bugün

4 yıl güzel bir bölümde okuyupta işsizlik sürecinde kasiyerlik yapan kız istemiş olabilir.
Çevremde var ordan biliyorum. Önyargıyla yaklaşmamakta fayda var.
meslek uzerinden değerlendirme yapmak yanlış, mevzu şu; sen evlilik kriterini doktor mühendis diye kategorize edersen insanliga vicdana Kültüre bakmazsan o adam da gelip sana ayni kategorizasyon mantigi ile hassktr la ordan kasiyer parçası dediginde ağlamayacaksın.
osuruktan türk aile yapısının eseridir.

lafa gelince bu yapıyı savunanlar bunu bir sonucu olarak kızların zengin erkek istemesine kafayı takarlar. ulan sen kadını sadece ev işi yapacak şekilde yetiştirirsen ne bekliyorsun dalyarak?
herkesin bir hayali olması durumudur. yadırgamamak lazım.
bu kızlar akılsız olsa kasanın başına oturtmazlardı. helal olsun.
Bu etkiyi artık hepimiz biliyoruz, kimse benim yüzüme bakmazken tıbbiyeliyim diyince Aleyna Tilki şarkısına dönüyor bazıları. Yapmayın etmeyin para, prestij, kariyer bunlar geçici. Sevin sevilin bakii olan tek şey ruhtur.
Ister ister kimene.yok kasiyermiste isteme hakkı yokmuş. Böyle bir saçmalık olabilir mi. Bir insan eşinde para istiyorsa kasiyer olmus ne zengin olmus ne. Para beklentisi olan bir insan için kasiyer olmak nasıl bir engel. Para beklentisi olan kadınlara göre erkeklerde yaratıldıgı için Ekosistem de mutualist bir şekilde yaşayıp gidebilirler. Saygı duyuyor ben.
kendisi evlendikten sonra eşi ile beraber çalışmaya devam edecek ise anlayışla karşılanabilecek olan kızdır. ancak evlendikten sonra çalışmayayım gezmelerden gezmelere koşayım diyeyse bu talebi ; kendisine gelecek hayatında başarılar dileyip uzaklaşılması gerekir. kimse kimse ile etimden sütümden faydalansın diye evlenmez. bu zihniyetteki insanlar zaten hamdır birlikte kurulan yuva ilk olumsuzlukta dağılır.
Kasiyerlerin insan oldugunu görmezden gelen kisi beyani. Durum artik cehalet eğitim olayi degildir. insanlik garip yerlere gitmis ulkede.
herkes her şeyi isteme hakkına sahip bence. ben onların yerinde olsam holding patronu falan isterim, yüksek maaş dediğin nedir ki, hududu belli sonuçta.
kasiyerler iş gereği olarak para ile çalıştıkları için bu durumun bir algıda eş seçicilik örneği olduğunu söyleyebiliriz.
istemekle olsaydı keşke. Genel kaide, isteklerin liyakata göre verilmesidir. istisnalar her zaman vardır. Hayırlısı da budur belkide. Ama gerçekten hayırlısını isteyen azdır. Sorsan pek çoğu hayırlısı der. Hayırlısı, nasip diyenlerin bile gözü yükseklerdedir. Dil alıskanlığı onların söylediği, itibar edipte yanılmayın. Erkeğin gözü kadında, kadının gözü dünya malındadır. Dünyanın imtihanı ve acımasız sistemi böyle işler. Bütün aç gözlüleri ise bir avuç toprak doyurur ancak.

isteyen açık sözlüden korkmayın. Siz Asıl istemiyorum diyenlerden korkun.
Türkiye de işçinin ücretini düşüren konudur.
Genel de kızlar zengin koca bulabilmek için göz önünde olan market, mağaza gibi yerlerde çok düşük ücretle çalışırlar.
Uzun boylu, görselliği yerinde olan kızlar böyle yerlerde çalışmaya ihtiyaç duymadan varlığı yerinde erkeklerce hemen kapılılar.
amı var diye herşeyin en iyisini hak ettiğini düşünen tipik günümüz kız modelidir.

asıl mevzunun beyni ile ilgili olduğunu anlaması gerekmektedir.
babasının parası olduğu için özel okullarda okumuş, çirkin ve aptal bir kızın, yakışıklı ve zengin erkek istemesi doğalsa buda doğaldır. türkiye evladım burası.. sanki herkes hakettiğini mi yaşıyor?
isteyebilir ben de küçükken astronot olmak istiyordum.
Fkçy bunu beğendi.

Daha eli adam gibi ekmek tutmayan. Okuduğu son kitap sikik aşk romanı olan. genel kültürü yerlerdeki türk kızının isteğidir. Bunlar bir de boy takıntılı olurlar. Boyu şöyle olsun, işi şöyle olsun, bana çok iyi davransın, kaslı ve yakışıklı olsun ve aynı zamanda karizmatik olsun.

Sorarlar adama senin niteliğin ne diye.
iyi maaşlı bir erkek istemesinin kasiyer olmasıyla ne alakası var aq. iyi maaşlı biriyle beraber olmak için üniversite bitirmesi, iyi bir iş sahibi mi olması gerekiyor? en azından kendi adıma hayır.
Hayal lan işte hayal. Bu tipler çevrede çok evet ama tipiyle ulaşması imkansız olan kızı hedefleyen diğerlerini küçük gören erkek yok mu? O da hayal bu da hayal.
insanları, meslek gruplarına göre sınıflandırmak, yüceltmek ya da aşağılamak, eğitimsiz, kültür düzeyi, insanı algılama kabiliyeti düşük toplumlara has sığ özelliktir.
Her doktor, mühendis, eczacının adam olmadığı gibi, her kasiyerin, tezgahtarın, teknik elemanın da eğitimsiz olmadığı, vizyonu ve algısıyla takdire şayan insan olma özellikleri bulunabilir.
Gelişmiş ve algı düzeyi yüksek toplumlarda, doktorun en iyi dostu marangoz, bir kuaförün en yakın kankası bir akademisyen olabiliyor.

Kültür, vizyon ve algı durumları gözònüne alınarak eşleştirmelere eyvallah ama meslekler öne sürülerek yapılan zırva dolu tespitlere sonuna kadar hayır!
Ne yapsın umut fakirin ekmeği .................
Acı ama gerçek. istisnalar mevcut, istisnalara iyi bakın. Bu dünya dönüyorsa onların hatırına dönüyor.
Bamya cuklu sivilceli erkekler adrina limaya hallenirken sikinti yok ama.
mühendislik,tıp vs okuyup, geçinmek için kasada çalışan bir kız olduğu ihtimalini düşünmeyen çürük tespittir.
yav kardeşim bir şeyi söylemek ayrı yapmak ayrı, geyik ulan işte, o da biliyor senin söylediğini ve olmayacağını... sözlükte herkes adeta ciddiyet abidesi.