bugün

ilginçtir.

iki medeni insan gibi.

Çok cool yiaaa.
aslında çok önceden bitmiş olan ilişkidir.
bir taraf mutlaka sevmemistir.sevseydi duramazdi.kufrederdi.duramazdi.
iki yorgun, artık daha fazla yol alınamayacağını bilen bünyenin, sessiz, suskun, aslında en çok bağıran ayrılığıdır. üzdü.
Sahsimin neredeyse biten tum iliskileridir. Sanirim sorun bende.
onca geçen zamana yazık dedirtir. kırgınlık söz konusudur. ve gerçekten geri dönme olasılığı olduğu için acı çektiren bir ayrılıktır.
iki taraf da mutlaka sevmemistir.sevseydiler duramazlardı.kufrederlerdi.duramazlardı.
iki tarafında birbirinden soğuduğu durumdur. öyle sessizce biter ilişki. biten ilişkinin arkasından da bir sigara yakılır. sönene kadar o sigara biten ilişki hakkında düşünülür. sonra da düşünülmez bir daha.
içinde kalanları söyleyememektir tıkanıklığa bağlı ayrılıktır.
ölümle bitmiştir hepsi bu.
yaklaşık 4 ay önce başıma gelendir. bana deselerdi kavgasız gürültüsüz bir ayrılık yaşayacaksın hayatta inanmazdım. ama resmen iki medeni insan gibi konuştuk ve olmuyor zorlamanın bir anlamı yok dedik helalleştik o hacıosman metrosuna bindi ben yenikapı metrosuna bindim ve ayrıldık.
Kavgasız olacak
Fırtınanız olacak
Saçmasapan olacak
Organlarım birbirine vuracak
Bitmemiş olacak
Belki en sonunda kan çıkacak
Ama korkmayasın senin kanın degil benim kanım
Yani yazık olacak be!
En ufak kavga olmadan bitti sessizce.
sorunsuz bitmiştir. kavga olsaydı eğer arada hala bağlar kalabilirdi. ama kavga bile olmuyorsa o iş yaştır. doğru karar ayrılmaktır.
kavga nefret ona karşı hissettiklerinizi bastırır, önüne geçer bi şekilde gölgeler yani. haklı sebepler yaratırsınız kendinizce. oh kurtuldum mis dersiniz. size söylediği onca çirkin kelimeyi beyninizde tekrarlayıp ayrılığın haklılığını inandırırsınız kendinize. ama kavgasız bittiyse hislerinizle baş başa tamamen savunmasız kalırsınız. boku yersiniz.
- stratovarious ben ayrılmak istiyorum.
+ oke.

