bugün

--spoiler--
Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler'de dün acemi askerlerin yemin töreni vardı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen asker yakınları Etimesgut'a akın etti. Asker aileleri evlatlarının en mutlu gününde onların yanında olmak için birliğin kapısını çaldı. Ancak çarşaflı bazı anneler kılık - kıyafet yönetmeliğine uymadıkları gerekçesiyle içeri alınmadı
--spoiler--

bu ve benzeri her haber karşısında söylenilen şeydir efendim bu.
ne acıdır değil mi? bu arkaasların tek dayanağı budur ''dinde kara çarşaf yoktur'' iyi de askeriye den bahsediyoruz, türkiye'nin laik bir devlet olduğundan dini kurallarla yönetilemeyeceğinden ve o kuralları önemsememesi gerektiğinden bahsediyoruz. bahsediyor yani arkadaslar.

ama ne kadar ironik bir durumdur ne kadar çelişkili bir durumdur ki ''türkiye din devleti değil diyip askeriyenin yaptığı bir uygulamayı ''kara çarsaf dinde yoktur olummm'' şeklinde açıklıyorlar ve savunuyorlar. hedef saptırıyorlar bir nevi. akabinde de iranaaa iranaaa şeklinde kızıyorlar. taş falan atıyorlar.

e abi kara çarsaf dinde yoktur tamam askeriye ''dini kurallara göre mi yönetiliyor'' neden böyle bir açıklama böyle bir savunma yapıyorsunuz? dediğimizde de kızıyorlar eksi oy veriyorlar.

bir daha soruyoruz ''türkiye din devleti askeriye dini kurallarla yönetilen bir kurummu ki ''kara çarşaf dinde yok benim nenem gibi bağlasınlar bak sorun oluyor mu'' denmektedir. bunun mantıklı bir açılaması var mıdır?

ayrıca askeriyedeki kurallar personeli bağlar ziyaretcileri değil.
kara çarşafın dinde yeri olmadığı gerçeği ile ilgili askeriye hiçbir zaman yorum yapmamıştır. onlar sadece kılık kıyafet yönetmeliğini uygular. türbanlı olanları da almazlar. anadolu kültürünün örneği olan yemeni,yaşmak gibi başörtülerine herhangi bir siyasi-dini simge olmadığı için izin verirler.

kıçınızdan element uydurmayın. yularını falza uzun bırakırsan eşek gelir dama çıkar.
türban ile alınan kişiler mecuttur yemin törenine. bilmiyorsanız biraz o yağlı kıcınızı kaldırın da bakının etrana dünyaya neler oluyor bu hayatta diye!

yonetmelik de kılık kıyafet zorunluluğu var. peki kılık kıyafet zorunluluğu hastaneler de de var devlet dairelerinde de var şimdi bana söyler misiniz bu amına kodum yonetmelikler kimler için var?

şimdi bir tarafta sike sike askere alınan bir genc var. tercih hakkı yok
bir tarafta da tercih etmiş askeriye den para alan profesyonel asker

bunun ikisinin ayrımını yapamayan eblehler cevap vermesin. bu kılık kıyafet yonetmeliği ne boktan bir şey ki uçan kuşa dahi karışıyor. lan böyle bir şey olur mu?
- yok böyle kara çarşaflı içeri alamayız. hem dinde yoktur böyle bir şey. ne biçim zihniyet bu, yobaz geri kafalı örümcek ağlarıyla donanmışsınız ya.

- yine mi sen be kadın. yok böyle türbanla da olmaz. böyle anadolu kadınları gibi bağlamalısın. saçın görünmeli ön taraftan.

- hah bak şimdi oldu bak. cumhuriyetin böyle elit, aydın, özgürlükçü kadınları olmalı.
seve seve değil S.ke S.ke askere giden, sözlükteki bir örneğinin bir entry'sinde "böyle bir orduya askerliğe gitmek koyuyor" diyebilen * delikanlıların annelerinin güle oynaya yemin törenine gelme ihtimalleri olmadığı için gereksiz tartışma.
özgürlük olsun artık! herkes için her şey için her yerde. ayırmayın artık insanları.
iceri girememe nedeni dinde yokturdan cok o carsafin icindekinin ne bok oldugunun bilinmedigindendir. Adam midir, kadin midir, terörist midir belli degil. Ne diye alsin asker iceri. Almayacak tabii.
zaten teknoloji falan gelişmemiş! el kadar makinalar var. en kıytırık magazalarda falan bile var. güvenlik tutuyor onu üzerinize gösteriyor ne var ne yok!

