bugün

Kaybetmenin değerini bilenler kazananlardan daha çok kazançlı olduğunuda bilirler.bazen kayıplar paha biçilemez olurlar.
kaybettiysen eğlenmişsindir.
kazanmayı öğreniyorsun.
Belki de kaybettiğim dediğin şey kurtulmuş olduğundur.
kaan çaydamlıyla mete avunduga danışmak isterim.
kaybedetmişindir artık kaybedecek bir şeyin yom hayatını korkusuzca yaşarsın artik insanlara en doğal halinde davranirsin.
bir daha bulabilmektir.
Özgürleştiğini hissetmektir, kaybetmekten korkmaz hale gelmektir.
kaybetmenin en güzel yanı o kaybettiğini tekrar kazanmaktır. üstelik bu sefer yokluğunun acısını yaşamış değerini anlamışsındır. bazan insan bütün herşeyimi kaybettim bu sefer dibe vurdum der ve tam da o sıralar bir umut belirir.hersey yeniden başlar.
Kazanmayı öğreniyorsun.
Eski derini atiyorsun yenilige açık bir insan oluyorsun.
görsel farkındalık yaratıp daha dikkatli olmaya yöneltmesi.
kaybedenin halinden anlıyorsun.
Kaybetmek güzeldir,hatandan ders cıkarabilirsen
olgunlaşmaktır. kaybede kaybede olgunlaşmayı öğrenir insan. herkes tecrübeden dem vurmuş doğru olarak. olgunlaşmakta bir nevi diğer yanı bence. şöyle bir baktım da kaybetmenin kötü yanları kadar , güzel yanları da epey varmış. ama her şey insanın kendinde bitiyor tabii.
Konudan konuya değişir aslında.
aşkta, ya gerçek yüzünü görürsün ya da daha iyisini bulursun.
işte, hırs yaparsın daha iyisi senin olur daha büyük başarılara imza atarsın.
ama denememekten iyidir kaybetmek. Denersin içinde ukde kalmaz.
insan zaten düştükçe büyümez mi?
Kazanmayı öğrenmek.
Öğreniyorsun, gerçekten biri olmadan yaşamayı nefes almayı gülmeyi, hayattan keyif almayı, birine tutunmadanda yürümeyi, acıyor tabiki birini kaybediyosunuz ama kalanla olmuyorsa, ölenlede ölünmüyor maalesef,gidenlede bitmiyosunuz.
kaybettikten sonra gelen hırs, azim ...
bunlar seni güçlendirir ve hedefindeki çıtayı dahada yükseğe çıkarır.
Kaybetcek bir şeyim yok diyip fakir edebiyatı yapmak isterdim kaybediyon işte .
Kaybetmek ne kadar bir bitiş olarak algılansa da aslında her bitiş daha güçlü olarak yepyeni bir başlangıçtır.!
Daha iyisini bulabilecek için önünün açılması.
acıyı öğreniyorsun, hayatın o şımarıklıktan ibaret olmadığını öğreniyorsun. can yakarsan canının yanabileceğini öğreniyorsun. ve bir şansın daha olsa kaybetmemek için neleri verebileceğini gözden geçiriyorsun. iğrençleşmediği için de aslında ne kadar önemli bi insanı kaybettiğini anlıyorsun.
Değer anlayışı ve farkındalık.
Kaybettiğin şeyin doğrultusunda Yeni bir bilgi öğreniyorsun , Yeni hisler tadıyorsun , tecrübe ediniyorsun.