bugün

alışverişten sonra kasaya uğramak istememenin sebeplerindendirler kendileri. paraüstünü kasanın üzerine atarlar. iyi günler dersin bir şey demezler. bunların güler yüzlüleri yok mu tabi ki var ama bu kızlarımızdan da yok değil.
doğru bir tespittir. sanki bedava mal alıyormuşsunuz gibi nefret dolu bakabiliyorlar bazen.
günün bütün yorgunluğunu ve sıkıcılığını müşteriden çıkaran tiplerdir.
naber demeye korktuğum insanlardır. malum karşılık vermezler rezil oluruz.
isim vericem müsadenizle; kadıköy migrosta ve diada bolca bulunurlar. hatta bu kasiyerler müşterinin yanında birbirleriyle tartışmaktan hiç kaçınmazlar. poşet istersiniz, sadaka istemişsiniz gibi suratınıza bakarlar. cevaplarını alırlar elbette ama firmanın imajınıda zedelerler. tabiki herkes her an sırıtamaz, gülücükler dağıtamaz ama devamlı insanlarla muhatap olunan bir mesleğin varsa sorunlarını yüzüne yansıtamazsın, hele hele müşterilerine hiç.
müşteriye nasıl davranacağından bi haber kasiyerlerin tavrından dolayı yaşanılan memnuniyetsizliktir. o anı görmek istemez, alacağın varsa da bazen almaktan vazgeçersin.
-aaa gazeteyi unuttum ben ya. (kasiyerle göz göze gelinir)şeyy, ıııı yok aslında almasam da olur. televizyon var hem değil mi?
-POŞET VERiR MiSiNiZ
-VERDiM YA
-BiR TANE VERDiNiZ BEN BiR SÜRÜ ALIŞVERiŞ YAPTIM
-AL AL FAZLA KONUSMA
-E SEY KEM KÜM SAGOLUN.
-KAYBOL KAYBOL.. BAK HALA DURUYOR.
insanın kafasında, paramla rezil oluyorum, ne biçim iş anlamadım doğrusu, gibi lafların alış-veriş sonrası sürekli dönmesine neden olur, korkudan dışa vurumu olamamıştır bu lafların, iç ses olarak kalmıştır. oysa iki alış-veriş yapıp stres atılcaktık, neyse, sağlık olsun, bir şeyler unutmamışımdır inşallah, diye devem eder gider.
para puanlarını kullanamamaktır.ona zahmet verdirmenin korkusudur.gerekırse aldıklarını elınde tasııp bı poset daha ısteyememektır.kartın lımıtının yetmedigini düsünemiyorum bile.
heran yazar kasayı kafana geçirim şimdi bakışı ve almazsan alma diyen kaş kalkışı ile örneklenebilecek korkulardır.
Sanki küfür yayını dinliyorlar o kulaklıklardan.
tam kasada aklınıza gelen unuttuğunuz bir ürün için az dur hemen geliyorum diyememektir.
Sanki küfür yayını dinliyorlar o kulaklıklardan.
(bkz: markette para ödedikten sonraki poşet telaşı)
Kasiyerden korkmak bişey mi biz emlakçıdan korkuya ev kiraladık.
bazen tam tersidir.

en son kes yeter diye bağırma sınırınıza gelene kadar konuşan ve sırıtan türleri de var. ben de her şeyden şikayetçiyim be.
niye geldin de beni yordun dercesine bakanları mevcuttur. neredeyse mağazaya geldiğin için suçluluk hissedersin o derece.
bir saat kasiyerlik yaparsanız neden suratsız olduklarını anlarsınız. bir kerede insanları yargılamaya değil kavramaya ve sevmeye çalışın ulan ayılar.
sosyal eziklikten geliyor o suratsızlık.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar