bugün

sahne ve şarkının birbirine uyumu gerçekten içimizi acıttı. oldumu güven? naptın sen?
istiklal Caddesi ahalisi caddede yer kalmamış gibi Efe ile Aslı'nın arkasın atakılmış,kikirdeye kikirdeye yürüyor..
Ama buluşma sahnesi gerçekten çok güzeldi..
güven'le birlikte milyonlar da ağlamıştır.
"nihayet karşılaştılar " diye milyonların ağladığı dizi olmuştur.
ağlamışlardır ama sinirden...

çok daha önceden olmalıydı.

ama yinede güzel olmuştur. oh be. gelsin aksiyon...
o değil de aslı' nın şapkasını çok beğendiğim bölüm olmuştur. *
milyonların ağladığı diziymiş.

(bkz: 70 milyar bizi izliyor)
--spoiler--
karşılaşmışlar. dağılabiliriz.
--spoiler--
efendim aşk-ı memnu bir bu iki diyorum ben. kim kiminle belli olmayan dizidir.
kızın biri bir bölümde üç oğlanla öpüşebilir bu dizide.

edit: küçük sırları unutmuşum, kaçmamış dikkatlerden. *
efe-mine birlikteligi olmadan bitemez bu dizi. bi onlar kaldi.
doktorun hastasına yanlış bilgi verdiği dizidir.
tıp dünyası şokta olmalı..
diziyi izlemeyeli bir sene kadar oldu herhalde ama büyük buluşmayı görmem şarttı. efe ile aslı'nın "buluşma" sahnesinde "hoşçakal" şarkısının kullanılması ilginç olsa da, dikkatleri güven'e çekmesi açısından iyi de olmuştur. sarp apak pencereden ayrılırken kariyerinin en iyi rollerinden birini yapmıştır. millet efe'yi falan bıraktı, güven'i konuşuyor. bir de bu sahneden erkeklerin daha çok etkilendiğine eminim. o da ayrı bir konu. neyse uyumak lazım...
haftalardır bu buluşma beklenirken hoşçakalla dikkatin güvene çekilmesi pert bi durum yarattı..ha genel olarak olmadı başa sar dizisidir..
geç te olsa güç olmadı buluşmaları. final sahnesi gerçekten içimi acıtmadı değil. ama güven'in yaptığı fedakarlığı hiçbir erkek yapmaz bu hayatta. bu yonden realizme ters düşmüş.

(bkz: sanatçı yorumu)
(bkz: iyi geceler)
iyi hoş dizi, aslı onunla bununla beni pek ilgilendirmiyo, denizin bişeyler başarıyorum ayakları güldürüyo ama bak o kısımlar güzel.
benim anlamadığım bu dizide herkes yiyo içiyo sıçıyo son moda giyiniyo kutlamalar desen haftada bir. düzenli çalışan kim var dersen sadece metin ve mine, onlarda her aksiyonun içinde nasıl işse, bunlar bu paraları nerden buluyolar hacu söylesinler işin sırrını artık biz de yolumuzu bulalım.
son bölümü için " lan karşılaştılar, iyi, tamam da güven n'olacak?" dediğim dizi.

ama kız milleti değil misiniz? herkes efe diyo baksanıza! yazık. cık cık!
kombinasyon çalışmak için iyi bir dizidir şöyle ki :
Aslı , efe , deniz , güven , su , atakan... 6 kişi var
herkes birbirini götürdüğüne göre 6 nın 2 li kombinasyonu = 15 farklı çift çıkabilir ki sanırım 15 ide olmuştur şu ana kadar.
(bkz: bu ne kargaşa dağılın aq)
güven'in fedakarlığı ile aslı'nın terkedilme hıncının damgasını vurduğu bir bölüm yaşamıştır bu hafta.
ama istiklal caddesinde sahne çekilir de.. biz diziye kendimizi bu kadar kaptırmışken niye o "meraklı insan sürüsünü" görmek zorunda kalırız. oyuncuların dibine girip kahkahalar atmak nasıl bir zekadır...
son sahneyi izlerken efe ile aslı nın taksim de yürüdüğü sahne.resmen arkadaki insanlar efe ve aslı nın ordusu gibi duruyordu.mümkünse hangi dizi olursa olsun böyle sahneler gece çekilsin sabaha karşı felan.
ya sarp apak diziden ayrılıcak ya da senaristler işin içinden çıkamadı.

karşılaşma sahnesiyle şarkının uyumu harikaydı.

sarp apak'ın oyunculuğu takdire şayandı, efe'yi zaten sevmiyorum, aslı ve şapkası çok hoştu.
biriincisi, hiçbir Türk erkeği güven gibi aman o mutlu olsun ben en iyisi meydanı bunun eskisine bırakayım diye düşünmez, hele hele öyle ağlayarak falan gitmez, daha adını duyduğu anda tekme yumruk dalar alimallah. ikincisi bu aslı denen kız bu bölümde salya sümük güven'e seni seviyorum dedikten sonra haftaya bölümün ilk dakikasında efe'nin boynuna atlayıp nerelerdeydin sen seni öküz gibi özledim diye yırtınacak mıdır benim açımdan felaket şekilde merak konusudur. üçüncüsü bir ara her tarafta aslı'nın resimlerinin olduğunu görmüştüm, o çocuk bu kızın tonla resmini nerden bulmuştur? (haftalarca reklamlarından takip ederek efe'nin bu mallığının sebebini çözmeye çalışmış bir insan evladı olarak nihayet bunu başardım) dördüncüsü madem efe'nin kafa bir dünya, nasıl aslı'yı görünce kamyon çarpmışa dönmüştür? beşincisi belki aslı'yı kız kardeşi olarak falan hatırlıyordur, iş tamamen b.ka sarmayacak mıdır? altıncısı toplamda iki sezonu aşkın süre boyunca izlemediğim diziyi sırf bunlar karşılaşacak diye izlemiş olmama yazık mıdır? yedincisi bence yazıktır.

edit: ahanda valla "valla billa ben seni seviyorum" diye höykürerek güven'e salya sümük ağladığı zamanın üzerinden gün geçmeden gidip efe'ye yapışmış. yok daha da bişey demem ben yaa...
(bkz: efe-mine) tehlikenin ve olası çocuklarının nasıl olabileceğinin farkında mısınız? *
4-5 kişinin etrafında döndürülebilecek olay çokluğu bakımından how i met your mother dizisine rakiptir.
arkadaşımın şimdi onlar 2012 de ya da 2013 teler dediği dizi. * * *

not: ayrıca 2012 de dünya nın sonunun gelmeyeceğinin kanıtı. *
Güven e:"madem gidecektin adam gibi çıkıp gitseydin, bu kadar dolambaçlı işlere ne gerek vardı?" diye sormak istediğim dizi.
son bölümde reytingin bir taraflarına koyduklarını söyleyebiliriz.hemde öyle böyle değil has bir şekilde.
güncel Önemli Başlıklar