bugün

Şöyle kaput açılır, eksik gedik, çürük, pas falan var mı yapılır. Deneme sürüşüne çıkılır, memnun kalınırsa alınır.

Araba mı alıyonuz pezevenkler?
Tusili Nasreddin adında bir ilim adamı 13. yüzyılda "Bahname" adlı eserinde bu durumu belirtmiştir beyler. bakalım ne demiş

Avradın dört nesnesi küçük gerek:

1.ağzı
Öyle küçük ola ki, bir rujla ömür bitire.
2.elleri
Öyle küçük ola ki, yağmurun bile öyle küçük elleri olamaya.
3.ayakları
Öyle küçük ola ki, ayakkabı bulamaya, hep yalın ayak dolaşa.
4.kulakları
Öyle küçük ola ki, küpeye bile zor yer bula.

Avradın dört nesnesi dar ola gerek:

1. burun delikleri
Öyle dar ola ki, sadece nefes alabile.
2. kulak delikleri
Öyle dar ola ki, anca kendi sesini duyabile.
3.göbek deliği
Öyle dar ola ki, delik demeye bin şahit lazım gele.
4.ağzı
Öyle dar ola ki, leblebi bile sığamaya.

Avradın dört nesnesi geniş gerek:

1.alnı
Öyle geniş ola ki, öyle geniş ola işte.
2.gözleri
Öyle geniş ola ki, bir bakışıyla adam devire.
3. göğüsleri
Öyle geniş ola ki, daha baktığı an insanın gözü doya.
4.butları
Öyle geniş ola ki, tut tut bitmeye.

Avradın dört nesnesi uzun gerek:

1.boynu
Öyle uzun ola ki, zürafalar bile kıskançlıktan çatlaya.
2.burnu
Öyle uzun ola ki, Pinokyo'yla yarışa.
3.kaşları
Öyle uzun ola ki, saçlarına karışa.
4.parmakları
Öyle uzun ola ki, yaprak sarmasını kimse ondan daha iyi saramaya.

'Ve yürüdüğü zaman kalçaları deprene, ve huyu tatlı ola, sözü tatlı ola ve yumuşak ola... işte ey oğul bu yazdığım şartlar hangi avratta var ise, o avradı hemen alasın!’

(bkz: Bahname)
öncelikle böyle pazardan sebze seçer gibi ''karı'' alınmayacağını bilmek gerekir. Bu mantıkta bir birey daha çok uzun yıllar çavuşu tokatlar.
Konuşmayı, gezmeyi, alışveriş yapmayı çok sevmesin. Biraz matematik biraz genel kültür biraz din diyanet bilsin, bir de işi gücü olsun. para kazanmayı bilmeyen harcamayı hiç bilmiyor. Bekar kardeşlerime duyurulur.
Fazla ilgi ve ıltifattan bunalıp gitmesin, daha ne istiyorsun ulan, sen de beni sev işte. Yani sevseydin keşke.
kadınlara karşı kaba bir söylem bulunduran başlıktır. erkek düşmanları kızlarımıza laf anlatırken, bunlar da ayrı bir telden çalıyor. kadınlarımıza karşı daha nazik olmalıyız sevgili hemcinslerim.
Elinizde eldiven olsun.
Malum kar soguk, usutmeyin.
manavdan karpuzmu seçiyorsun olimpiyat çocuğu diye tepki vermek gerekirde eminim o mübarek annen bu laflarını duysa kulaklarından tavana asardı seni.
Şeerli bi garı feyzo'ya demiş ki ben malmıyam ki alınıp satılam. Gönlümün sevdiğine variyam.

Herkeste değişkenlik gösteren kriterlerdir. Benim için farketmiyo.
(bkz: avrat alırken dikkat edilmesi gereken hususlar) bu daha çekici.
yakışık olmamış bir ifade. trollükle uzaktan yakından alakası olmayan vasat altı bir hareket. şu cümleyi lütfen bir kez daha okuyun. olmuş mu? olmamış. bak şimdi. yani olmuyor bunlar. hani gel de kendini benim vasıtamla beyinsel ve fiziksel olarak rahatlat demeye getiriyor ki gerçekten özlediğim bir eylem. mümkünse bunu diyen arkadaşla tenha bir köşede baş başa kalıp karı üzerine derin bir sohbete girmek istiyorum.
troll olayım derken itlik -amk dilinde cinsiyetçi olmayan küfür yok ki edeyim de rahatlayayım bu dilin böyle olmasına neden olan kim varsa kafam girsin çıkmasın- yapan beyinsiz embesillerin anket doldurduğu başlık.
ulan mal mı alıyorsun onun bunun evladı?
bahsettiğin insan, ayrıca karı değil kadın.
yontulmamışlar.
Kapalı olsun gerisi hallolur.
Laik olmamalıdır. içlerinde bakire oranı çok az malûm.
Sırf bazı yazarlara eksi vermek için girdim.
kadınlar ikiye ayrılır; evlenilecek olanlar ve eğlenilecek olanlar.

ha işte eğlenilecek olanlardan almayın, soyları kurusun bunların.
Öncelikle karı değilde bir hanımefendi bulunmalı bence , kadın dediğin narin , zarif falan olur.
kari almak ne demek araba mi aliyon takas yap bari.
Eğer kar bici bici yapımında kullanılacaksa mutlaka dikkat edilmesi gerekli olan unsur karın alınacağı yerin temiz olmasıdır.
Erkek olmak ilk şarttır.
patlak ve akabeli olmamalı.
patlak olmasın. ya olm şu patlak kadınlar ile evlenirim diyen erkeklere şaşırıyorum lan. düşünsene amk adam senin karın olucak kadını almış altına vurmuşda vurmuş, basmışta basmış, inletmişte inletmiş, ne kadar geniş insanlar var lan sorsan medeniyiz derler.
börek yapmayi biliyorsa nikahi basabilirsiniz beyler. bakanlik onayli entry.
Karı nedir lan öküz. Kadın o kadın! Rabbimin cenneti ayaklar altına serdiği , seni doğuran büyüten kucagında ağladıgında bir kadın, kardeşinde bir kadın. Patlak olması olmaması türbanlı olması olmaması senin ne kadar yobaz oldugunu gösterir.
karıya kiza bakarken degil, karına kizina bakarsan adamsin..!