bugün

Çirkin mi çirkin, şişko mu şişko hatta yaşlı mı yaşlı olan erkeklerin manken gibi kız istemesiyle aynı olan durumdur.
doğal ve normal bir durumdur. Aşk bu, ota da konar bka da konacaktır.
Ayrıca kolayca iki kez zengin olma şansı vardır; Doğarken ve evlenirken. ilk şansınızı kaçıran kız ikinci şansını demek istemesi gayet normaldir.
insanları sınıflandırarak, zırva tespitler yapıp, bir de üstüne canhıraç bir edayla fikrini savunurken, karşıt fikirleri de hadsizce sorgulamak, insan olana yakışmayandır.
Her insan, iyi maaşlı eş hayali kurabilir, bunu arzulayabilir ve bunu dile getirebilir.
Lakin hadsizce sorgulamayı kendine hak gören varlıkların, bırakın iyi maaşı, eş hayali bile kurmamaları gerekir.
Kadın ya da erkek farketmez!
o bile ne kadar da pis bir kelime ne kadae da pic bir kelime. baslik sahibinin bi tarafina girsin..

not: kasiyer degilim kiz hic deilim. teselli etmek icin yazmayin..
Kadınları ciddi ciddi anlamak kolay değildir. Kadınlar tıpkı ortama ayak uyduran, adaptasyon sağlayabilen canlıdır. Yani erkeği karakter olarak beğendiği an meslek nedir su nedir fazla aramaz. Lâkin aç kalacak da değil. Çünkü doğa böyledir. Erkek güçlü olmalı ki soyuda devam edebilsin.

Ancak karekter yerine mantık veya maliyet üzerinede evlenir veya dost hayatım gibi (bkz: Şeyma Subaşı) davranabilir.

Erkek ise hep aynıdır. Kısmen degisiklik gösterir ki bu kadınlarda da olduğu gibi istisna olabilir.
Hakli tabi AMK ami var ne Çulsuz mu istesin herkes iyisini ister .
yav kardeşim bir şeyi söylemek ayrı yapmak ayrı, geyik ulan işte, o da biliyor senin söylediğini ve olmayacağını... sözlükte herkes adeta ciddiyet abidesi.
mühendislik,tıp vs okuyup, geçinmek için kasada çalışan bir kız olduğu ihtimalini düşünmeyen çürük tespittir.
Bamya cuklu sivilceli erkekler adrina limaya hallenirken sikinti yok ama.
Acı ama gerçek. istisnalar mevcut, istisnalara iyi bakın. Bu dünya dönüyorsa onların hatırına dönüyor.
Ne yapsın umut fakirin ekmeği .................
insanları, meslek gruplarına göre sınıflandırmak, yüceltmek ya da aşağılamak, eğitimsiz, kültür düzeyi, insanı algılama kabiliyeti düşük toplumlara has sığ özelliktir.
Her doktor, mühendis, eczacının adam olmadığı gibi, her kasiyerin, tezgahtarın, teknik elemanın da eğitimsiz olmadığı, vizyonu ve algısıyla takdire şayan insan olma özellikleri bulunabilir.
Gelişmiş ve algı düzeyi yüksek toplumlarda, doktorun en iyi dostu marangoz, bir kuaförün en yakın kankası bir akademisyen olabiliyor.

Kültür, vizyon ve algı durumları gözònüne alınarak eşleştirmelere eyvallah ama meslekler öne sürülerek yapılan zırva dolu tespitlere sonuna kadar hayır!
Hayal lan işte hayal. Bu tipler çevrede çok evet ama tipiyle ulaşması imkansız olan kızı hedefleyen diğerlerini küçük gören erkek yok mu? O da hayal bu da hayal.
iyi maaşlı bir erkek istemesinin kasiyer olmasıyla ne alakası var aq. iyi maaşlı biriyle beraber olmak için üniversite bitirmesi, iyi bir iş sahibi mi olması gerekiyor? en azından kendi adıma hayır.
Fkçy bunu beğendi.

Daha eli adam gibi ekmek tutmayan. Okuduğu son kitap sikik aşk romanı olan. genel kültürü yerlerdeki türk kızının isteğidir. Bunlar bir de boy takıntılı olurlar. Boyu şöyle olsun, işi şöyle olsun, bana çok iyi davransın, kaslı ve yakışıklı olsun ve aynı zamanda karizmatik olsun.

Sorarlar adama senin niteliğin ne diye.
isteyebilir ben de küçükken astronot olmak istiyordum.
babasının parası olduğu için özel okullarda okumuş, çirkin ve aptal bir kızın, yakışıklı ve zengin erkek istemesi doğalsa buda doğaldır. türkiye evladım burası.. sanki herkes hakettiğini mi yaşıyor?
amı var diye herşeyin en iyisini hak ettiğini düşünen tipik günümüz kız modelidir.

asıl mevzunun beyni ile ilgili olduğunu anlaması gerekmektedir.
Türkiye de işçinin ücretini düşüren konudur.
Genel de kızlar zengin koca bulabilmek için göz önünde olan market, mağaza gibi yerlerde çok düşük ücretle çalışırlar.
Uzun boylu, görselliği yerinde olan kızlar böyle yerlerde çalışmaya ihtiyaç duymadan varlığı yerinde erkeklerce hemen kapılılar.
istemekle olsaydı keşke. Genel kaide, isteklerin liyakata göre verilmesidir. istisnalar her zaman vardır. Hayırlısı da budur belkide. Ama gerçekten hayırlısını isteyen azdır. Sorsan pek çoğu hayırlısı der. Hayırlısı, nasip diyenlerin bile gözü yükseklerdedir. Dil alıskanlığı onların söylediği, itibar edipte yanılmayın. Erkeğin gözü kadında, kadının gözü dünya malındadır. Dünyanın imtihanı ve acımasız sistemi böyle işler. Bütün aç gözlüleri ise bir avuç toprak doyurur ancak.

isteyen açık sözlüden korkmayın. Siz Asıl istemiyorum diyenlerden korkun.
kasiyerler iş gereği olarak para ile çalıştıkları için bu durumun bir algıda eş seçicilik örneği olduğunu söyleyebiliriz.
herkes her şeyi isteme hakkına sahip bence. ben onların yerinde olsam holding patronu falan isterim, yüksek maaş dediğin nedir ki, hududu belli sonuçta.
Kasiyerlerin insan oldugunu görmezden gelen kisi beyani. Durum artik cehalet eğitim olayi degildir. insanlik garip yerlere gitmis ulkede.
kendisi evlendikten sonra eşi ile beraber çalışmaya devam edecek ise anlayışla karşılanabilecek olan kızdır. ancak evlendikten sonra çalışmayayım gezmelerden gezmelere koşayım diyeyse bu talebi ; kendisine gelecek hayatında başarılar dileyip uzaklaşılması gerekir. kimse kimse ile etimden sütümden faydalansın diye evlenmez. bu zihniyetteki insanlar zaten hamdır birlikte kurulan yuva ilk olumsuzlukta dağılır.
Ister ister kimene.yok kasiyermiste isteme hakkı yokmuş. Böyle bir saçmalık olabilir mi. Bir insan eşinde para istiyorsa kasiyer olmus ne zengin olmus ne. Para beklentisi olan bir insan için kasiyer olmak nasıl bir engel. Para beklentisi olan kadınlara göre erkeklerde yaratıldıgı için Ekosistem de mutualist bir şekilde yaşayıp gidebilirler. Saygı duyuyor ben.