bugün

Bende Doğu karadenizliyim Bizim oranın insanına sorsan saf Türktür Yok öyle birşey Kısaca anlatayım Binlerce yıl önce burada lazlar var idi daha sonra yunanlar yerleşti ve Osmanlı zamanı gibide Türkler buraya yerleşti yani anlıyacağınız Doğu karadeniz bu 3 Irkın birleşimidir 3 ırk birbirine karışmıştır yani Ordu yada Osmanlı zamanında Gürcüler yerleşiyor sonradan ... Saf Türk değiliz bunu bi kafanıza sokun Sinir oluyorum yaa
Bende diyorum o kepçe gibi burunlar nereden geliyor?
Doğu karadenizliyim! Saf Türküm! Eymür boyundanım! Doğu Karadenizin %90'ı Çepni boyundan gelen türklerdir! S*kerler adamı s*kerler!
Türk olmadıkları için ortaya çıkan bir durumdur.

Sarı saçlı beyaz tenli olan çoktur. Daha çok rum fenotipi barındırırlar.

Edit: genel bir görünüş vardır. Birisini görünce Fransız, Alman, güney Koreli gibi çıkarımlar az çok yapabilirsiniz. Çoğunluğu için tabi istisnalar olabilir ama genellemeyi bozmaz.
(bkz: Rum pontus devleti)
(bkz: kıpçak Türklerinin sarışın olması)
Hangimiz türke benziyoruz ? (bkz: orta asya türkleri)
türk hangi renk amk. ulan illa esmer kavruk bir tip olmamız mı gerekiyor türk olmak için. saçmalık.
bende karayım ama bu türk olmama engel değil, ırkçı mısınız milliyetçi mi? sanki dışardaki herkes turanic anasını satayım.
yunanistan göçmeni biri olarak; ırkın fenotipini oluşturan etkenler arasında yaşanılan coğrafya da vardır, ama en büyük etken ise çiftleşmedir. aynı coğrafya eşli çiftleşme sayısı arttıkça birbirimize benzeme oranımız da bir o kadar artacaktır.
Türk olan gidip akp'ye oy verir mi zaten, oradan bellidir.
bırak türk'ü bu kadar burun insanda olmaz denilesidir.
laz oldukları için olabilirmi.

türk, laz ne farkeder diye söylüyorum, ikiside insan.
Hiç bir Türk birbirine benzemediği için normaldir. Hatta her insanın birbirinden farklı olduğunu varsayarsak bu işin içinden çılamayacaksın gibik.
Ülkenin %90ı türk'e benzemediği için pekte anormal olmayan durum.
O burunla rusyaya köprü kurulur aq. Kardeşlik köprüsü.
(bkz: deşt i kıpçak)
Oranın bizzat pontus ve gürcü halkları tarafından saatabago olarak yani atabeyler yurdu olarak adlandırılıp osmanlı arşivlerinde de vilayet-i çepni olarak anıldığını bilmeyen mal beyanı.
genel olarak görülebilecek durum. evet.
Ben de öyle düşünüyorum.
çöp entry.
(bkz: pontus rum devleti)

ben de türkiyeki türklere benzemiyorum.