bugün

entry'ler (160)

sözlük yazarlarının şu an yemek istediği şeyler

patates puresi, bol kiymali soslu makarna, limonlu tuzlu sahane bir salata, portakal suyu ve tursu tabiki de.

dünyanın daha çekilesi bir yer olması için

insanlar olmamalidir. elinin degdigi her seyi soldurur insan.

üniversite okumak mı zor kazanmak mı

kazanmak daha stresli, okumak daha acilidir.

homofobik başlık açanların sanki biraz şey olması

escinsel olmasa bile, gogsunu gere gere "ben bir demokrasi yanlisiyim" diyen sahsiyetin ne kadar eksik ve tek tarafli dusundugunu gosteren onermedir.

ateistler başı sıkışınca allah a dua eder yalanı

regina spektor un "laughing with" sarkisiyla guzel cevapladigi onermedir.
https://www.youtube.com/watch?v=HqG1Dh36-6s

escinseller normal degildir

gercek su ki "ask" kelimesini arkasina siginip, dinleri gectim, doganin ve bilimin bile kabul etmedigi bir iliskiyi normal gostermeye calisan escinsellerin toplumlara sosyal ve biyolojik acidan verdigi zarar goz ardi edilemez. doga uygun ortamda uremeyi tetikler, eger ki bir seyler dogal degilse sadece uremeyi engellemekle kalmaz ayriyeten " yok etmeye" baslar. AIDS hastaligini bu noktada iyi arastirin demek istiyorum. ilk ortaya ciktiginda "gay kanseri" olarak anilmaya baslanmis olan bu hastalik bugun sadece gayleri degil herkesi etkiliyor. AIDS in doganin bir care olarak " dogal olmayan seyi" yok etme girisimi oldugu kuvvetle muhtemeldir. insanliga hastalik getiren bu iliski turunun ask gibi masum kavramlarla yukseltilmeye calisilmasi bir suistimaldir, zira bunun demokratiklikle bir ilgisi yoktur. eger bu noktada demokrasiden bahsedilecekse, escinsel ciftlerin buyuttugu cocuklarin haklarinin daha cok igfal edildigi hatirlatilmalidir. bir cocuk anne ve baba faktoruyle buyumedikce saglikli gelisimini tamamlayamaz. bunun mumkunati yoktur.
ote yandan escinsel insanlarin topluma uyumunun gerceklesmesi acisindan avustralya da gorulen "de facto" gibi uygulamalarla, evlilik gibi din temelli bir kurumun anlamini yitirmesine gerek kalmadan escinsellere gerekli yasal haklarin taninmasi saglanabilir. inancli insanlarin deger verdigi evliligin, dine tirnak kadar onem vermeyen insanlarca pic edilmesi bu sekilde onlenebilir ve dine yakin insanlarin duygulari da incitilmemis olur. mesele sadece escinsellerin duygulari degildir cunku, baskalarinin degerlerine yapilan tecavuz goz ardi edilmemelidir. bu nedenle dogal olmayani kabul etmeyen ve lanetleyen insanlarin, merhametsizlikle ve sig olmakla suclanmasina bir son verilmelidir zira degerleri hice sayilanlar sadece escinseller degildir.
escinselligin normal oldugunu beyinlere kabul ettirilse bile doganin kendisi bunun yolunu asla acmayacak ve cogalmalarina izin vermeyecektir.
demokrasiyi ve ozgurlukculugu savunan insanlar cok yonlu dusunmeye calismali ve empatilerini tek tarafli tutmamalidir. bu sayede daha makul cozumler uretilebilir.

asla sevgili olmayacağınız tip

akil, merhamet, ahlak yoksunu kisidir efendim.

allahın ne yapacağına ben karar veriyorum

anlamis lakin eksik anlamis deyip daha cok genel kulture tesvik edecegimiz sahsiyet dusuncesi.

ışıd devlet olsun suriyede etnik temizlik yapılsın

isid in varligi bile bir zalimlik, bir foseptik çukuru iken devlet olmasindan soz edilmesi gercek ahmakligin, insaniyetsizligin daniskasidir. sadece aptallar cozumu katletmekte arar ve basit basliklar altinda insanlari siniflandirir. asil katli meşru olan bu akilsizlardir.

hdp lilerle kurtlerin bir tutulmasi

kurdistan adi altinda birlesen hdp lilerin, iranlisindan isvicrelisine kadar bir cok farkli medeniyetten olustugunu gormezden gelerek irkcilik yoluna gidilmesidir. yapilan irkcilik, turkiye cumhuriyetine sadik bazi kardeslerimizi dislamak ve farkinda olmadan pkk nin "kiskirtma politikasina" hizmet etmektir. her ne kadar hakli ofkemizin disa vurumu olsa da baltayi kendimize saplamaktan oteye gidememektedir.

pedine işeyen kız

kedi kumuna isemeyi deneyen kizdan daha affedilesidir.

hava harp okulu

hayatimin gectigi okuldur. kazandiginizda cok sey kaybettiginiz yerdir.

belly button challenge

Omphalophobia dan muzdarip sahsiyetlere zor anlar yasatacak akimdir.
(bkz: fear of belly buttons)

geçmişi hatırlamak

superegonun insanin kendini kotu hissetmeye son verememesine neden olan aktivitesidir. tek care kendini affetmek yada kimsenin senin kadar net hatirlamadigini kabullenmektir.

namaz ve orucun olmadığı harika din hristiyanlık

hristiyanlikta oruc olmadigini sanan cahil insan dusuncesi.

islam fakir dinidir

sacip savuran araplarin dindarligi ne kadar suphe verici olsa da, zangin bir islam toplumu olarak bu onermeyi zayiflatir.

yakışıklı zeki klas ve aynı zamanda mühendis olmak

muhendislerin artik ac kalmaya basladigi gunumuzde, bir doktor, bir subay, bir pilot hissi vermemektedir.

taksimde suriyelileri kovalayan metro güvenliği

devletin gumruk kapilarini acip, basibos biraktigi muhtac insanlarin halka verdigi huzursuzluga engel olmak zorunda birakilmis emir kuludur efendim. magdurdur.

afedersiniz ama genelkurmay başkanı kürt olmalıdır

genelkurmay baskani kurt olabilir lakin pkk li olamaz denilerek yanlis anlasilmalarin ve irkciligin onune gecilmesi gereken onermedir.

kürt kızı dururken türk kızıyla evlenmek

"bunlar bide ürüyecek daha" dedirten yazar olmus ama bi cacik olamamis, IQ fakiri varos soylemi.