halkın vergilerini alan askeriye bu zımbırtıyı alacak para bulamıyor mu? sacmalamayın yok içnde ne olduğu belli dğeilmişte ondan almıyormuşda. görende sanır ki herkesi soyundurdular da öyle aldılar. adam pantalonunun içine silah saklasa nolcak? oteki eteğin altına bir şey saklasa? böyle de savunma olmaz. yemiyoruz dedim ya.

bu yapılan şeyin bir açıklaması yok! aslında var ama ben onu burada yazmak istemiyorum. aslında herkesin bildiği gerçek!
doğrusu "tsk yönetmeliğinde kılık kıyafet hakkında belli kurallar vardır" olması gereken cümle.
aşağılık din bezirganlarının oğullarını sol taşaklarını bahane ederek askere göndermedikleri, askere gitmek yerine gemiciklerle cirit attıkları;

göz göre göre yaya ezip ceremesini çekmeyenlerin dinden vicdandan bahsedebildikleri;

dinin imanın para, cehaletin ve kadın sömürüsünün baştacı olduğu;

din bezirganlarının gerizekalı müritlerinin dini bütün götlerini dip dibe yerleştirdikleri ışık evlerinde rahat rahat cumhuriyeti yıkma planları yapabilmeleri ua da sözlüklerde rahat rahat rejime küfredebilmeleri için kalaşnikof mermisine kafa atan askerlerin götten uydurma asit kuyuları ve mühimmat gömüleriyle karalanmaya çalışıldığı ülkede,

dini paketleyip satanlara avukatlık yapan sahte demokratların hiç anlamadığı durum.

Askeriye ne seve seve ne de başka şekilde içine siyasi islamın kara bayrağını sokmaz.
Askerlerin her zaman yaptığı saçma müdahalelerden birisi. Kadıncağızın çocuğunu alıp dağ başına gönderiyorsan, annesini de kampüsüne alacaksın.
aşağılık din bezirganlarının oğullarını sol taşaklarını bahane ederek askere göndermedikleri, askere gitmek yerine gemiciklerle cirit attıkları;

göz göre göre yaya ezip ceremesini çekmeyenlerin dinden vicdandan bahsedebildikleri;

dinin imanın para, cehaletin ve kadın sömürüsünün baştacı olduğu;

din bezirganlarının gerizekalı müritlerinin dini bütün götlerini dip dibe yerleştirdikleri ışık evlerinde rahat rahat cumhuriyeti yıkma planları yapabilmeleri ua da sözlüklerde rahat rahat rejime küfredebilmeleri için kalaşnikof mermisine kafa atan askerlerin götten uydurma asit kuyuları ve mühimmat gömüleriyle karalanmaya çalışıldığı ülkede,

dini paketleyip satanlara avukatlık yapan sahte demokratların hiç anlamadığı durummuş.

peki burada bahsedilen o mu? değil. ahahah deniz feneri nerede abi onu unutmuşun. bu ibnelerin bir de deniz feneri vardı. onu unutmamak lazım...

dini bütün müslüman kardeşlerimizin dini iblmeyen cahil halka söyledikleri sözmüş efendm bu.
kara çarşaflı devlete vergisini verecek, sen o devletin bütçesinden canın ne kadar isterse o kadar pay alacaksın, paşalar gibi yaşayacaksın sonra bir kadıncağız sana emanet ettiği vatan bekçisi olacak oğlunu görmeye gelince dur bakalım diyeceksin. Kepazelikten başka bir şey değil.
sözlük ortamlarında gaza gelip türk silahlı kuvvetlerine hakaret eden sonra da tırsıp enty silen şeytanın -ya da din bezirganının- avukatlarının anlamamakla kalmayıp sindiremediği durum.

Burada bahsedilen siyasi islama geçit vermemektir. Burada bahsedilen kara çarşafa tahammül eden ve/veya kara çarşaf bünyenin resim olarak bile TSK'ile yanyana gelemeyeceği gerçeğidir. Burada bahsedilen gaza gelip önce yazılan ama sonra tırsıp silinen entrydeki "helikopterle pikniğe giden, golf oynayan paşalar ve onların nöbet tutmayan oğulları" değil, evet; burada bahsedilen siyasi islamı ekmek kapısı yapmış, kara çarşafı hiç yokken hayatımıza sokmuş bezirganların çocuklarının askerlik yapmamasıdır.

Cemaat böyle birşey işte, bir mürid yazar ama akıl sahibi biri müride sapı samanı gösterince siler, bir başka mürid de sanki akıl sahibi durduk yere kendi kendine hezeyan edip "işleri buralara getiren siyasi islam işte bu" diyince "hahhahhhhhahhh nereden de çıkardın konu bu değildi" yapar...

