıyor. Tartışmaya kapalı. Konu kilit.
Kedi duruyor. Merdiven yürüyen merdiven.
düz yolda gidiyor.
basamakların tasarımıyla net bir şekilde aşağıya indiği belli olan kediyi bulunduran soru. çok basit olduğu için bu kadar popüler olacağını düşünmemiştim.

ayrıca kedinin ön sağ ayağına bakarsanız merdiven basamağına üstten bastığını görürsünüz. yukarıya doğru çıkarken basamağın alnına basarak çıkmak zor olurdu.
Benim de beynim uyuştu önce ama oturdum kendi kedilerime baktım. ikisi de merdiveni teker teker inmiyor. Hop hop zıp zıp iniyor. Çıkarken basamak basamak çıkıyor. Yani; kedi yukarı çıkıyor
yarrağı yedik. ikinci bir elbisenin rengi ne vakasıdır.
Bir kediye bakarım kedi mi diye, bir de merdivene bakarım merdiven mi diye, son olarak derdine bakarım dert mi diye.
aşağı iniyor.
Aşağıya iniyor.

Pervazlar yukarıya bakıyor. Estetiği bozuyor. Normalde bu açıdan aşağıya bakmalı. Ayrıca merdiven kaydırmazlarının çıkıntısı da bir insan için bile rahatsız edici ölçüde belirgin. Bu basamakların yatay değil dikey açıdan bakıldığında fark edilebilecek bir şey.
Ya aşağı çıkıyor ya yukarı ini.. Aman beyler karıştı.
Merdiven rıhlarına ve üst tablasına bakılarak anlaşılabilecek durum. Gayet de aşağı iniyor bu arkadaş.
Trafoya gidiyor, dağılabilirsiniz.
(bkz: derdini sikeyim butonu)
yukarı çıkıyor sadecr basamakların uçlarında extra çıkıntı var.
trafoya girecek olan kedidir. kedidir kedi.
Merdivenlerin yapısından ötürü aşağı doğrudur.