bugün

işlemcinin fanı vurmayınca çalışmayan kişilerin kullandığı kasa. bir de kendisine donanımcı havası katmak için böyle kullananlar vardır ki zararlı olduğunu bilmezler.
Evde dekoratif bir biçimde kullanıldığında bir nevi ben bilgisayarın cigerini bilirim demektir. Bak bilgisayarın kasası açık ben içindeki her parçayı kendim yaptım. elektronik devreleri bile bilirim üç parmak basarak elektrik geçen devreleri tıkayıp bilgisayarı felç edebilirim. (bkz: zeyna)
eğer kasa vidalı ise, vidalarını kaybettiği için en ufak sarsıntıda kapakları düşen ve bi daha takılmayan bilgisayar kasasıdır. ihmalkarcılık ve üşengeçliğin sembolüdür.
işlemci ısısını en aza indirmek için alınan tedbirlerden biridir. işin .okunu çıkarıp kasanın hemen yanı başında vantilatör bulunduran bünyelerde mevcuttur.
donanım meraklısı pc manyaklarının hışmına uğrayan kasadır. günde üç-dört defa falan açılıp parçalar değiştirildiği için bir süre sonra kasanın kapatılmasına gerek görülmez.
(bkz: amd inside)
genellikle işlemcinin fazla ısısını dışarı vermek için yapılan yöntem. işlemci fanını değiştirmek en köklü çözümdür.
genelde bilgisayar kasasının içine bir şey saklayanlar, devamlı bilgisayar parçalarını sökme ihtiyacı duyanlar ve kasa içindeki ısıyı düşürmek için kullanırlar.