bugün

görsel
doktora gidin ciddi bir mevzu. pekmez şekerden ibarettir ıspanak ise boş ot demir memir yok.
tilbi olmayın yani yemek seçmeyin. hayvan gibi yiyin demiyorum . kahvaltıyı çayla değil süt veya c vitaminli bir içecekle yapın ki yediklerinizden faydalanın. yumurta mutlaka yiyin. karaciğer ve dalak mutlaka yiyin. kansızlığın ilacı düzenli beslenmedir.
kan üzümü yada andız pekmezi işe yarayabilir lakin ikisinide sevmem.
böyle acıkmayıp acıkmayıp birden acıkıyorsan, o zaman da elin ayağın titriyorsa bir kase yoğurda reçel ya da pekmez dök ye. seni baya toparlar.
üzüm pekmezi ve bulgur pilavı.
Kansız vampire gidip eğlenmel knk.
keçi boynuzu pekmezi

siyah çekirdekli üzüm kurusu

dalak

ciger

kirmizi et.
Demir eksikligine bagli kansizlik ise demir hapi ile alinan portakal suyu iyi gelir.
adamlığı denesin. *
C vitamini takviyesi de yapmalıdır zira demirin emilimi için c lazım , ispanaktaki demir şehir efsanesi demişti hocalar, kırmızı et iyidir tabi o kadar pahalı ki direkt muayene olun ilaç kullanın daha ucuza gelir. Çay emilimi azaltır. Tabi bütün bunlar demir eksikliği anemisi ise geçerli.
Pekmez ve kırmızı meyve türlerinden yemeliler.
kansızlık çekmeyi bırakıp biraz halat neyim çekmelidir.
Pekmeze miktar vermeye gerek yok zaten yarın çay bardağı içince bile kesiyor. Bol bol ciğer iyi geliyor. Ben somon balığı çiğ badem mercimek yeşillik yiyerek topArladım.
Ispanak, Ciğer, et ürünleri, bal, pekmez yesinler.
eğer alkol içmekle ilgili sıkıntılarınız yoksa şarabın pekmezden kat ve kat fazla kan yaptığı doğrulanmıştır. benim gibi alkol kullanmıyorsanız pekmeze dayanın, keçi boynuzu yiyin ( ulan manyak bi tat o ya), kiraz yiyin, nerede kırmızı bir şey (çay dışında) varsa gömün işte.
kansizlik nedeni arastirilmadan tedavisi zor olan bir rahatsizliktir. hastanin kan degerlerinin dusuk olmasinin asil sebebi tespit edilmeli ve buna gore ilaca yada beslenme programini yonlendirilmelidir. kisi oncelikle dahiliye uzmanina gorunup ferritin, b12 ve folat degerlerine baktirmakla baslayabilir.
böğürtlen,böğürtlen çayı,böğürtlen suyu,kiraz,pekmez-tahin,keçi boynuzu kansızlığa iyi gelir.
Siyah çayı az tüketmelidir. Pekmez yemelidir. Kırmızı meyvelere yönelmelidir. Çayı seviyorsa narenciye çayı içmelidir.
Bana doktorum dalak ye demisti.
Karaciğer yemesi gerektiği söylenir.
kansızlık çeken kişiye önerilerdir.

genellikle pekmez ye derler ama hangi pekmez den ne kadar tüketileceği konusunda ses etmezler.