konuşmalarıyla biten ilişkidir.
yenen bir kazıktan sonra sessiz bir gidişi tercih eden kişi tarafından oluşan durumdur. Gider , karşı taraf ne yaparsa yapsın tepki vermez , veremez . Böylece kavga edilmemiş olur.
Gayet normaldir. Klişe olacak ama bazen yollar ayrilir. Donusu yoktur. Neden kavga gurultu olsun ki? Bu neyi degistirir. Kavga gurultu varsa bir seyler bitmemis ya da taraflar olgunlaaamamis demektir. Acikcasi hayatimdaki tum kadinlar su dakika siktir olup gitse umurumda olmaz. Olmamali da. Insan yajininda olanlwra deger vermeli userine duseni yapmali gidenlerse doganin kanunudur. Insanlar gidiyor be abi. Basen biz de gidiyorus birkac sevisme ya da artik heyecan kalmadiginda. Her sey bitmeye mahkum. Neden iyimser olalim ki? Ya da neden umitli olalim ki? Sonucta kadinin birine yuzugu taksan da iki de cocuk yapsan da o kadin senden hunun birinde gidecek. Ayni yatakta olacaksin ama gidecek o. Velki sen daha once gideceksin. Onu hic birakmayacaksin ama ayni heyecan kalmayacak. Bence hemen elimizin altindakilerin bu anin kiymetini.bilmeliyiz. bir iliskiyi surece yaymaya kalksaj en fazla bir geceye sigar. Her seyi cok abartiyoruz. Cunku yalniziz sevisirken bile yalniziz. Bu yalnizlik biter saniyoruz.ama bitmez. Bu piyangonun tutma ihtimali gibi. Asla iliskilerle tatmin olamayacak kadar tuketici bir kusagiz. Biz tarihin tatminsiz cocuklariyiz. En buyuk tatminimiz gunun ilk sigarasinin saatini geriye almak. Bizim tek hayalimiz besin tabakasinin en ustune oturmak. Cunku biz aski degil parayi sectik. Belki o zaman kaybettik bilmiyorum umuraamiyorum da fakat emin oldugum bir sey var ki her sey tukeniyor. Herkes bir yalanlar demeti sahte. Mutluluk hormanal bir olay. Aci da iyle. Melankoli ise muzakalite ve sinema sonucu olusturulan bir his. Dunyada sadece huzur gercek bir his. Sevgiyi oldurduk zaten. Biz sevmiyoruz sevmeyi ogrenmeye calisiyoruz. Hayatta yapmamiz gereken sadece guzel anlar biriktirmek. Hirslarimiz icin yasamak. Cunku tatmin boyle oluyor. Para bile degersiz onemli olan onu kazanmis oldugunda yasadigin tatmin yoksa cuzdan dekolten icin sana vermeye hazir kizlar degil. Onlar.kimin sikinde? Guzel olan kadinlar sa degil guzel olan sadece guc. Bizi yasatan sevgi degil bizi yasatan kibir. Bizim deger yargimiz evrensel ahlak normlari degil bizim deger yargimiz ozgurlugumuz. Bizim tek esrerimiz hirslarimiz. Bu guzden iliskiler cok siradan. Cok basit. Baslamadan tukenmis. Tam bir oyalanma. Bile bile lades. Ve hepsi birer fiyasko. Cunku biz evrimimizi gecirdik. Biz en iyisinden cok en guncelini ariyoruz. Reklam sektoru gibi bi ansa trend olan bir urun demodeye donusuyor. Iliskilerin bundan farki ne? Ayca en guzel kiz fakat ayca bitti cunku damla var damla bitecek cunku sonra yesim gelecek. Aşk dedigimiz sey ise tum bunlardan bagimsiz midir? Hayir. Aşk sadece sarhos olmaktir. Hani cok icersin ya bir durur dinlenirsin kafan acilsin diye yine icersin ha iste ask acisi dedigimiz sey de boyle gecer. Melis in kafasindaysa bir kere irem i sikmelisin. Sonra gecer. Eger teoman misali daha kac vucut gerek benim seni unutmama diyorsan sen pembe dizi kusagi cocugusun demektir. Sen melis i degil melis in sarhoslugunu seviyorsun demektir. Baska bir kadini ayni sekilde tukettiginde yine gecer. Bence kimse bir kadina guvenecek kadar aptal olmamali. Yasak elmayi ademe yediren seytan miydi? Havva miydi? acik olalim bizi dunyaya getiren lanet bir kadinin eseridir. Seytan onu kiskaniyor olmali. Seytan onunla girur duyiyor olmali. Seytan bir kadinin zihninde yasiyor olmali. Simdi bir iliski bitti diye uzulmeli miyiz? Sacmalamaya gerek yok. Kadinlar zaten bunun icin var. Bizim kaburga kemigimizden yaratilan bir cinsten ne bekliyoruz ki? Fiziksel olarak daha zayif olmalari onlari daha masum mu yapiyor? Hayir dostum. Sen cok yakisiklisin fakat o seni degil fakir ama yakisikli birini de secebilir seni secti cunku paran vardi. Sen cok zekisin o topsiz ama zeki birini de secebilirdi ama seni secti. Cunku o en iyisini arzuladi. Tatmin edince yenisini arzulayacak. Senden beklentisi ona kol kanat grrmen kotu gununde yaninda olman onunla eglenmen onunla yasaman. Anca boyle sadik kalabilir fakat sana ne bir kadinin ucuz hayatindan? Oje renkleriyle dolu sikici hayatindan sana ne? Seninle bulusmaya geleceginde iki saat ne giysem de bastan cikartirim diye dusunen bir cinsten erkek nesline hayir gelmez onlar icin uzulmeye deger mi sizce? Numarini alayim mi dediginde once bir duraksayan sonra uzatma yaz dediginde ellerinin bagi cozulen ikinci sinif makyaji gotum gibi olmus bir karidan ne bekleyebilirsin? Ya da sigara isteme bahanesiyle yanina gelip tek derdi sevhilisini aldatacak yakisikli bir erkek bulmak olan ve sana alditilan erkegin kadininin aldattigi erkek olma sansini veren kadindan ne bekleyebilirsin? Ya da iyiyi oynayan kadindan ne vekleyebilirsin ki? Hala bir kadinin gidisine uzulen hemcinslerime aciyorum. Sadece asil bir kadinla iliski kurulabilir cunku aşk soylu bor kavram. Sokağa inemeyecek kadar bor okul bahxesinde olamayacak kadar soylu. Bir barda, istiklalde ya da arkadaslarinla oturdugun bir kafede haftaici aksamlari gitmek icin ayda iki yuz lira verip bir bucuk ayda uc kizi duzdugun dans kursunda degil. Ucuz kadinlar için uzulmeye deger mi? Siz cevap verin. Gercek anlamda kadin gibi kadin olan kac kisi tanidiniz? Hala kot sortuyla sokakta dolasan lumpen babanin liberal kzinin aşktan anlayabilecegini mi saniyorsunuz? Tekrar ediyorum biten hir iliski olgunlukla karsilanmali. Icten içe de biri daha gitti denmeli. Aşk kirik gibi zaten. Aşk olsa duramazsiniz. Aon kez soyluyorum aşk soylu bir kavram halkin yasayabilecehi hakkedebilecehi bir sey degil.