Bravo; tam cemaat dayanışması...
Cemaatçinin dürüstlüğü, adamlığı bu kadar işte...

başlıktan çıkan ders: Eğer yobazla cemaatçiyle tartışıyorsan her an için print screen al.
komik olmayın! kendinizi güldürmeyin! siyasi islammış da bilmem ne! kardeşim o zaman alma askere he bu kadar basit. sen beni askere alıyorsun. bana silah veriyorsun. madem ben bu kadar tehlikeliyim, ana verme o silahı! anladın!

beni mecbur bırakıyorsan da bana karısma! askeriye bu kadar güçsüz mü? iki tane çarsaflıdan korkuyor da almıyor. bir de siyasi islam bilmem ne diyordunuz. yahu bu kara çarşaf giyen insanlar cahil değil mi? ne anlar lan siyasi islamdan!

bana sen tank veriyorsun bunda bir beyiz görmüyorsun ama anamı carsaflı bu siyasal islam tü kaka bu almayalım diyorsun.

manyak mısınız? salak mısınız?
"dinde yok zaten, ben bunu aksesuar olarak takıyorum" diye bir yanıtla sorunun ortadan kalkacağı durum.
Siyasi islamın sembolü kara çarşafla yanyana getirilmek istemeyen TSK'yı durduk yere ulemalıkla suçlamaya çalışan zeka küplerinin TSK ağzından uydurdukları bahanedir efendim. Ayrıca anasının çarşafını tören resmine sokmak istemeyen TSK nın çarşaflının oğlunu askerden muaf tutması gerektiğine hükmedebilecek yüksek zeka sahipleri de varmış aramızda.

şeyhlerinin korkutmalarından sonra, Zor geliyor askerlik, zaten beleşcilik fırsatçılık cemaat ocağının temel doktrini, askerden yırtmak için sol taşaktan sonra yeni numara; anneyi çarşafa sokuyorsun, sonra "anamı istemeyen beni de istemesin bik bik bik"...

Bir de sanki askerlik yapmakla çok gurur duyarlarmış gibi analarını sırf polemik olsun diye kışlaların kapısına yığmazlar mı?

Askeriyenin çarşaflıdan da oğlundan da korkusu yok; ama yobazın ödü sürekli bokunda ki durmadan bir darbe psikozudur gidiyor.

Ayrıca Askeriye insanları renk olsunlar çeşit olsunlar diye almıyor. Herkese de topu tüfeği emanet etmiyor. Kuralsa bu yobaz da yapacak askerliğini, akıl sahibi de, nitekim öyle de oluyor.
ah ah. millet çok saf ya hu! okuduklarını ya anlamıyorlar yahut anlamamaya çaba gösteriyorlar.

lafı eveleyip gevelemenin ya şöyle de böyle de yok o da yok bu da yok sik yok yarak demenin alemi yok. şimdi bunun cemaatle başka bir şeyle alakası ne onu çözemedim!

biz burada ne diyoruz yemin törenine alınmayan çarşaflı insanları gösterdiğimizde insanlar! tarafından ''yahu carsaf din de yok ki'' deniliyor. biz de diyoruz ki askeriye din ile yonetiken bir kurum mu? ayrıca kuralları kimi baglar beni baglar mı? ben ziyaretci olarak istediğim gibi giderim. ister bir erkek olarak küpe takar giderim ister bir kadın olarak çarsafa girer giderim! buna kim neden karısır!

sorun bu!

şimdi arkadaslar asker ve paralı asker ayrımını yapın. yapmayın ya da asker personel ama asker yakını personel değil. bakın bu ufacık ayrımı bile göremeyecek kadar yobazsınız!

asker anası lan bu! daha oğlu doğdugunda ettiği duâ ''allah'ım oğlumu askere giderken de göster bana'' şimdi böyle duâ etmiş kişi ama sen bunu almıyorsun.

peki ben o halde şunu sorayım. o almadıkları anaların evlatları şehit olduğunda o almayan paşa hazretleri ailenin evine gidip ''oğlunuz şehit oldu artık siz şehit annesisiniz deyip el öperken utanmayacak mı?'' neden gidiyor peki yobazların ayağına neden el öpüyor. koskoca paşa yobazın ayağına gider mi lan!
kara carsafin cemaatle hic alakasi olmadigini, paris moda haftasinda sergilenen 2009 yaz kreasyonlarindan biri oldugunu sanan uber-demokratlarin uydurmasidir.

