bugün

kendi safına bir adet etkisiz eleman eklemektir, gereksizdir.
(bkz: geyler sakin)
akıllara tetikçi filmini getirir.
kavganın seyirini değiştirecek olan durumdur.
Lâkin göz önünde bulundurulması gereken bir gerçek vardır ki;
(bkz: bıyıkla erkek olunsaydı ben olurdum)
iki ucu boklu değnek misali bir çağrıdır.
mantıklıdır. salın 10 kişinin üstüne dil atsın hepsine öpsün dudaktan götlerine falan ellesin sonra siz dalın darmaduman edersiniz valla karşı tarafı. geyi önden salmakta fayda var.
eğer ki o gay arkadaş şöyle bir şey ise kavgada kazanan taraf olabilirsiniz.

görsel
Mazoşist gay çağırmalı, zevk alarak dalar.
çağırdığınız arkadaşınız aktif gay ise çok doğru bir şeçimdir bu.
ortamı yumuşatacak(!) müdahaledir.
Savaşa silahsız girmek .
meşhur fıkrayı akla getirir:

kavgacılardan biri : senin ben ağzını yüzünü s.kerim len
gay arkadaş: böyle hoş cümlelerle beni kandıramazsın.
(bkz: konuşarak halledebiliriz)
"ay bunlar çok yakışıklı ben vuramam ki" diyen arkadaş türü.
"ayy tontiş tontiş toontiiş ne güzel vuruyorsun ayoool, şuralarıma şuralarıma vur haşin erkeğiim" nidalarıyla kavga izleyeceğinizin habercisidir.
kavgaya travesti çağırmak kadar etkili olamayacaktır.
gayler kavgada yumruklarını değil genellikle dişlerini ve tırnaklarını kullanır..bazen gerçekten can acıtabiliyorlar.

hatta gaylerle ilgili şöyle bir hatıram da vardır.

savruk gençlik yıllarımda italya'da arkadaşlarla bir bar'a gitmiştik. sonra bir grup gay ve travesti geldi..sonra bunlar cıvık cıvık hareketler ile müsterilere sataşmaya başladılar..biri yanıma gelince ben de ittim. ittiğim kişi ellerini kangurular gibi yaparak boks pozisyonu alıp, bana hamleler yapmaya başladı..ben buna bakarken biri arkamdan gelip, bar tezgahına dayadığım kolumu aniden ısırdı.o can havliyle dönüp yumruğu suratına adeta gömdüm.. zaten kavganın sonuna kadar çöktüğü yerden kalkmadı. sanırım burnu kırılmıştı. birden hepsi üstümüze, çantaları ve ayakabıları ile saldırdı. tabi biz de üç kişiydik ve hepsi bizim için sinek siklet kıvamındaydı. gerçi sinek siklet diyorsam da aşağı yukarı hepsi 1,80 ile 190 arası. o zamanlar saçım çok uzundu ve at kuyruğu gibi bağlamıştım. bunlardan biri saçımı arkadan tutarken diğeri de kolumun altına dişlerini geçirdi. sanki beynim döndü.barda bulunan iki kişi daha bunlara yardıma gelince aşağı yukarı 10-15 kişi ile kavgaya tutuştuk..tırnakları ile yüzümüzü gözümüzü hep çırmaladılar. sonra çantalarında taşıdıkları gaz spreylerini çıkarıp bize sıkmaya başlayınca, bunların arasında sıyrılıp kendimizi dışarı zor attık. bir arkadaşımız halen içerdeydi,toparlandıktan sonra tekrar bara girdik. tabii bu kez durum farklıydı. çünkü rakip gerçekten dişli çıkınca bizde tavrımızı daha farklı göstermeye başladık. tabi kafalar gözler patlamaya başlayınca,bunlar yavaş yavaş kaçmaya başladılar. sonra hepsi çekip gitti. içerde kalan bir kaç tanesi özür dileyip yaptıklarından pişman olduklarını söyleyip yaralanan arkadaşlarına yardım etmeye başladılar. belki aklınıza orda polis yokmuydu gibi birşey gelebilir. muhtemelen orası gayrimeşru işlerin döndüğü bir bardı ve polisle başlarını belaya sokmak istemediklerinden olabilirdi..
gay arkadaşları olanların yapabileceği durum.

şahsen ibne biriyle arkadaşlık etmem.
(bkz: sen gaybedersin)
Genelde iyi vücutlu oldukları için görünüm olarak işe yarayabilirler.
eşcinselleri direk feminen ve dövüşmeyi bilmeyen kişiler olarak varsayan insanı şaşırtabilir. zira fiziksel kuvvet, dövüş becerisi ve tecrübesi, cinsel yönelimle alakalı olmayan şeylerdir. bu tamamen alınan eğitimle, antremanla, disiplinle ve tecrübeyle alakalıdır.

tüm eşcinsellerin kırıtan yumuşak kadınsı insanlar olduğu şeklindeki talihsiz Stereotype düşünce, karşınıza çıkan 10 senelik bir kickbox dövüşcüsü gay sayesinde yerine göre ağzınızın gözünüzün kırılmasına, yerden yere çarpılmanıza ya da asfalttan jiletle kazınmanıza neden olabilir, aman diyeyim.
meireles'in yapabileceği durumdur şayet gay arkadaşları varmış.
(bkz: ay durun ayol aa)
(bkz: bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim)