bugün

entry'ler (24)

imkanınız olsa hangi arabayı alırdınız

kartal, şahin hadi şımarayım biraz broadway.. Nasıl bir imkansızlıktayım sen düşün

gecenin bu saati yazarların yaptıkları

rakı ve neşet baba, başka ne yapılır la bu saatte

22 mart 2016 brüksel havalimanında patlamalar

Terörü tabii ki de desteklemiyoruz fakat ''ben Türkiye'ye gitmem, güvenli değil orası orta doğu, Avrupa'nın kalbindeyim bana burada bi bok olmaz, güvendeyim'' demeyecekmişsin. Avrupa'nın biraz daha empati yeteneğine katkı sağlar, türklerin, sureyelilerin, ıraklıların, filistinlilerinde kendileri gibi insan olduklarını kavrarlar. iyi ki olmuş demiyorum ama Türkiye=Terör mantıkları sinirlendiriyordu.

batıda tek bir kürt kalmayacaksa bölünmeye razıyım

kürt sorununu tekrar alevlendiren akp hükümetidir. Seçimden akp çıkan yerlerle birlikte gitsinler kabulümdür.

gecenin şiiri

...

Saçlarım tutuştu önce,
gözlerim yandı kavruldu.
Bir avuç kül oluverdim,
külüm havaya savruldu.

Benim sizden kendim için
hiçbir şey istediğim yok.
Şeker bile yiyemez ki
kağıt gibi yanan çocuk.

Çalıyorum kapınızı,
teyze, amca, bir imza ver.
Çocuklar öldürülmesin
şeker de yiyebilsinler.

Nazım Hikmet Ran

13 mart 2016 ankara patlaması

24 saati doldurup milli görevimizi tamamladığımıza göre tekrar dizilerimize dönebiliriz, 1 hafta sonra başka bir yerde bir tane daha patlatırlarsa yine bi 15 20 saat üzülür twitter'da facebook'ta ''benim acım daha çok beğeni aldı yarışı'' yaparız! Ah Aziz Nesin.

destina peri parlak

Güvenpark patlamasında hayatını kaybettiği ileri sürülen henüz 16 yaşında olan kız kardeşimiz. Saatlerce bilgisayarın başında durup her baktığımda kahrolduğum sinir krizi geçirdiğim ağladığım iki fotoğrafı dolaşıyor şu an internette. Bizim gibi televizyonlardan haberlerden duyduğu gördüğü nefret ettiği terörün kurbanı oldu bu zamana kadar hayatını kaybeden diğer binlerce vatandaşımız gibi. Bir hiç uğruna. Başımız sağolsun.

2002liyim milliyim

Dünya kupası 3.lüğüdür o, kız olsa duramazsın

gelecekteki eşime not

geleceksen gel artık ya da annenler evde yoksa ben geleyim (film izleriz).

ygs nin önemsiz lys nin önemli olduğu yalanı

Çoğu liseli arkadaşımız YGS kötü gelse dahi ''LYS'de çekerim yeaağ '' rahatlığındadır, bazı dershane ve okul öğretmenlerinde de nedense YGS'nin önemsiz olduğu düşüncesi vardır, tamamen yanlıştır bana göre. YGS'de iyi bir sıralaması olan kişi LYS'ye de ayrı bir özgüvenle tekrar yapabileceğini bilerek girer nitekim YGS'nin ortalamayı %40 etkilemesi (benim girdiğim zaman bu orandı, şu an da pek farklı değildir) az buz bir şey değildir. YGS de 30.000 olan adamın tıp hukuk mühendislik kazanma olasılığı 150.000 olan adamdan daha fazladır. YGS ' de senin önünde olan adamların eli LYS de armut toplamıcak. Bunun bilincinde girin arkadaşlar sınava.

edit:arkadaşlar LYS önemsizdir diye bir cümle yazmıyor yukarıda. Sadece başlığı okuyup yorum yapmayalım lütfen.

kişinin okuduğu bölüm öğrenilince sorulan sorular

A:ne okuyorsun evladım?
B:Hukuk okuyorum teyzecim
C:delikanlı ne okuyormuş nazmiye?
A:avukatlık avukatlık

karı alırken dikkat edilmesi gerekenler

öncelikle böyle pazardan sebze seçer gibi ''karı'' alınmayacağını bilmek gerekir. Bu mantıkta bir birey daha çok uzun yıllar çavuşu tokatlar.

gecenin şarkısı

joan baez-donna donna.

kapatılması gereken üniversiteler

Fazla üniversite'den zarar gelmez arkadaşlar sıkıntı üniversitelerin nitelikli olmaması. Bazıları özel üniversiteler kapansın demiş, eyvallah özel üniversite yönetimlerinin izlediği politikayı çoğumuz doğru bulmuyor ama devlet üniversitelerinin hali ortada bunu her gün ege üniversitesinin kampüsünden geçen biri olarak söylüyorum. Belki evet özeller kapatılınca devletler eski günlerine geri döner hocalar paraya tamah etmezler ama bunların olması artık zor. Kapatmak yerine gerçek anlamda bilim öğrenim yuvası yapılması, paranın, sağ solun arka planda bırakılması gerekli.

tıpçı kız vs mühendis kız

Mühendis kızlarımızın açık ara alacağı versus. Pek adil olmamış zaten mühendis kızla psikoloji okuyan kızı karşılaştır bak nasıl kapışıyorlar.

bilinen yalanlar

"Tıp tutuyordu ama mühendislik seçtim" yalanı ilerletip hemşirelik ebelik seçenler var öyle bi meslek aşkı.

gecenin şiiri

Aman kendini asmış yüz kiloluk bir zenci,
Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten,
Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci?
Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten.

iyi nişan alırdı kendini asan zenci,
Bira içmez ağlardı, babası değirmenci,
Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci.
Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.

Ülkü Tamer

(Haluk Bilginer'den dinleyin)

ekşi sözlük ten uludağ sözlük e beyin göçü

ekşideki yazar kalitesi son yıllarda fazla düştü, alımlarda özen gösterilmiyor, başlıklardan entrylerden de belli olur zaten. Bunları gözönüne alırsak pek beyin göçü denemez.

insana koyan şeyler

ilişkiyi bitiriyorsun o yoluna sen yoluna eyvallah. Aradan bir iki hafta geçiyor senin üstünden tır geçmiş sanki hadi instagramdan bakayım o ne yapıyor diyorsun merak ediyorsun, bi bakmışsın ablam ayrılmayı kutluyor sanki yanında da kankam dediği herif her fotoğrafta, koymaz mı?

makyaj yapmayan kız

Kaldı mı onlardan? Varsa hala bulsunlar beni lanet olsun özel üniversite lanet olsun tüm pelinsular.