bugün

kadınlığı lanetli gören feodal ideolojinin uzantısı olarak, erkek gibi davranmayı, erkeksi agresifliği bir üstünlük olarak kabul eden kadınlardır. kimseye vermediğini, kendisini bakan erkeğin kafasında sopa kırdığını övünerek anlatanları boldur. erkeklerine sadıklığını ispatlayama çalışırken leğen gibi kalça yapar, konuyu hepten kapatır.
dudakları ince, çeneleri aparkat yemiş gibi, burunları devasadır.
hakaret gibi algılanmasın, ellerini bellerine koymakta zıpkın ve fişek gibi olan kadınlardır*.
rap yapar gibi konuşurlar. aksanları hiç silinmez.
beline silahı takıp gece gece ormandan geçer giderler, korkmazlar. sırtlarında küfe ile yamaçlarda toprak bile taşırlar. lakin sinema, televizyon sektöründe resmedildiği gibi aynı zamanda sempatik değillerdir.
40 ından sonra kansere yakalanma oranları çok yüksek kadınlardır. sebebini bilmiyorum. çernobil olabilir, olmayabilir. aşırı sinir de kanser yapabilir.

herşey bir tarafa çok espirili kadınlardır.

edit:imla
uzun süre evlerini neredeyse tek başına geçindirmiş kadınlardır. ondandır ki sert mizaçları vardır, lafını esirgemez, sivridir. pazarlığa tutuştuğu zaman(ki nene olup yıllandığı zaman saatlerce süren, satıcıyı katleden bir yapıya bürünür) malı yarı fiyatının altına alma şansı vardır.

edit:genç kızları farklıdır tabi onlarda benzer özellikler göstermekle birlikte o konuda daha tam olgunlaşamamış baba evini terk edemeyip, kültürden gelen baba saygısıyla sivri özelliklerini geliştirecek ortam bulamamıştır.
karadenizsiz kadınlara göre epey sivri tiplerdir, lafını esirgemez, ne varsa akıllarında direkt pata küte söylerler. empatileri düşük olmakla beraber, gayet vicdan ve hissiyat sahibidir bu arkadaşlar. çok da cesurlardır. bunlardan birini alabilmek, ehlileştirmek zordur ama karşılığı büyüktür. çünkü sadakat nedir bilirler. çoğu kişi aksini söylese de, en iyi eşin onlardan olacağını düşünmekteyim uzun süredir.
(bkz: burunları çok havada)
Dünya tatlıları.
derlerki bi karadeniz kadınına dikleniyorsan; ya yağlı yedin dilin kayayi, ya da mermiden hızli koşayisun.
Kocasına tapan, kocası onu aldatsa bile peşinden ayrılmayan; ataerkil zihniyetin dibine vurmuş son derece saf ve kolay kanan kadınlardır. Çalışmaz, evinde koca beklerler. Çoğu gündüzleri ev temizliği, bulaşık, çamaşır, kocasının ailesini evde ağırlama ve çocuk bakımı; geceleri ise yatakta orospuluk yapmayı "karılık görevi" olarak görür; böyle bir hayatın kader değil, ancak seçim olabileceğini ömürleri boyunca akıllarına getiremezler. (bkz: bütün genellemeler yanlıştır)
sarışınları pontus asıllıdır. sarışınları da bayağı çoktur.
Bu anlatacaklarım kulağınıza küpe olsunda Karadenizli kadınlardan neden korkmanız gerektiğini kavrayın.

bundan sonra herhangi bir kadınla çıkmadan önce nereli olduğunu sormayı unuturmuyum hiç. Geçen seneydi . Lüks bir otelin lobisinde sağlam adamı bulduğunu sanan kadın meğer Karadenizli imiş. Sormadan nereden bilebilirsin arkadaş. Yiyoruz içiyoruz eyvallah. Ama iki kez yattık diye karım olacaksın diye bir şey yok.

içip içip evimin kapısına dayanıp beni rahatsız eden bu kadın tüm Karadenizli kadınlar gibi belalı eli beli silahlı .

Bildiğiniz gibi tüm Karadenizli kadınlara silah kullanmasını öğretiyorlar.

Çekti silahını ve yatak odama kadar girerek son bir kez penisimin üzerinde çılgınlar gibi zıplayarak gitti. Sarhoş ayyaş kadın .

Şimdi akıllandım. Hatun Karadenizli ise yol verip canımı kurtarıyorum. Çok korkuyorum o lazistanlılardan çok.
Kendilerini övmekten başka bi sike yaramazlar.
iki lafın başı biz tirabzonluyuz biz rizelıyuz.
Sadece trabzonlu, rizeli değillerdir ordulusu, giresunlusu v.b. de vardir. Karadeniz eşittir tarabzon algısından pek hoşlanmazlar. ayrıca bilinenin aksine %80i laz değildir.
sadece doğu karadenizden ibaret değiller.
enerjik atik ve çalışkan olurlar, yorulmazlar. bir de nasıl antepli adanalı kadınlar için günü mutfakta ocak başında geçirmek bir ritüelse; bunlar için de yük taşımak bir ritüeldir.
biraz kaba olurlar. en sevmediğim. kadın kadın gibi olucak çok karadenizli kadın tanıdım mematinin makyaj yapmış hali gibi.

dipnot : linç etmeye gerek yok kökenim karadeniz kökülenim istanbul dedeler selanik.
Kendilerini anlattıkları gibi değillerdir.
geçimsiz ve kıskançlar. tahammülleri de düşük.
Konuştukları zaman anlamakta güçlük çekiyorum. Bu kadar şive neden?
Basenleri geniştir, yani götleri büyük.
Severim, sayarım.
Eli maşalı olur derler,ayağınızı azıcık denk almanız dileğiyle *
trabzonlu olanları galatasaraylıları sevmez.
Karadenizin kuzeyi de bu değerlendirmeye dahil mi?