bugün

torrente düşmüş arkadaşlar.
Ülker link varsa yeşi
Pardon yanlış başlık...
bir para tuzağı daha. saçma sapan hayali bir kurgu ile parayı kırıyorlar. evet.
cani dep den ziyade havyer badem abinin animasyonlu versiyonu için gidip izlicem.
internete sinema çekimi düşmüştür. tabi izlenmez ayıptır kaptan jack'e
sonunda jack sparrow'un öldüğü film. 6'da geri gelecek ama nasıl acaba.
Spoilerini s*keyim kaldırın şu @13 ü akşam izleyeceğim. izleyince editlerim buraya.

Edit: serinin ilk 4 filmin de ki tat yok maalesef.
herkes yedi amk * korkmayın lan sparrow ölmüyor barbossa ölüyor ve filmdeki will turner'ın oğluna yardım eden hatun barbossa'nın kızı çıkıyor.

ayrıca will turner geri dönüyor en sonda. elizabeth de orada.

after credits sahnesinde davy jones var. tüm lanetler kaldırılmasına rağmen o nasıl o halde meçhul.
gidemedim.. ve internete düşmüş kendileri. ulan ben geçen seneden beri bu filmin vizyona girmesini bekliyordum. yine üst üste denk geldi her şey gidemedim.

bir heves daha kursağımda kalırkene..
aynı ayarda, idare eder. coni için izlediğim doğrudur.
yavan geldi bu film bana biraz . sanki olsun diye çekilmiş gibi. ya depresyona girdim ya da yanımdaki kornişon filmin ortasında telefonla konuştu ondan tadım kaçtı. neyse serilerini bilen biri standartta kaldığını düşünür. hoş yabancıların standardı bile bizimkinden iyi oluyor ama.bu işten jack sparrow yine ekmek çıkarır demişler. adam komik.tuhaf acayip, deli...
gidin ama eski tadı alamazsınız söyleyeyim.
Hikâye, efektler vs her şey çok güZeldi ama 3d olunca bildiğin karanlık bir odada ses izledik görsellik neredeyse hiç yoktu. 5 in yerine görüntü olarak ekrana 4 veya 3. Filmi oynatsalar kimse fark etmezdi.
Hikayesi güzel ama o sümsük Turner ile elizabethin aşklarını Carina ve Henry ile yeniden canlandırmaya çalışmışlar o olmamış işte. Onun haricinde salazar mükemmeldi. Javier bardem mükemmel bir oyuncu yine konuşturmuş kendini.

ilk filmden kötü ama diğer filmlerinden iyi. Kötüsü ise ne kadar mükemmel olsa da davy Jones gibi olamıyordu. izleyin çok güzel seveceksiniz.
kaliteli versiyonu altyazılı olarak internete düşmüş film. bu da mı bilgi entrysi değil.
Oldu da bitti maşallah a getirmişler filmi resmen.begendim desem yalan olur ki jack e rağmen ilk defa serinin bir filminde sıkıldım.
Serinin yuz karasi bence.hayir neden boyle oldu jack e rağmen cidden anlamadim.

Jack i görmekle kaldik sadece.çok tatlı ama bee.
görsel
salma hayek için 175 ci si bile izlenir. ohuh.

selam ve salma ile.
ilk dördü gibi bu da mükemmeldi.
barbossa yılıymış gibiydi resmen. 5.filmi izledikten sonra peşine genius'u izledim.

usta aktörler listeme bir kişi daha eklendi.
salazar, güzel bir kötü karakter olmuş beğendim, özelikle ispanyol aksanlı ingilizce konuşmaları falan çok hoş duruyor. hikaye konu olarak güzel fakat kısa geldi bana. film hemen bitmiş gibi oldu. onun dışında oyunculuklar güzel, iyi sonla bitmesi güzel, elizabeth ve will'i tekrar görmek çok güzel, captain jack sparrow zaten her zaman ki gibi efsane. filmin kısa oluşu dışında bir eksik yok. umarım altıncı filmi de çıkar.

(bkz: savvy)
Amk senaristi senin ben yazacağın filmi sikeyim.

Efsaneler arasına girecek filmi resmen katletmişsin.

Ulan aptal, salazar Will Turner 'ın oğlunu kaçırdığında, uçan hollandalının ansızın denizler altından çıkıp, ispanyolun tayfayı tarumar etmesi fikrini niçin düşünemedin?

Filmi izlerken ağzım kulaklarımda böyle bir şeyin olmasını bekledim.

Şayet böyle bir kısım gösterilseydi cidden çok efsane, çok gaz Bi sahne izlemiş olacaktık.

Ama yok..

Resmen bir hayal kırıklığı..

Bir de üstüne tam da kızını bulmuşken, barbossayı öldürüşüne ne demeli?

Bu hareketle tüm filmin ağzının tam orta yerine sıçmışsın.

Jeff nathanson dangalağı.

Sözüm sana.

Otur sıfır...