bugün

Özellikle hava sıcakken yağmurlu hava oldumu daha çok ilgimi cekiyor.
Melankolik.
bahar olmasına rağmen şu havada benim gibi, sıcak havadan ve güneşten darlanan tiptir. çok soğuk olmadığı takdirde, soğuk bir havada montu çekip, çay içmek dururken, vıcık vıcık yaz mevsimini sevememektir.

soğuğun çaresi var, sıcağın yok.
içine kapanık insan tipidir. açık ve net.
kapalı hava, hafif rüzgar, ara ara yağmur, en sevdiğim hava tipi.
metalci ve depresyonda olan insan tipidir.
inşaat işçisi veya açık alanda çalışan emekçi olması muhtemeldir. Güneş altında çalışmak yerine bulutlu havada çalışmayı istiyordur.
pijkolosi bozuk insan.
Benimdir. Hatta Sınıfta cam kenarında oturuyorum ve tarafımdaki perdeyi asla açtırmam aynı şekilde odamda da.
ben. zira her hava güzeldir. her hava piknik havasıdır. her hava sac kavurma havasıdır. gidek mi?
Hava kapalı olacak, hafif bir klasik müzik çalacak, hatta ufak ufak yağmur çiseleyecek, şömine çıtırtıları duyulacak arkadan, hafif bir rüzgar eser belki ağaçlar sallanır.Uzaktan gemiler geçecek.

Psikolojim pert.
Yan cebinde hep edebiyat, kahve, çay, sigara bulunduran insan tipidir.
aslında sanıldığı üzere kışı sevmez. yazı da sevmez. sevdiği kapalı hava tipi aha bu mevsimde olan kapalı havalardır. böyle yapraklar kımıldar, rüzgar eser, hava yağacak gibi olur, yağdı yağacak denen bir hava olur ya, işte o tip kapalı hava sevilir. o anda kahvaltı da güzel olur, uyumak da, oturmak da ve tam randımanlı çalışmak dahi güzel gelir.
güncel Önemli Başlıklar