Kara carsafin bazi cemaatlerce tesvik edildigini, diger bazilarinin da marjinal olarak algilanmamak icin mensup kadinlarin kara carsaf giymesini engellemeye calistiklarini, kaygan, parlak ve zevksiz turbanlarin ne sekilde baglandiginin, dugumunun kac tane ve nerede olacaginin, serbest uclarina verilecek seklin bile tarikattan tarikata farklilik gosterdigini cumle alem biliyor ama insan cani istemeyince kara carsafla cemaaatin birbiriyle ilgisini anlayamiyor iste.

madem sorun su:

--spoiler--
biz burada ne diyoruz yemin törenine alınmayan çarşaflı insanları gösterdiğimizde insanlar! tarafından ''yahu carsaf din de yok ki'' deniliyor. biz de diyoruz ki askeriye din ile yonetiken bir kurum mu? ayrıca kuralları kimi baglar beni baglar mı? ben ziyaretci olarak istediğim gibi giderim. ister bir erkek olarak küpe takar giderim ister bir kadın olarak çarsafa girer giderim! buna kim neden karısır!
--spoiler--

Kara carsafi giyen/giydiren tarafindan bunun sebebinin din oldugu iddia ediliyorsa, ve fakat kara carsaf dinde tarif edilmiyorsa; bu kilikta din adina israr ediyor olmak, asiriya gitmek, ser'i manada marjinallik yolunda olmak demektir ki bunun turkiye cumhuriyeti devleti icin ne boyutta tehdit oldugu asikardir. Turkiye cumhuriyeti devleti'nin koruyucusu sifatiyla Turk Silahli Kuvvetleri'nin bu kiyafete ve bu kiyafette israr eden kisilere, kisilere bu kiyafeti giydiren zihniyete olan direnc gostermesi bir "sana-ne-bana-ne-ona-ne" konusu degildir. Ayrica Askeriyeden kara carsafin dinde yeri olmadigi icin kara carsafli kadinlari kislaya sokmadigini belirtir tek bir resmi aciklama bulamadim. bulan varsa beri gelsin.
genelkurmayın yakında alo fetva hattı açacağının habercisidir.
çok komik savunuluyor bu yahu! bu kadar bakar kör olmanız üzüyor beni.

şimdi deniyor ki; o kara çarsaflı, yobaz gerici aptal insanlar atatürk'ü muhtemelen sevmiyor, üstelik bir cemaate de muhtemelen baglıdırlar muhtemelen de şeriat yanlısıdırlar o yüzden alınmamaları gerekiyor. olay bu mu? savunma bu mu?

peki.

o kara çarsaflı, gerici, yobaz, cahil kadının oğlu aydın, ülkesini seven, rejimini seven, hiç bir cemaat ile alakası olmayan, atatürk'ü herşeyden çok seven, ilerici aydın mükemmel insan o yüzden mi askere alınıyor? bunu böyle sanmak sacmalamaktan baska bir şey değil. acık ve net.

şimdi bu adalet mi?

bir başka savunma. efendim bu 2009 yaz kreasyonu değil. bunu cemaat belirliyor. bunu baskı olarak uyguluyorlar bilmem ne.

eeeeeeeeeeeeeeeee ? bu kimi ne ilgilendirir! bu cemaat dediğiniz olay yasal bir şey değil mi? cemaatlere üye olmak suc oldu da bizim mi haberimiz yok? mesela süleymancılar, nurcular vs vs bunlar terör örgütü kapsamında mı? bak ideolojiinize göre cevap vermeyin. bunlar cete örgütü listesinde mi? hani belge falan var mı?

ya hu ben diyorum bak. bırak öteyi beriyi bu soruma cevap verin!

o içeri alınmayan kara çarşaflı rejim düşmanı yobaz kadının oğlu şehit düştüğü zaman askeriyeye almayan pasa hazretleri bizzat evine gidip o yobaz gerici reşim düşmanı kara çarsaflıya ''anne oğlun şehit oldu artık sen bir şehit anasısın diyip sonra elini operken'' utanmayacak mı? ya da sen utanmayacak mısın? koskoca paşa yobazın ayagına gitti, rejim düşmanının elini öptü o rejim düşmanı sehidin cenaze namazına katıldı! üzüldü göz yaşı döktü! bunu gördüğünde sen utanacak mısın?

nasıl bir vicdan var sizde. insanlığımdan utandım. türkülüğümden utandım.

peygamber ocağı derlerdi askeriye için! rejim bozulmasın diye tez yasaklana!
eğer gerçekse, önemli kabul ettiği bir günde anasını nizamiyeden kovup ardından oğlunu gerekirse seve seve ölmeye gönderebileceğini düşünen zihniyetin bir başka saçma icraatı olan olaydır.
"dinde yoktur" kısmı hariç sapına kadar doğru olan hadise.

uzun saçlı ya da sakallı arkadaşım. orduevine o şekilde git bakalım, kapıdan içeri girebiliyor musun?

neymiş?

yönetmelikmiş.

neymiş?

ku-ral.

ancak din bla bla muhabbeti de yanlış. uyarının şöyle yapılması gerekiyordu;

"kurallara göre bu şekilde giremezsiniz"