bugün

kokteyl, party ya da restoranlarda ana yemekten once baslangic (starter) olarak ikram edilen uzerine peynir, salam, havyar vs.koyulup en ustune de kurdan batirilan yiyecek turu.
yatak olarak kullanılanlarının altındaki hazne de sandık niyetine kullanılır.
kendimi tam yerleştirdim dediğim anlarda bir yolunu bulup gecenin ortasında beni aşşağıya atan yüce makam..
hem oturmalık hem yatmalık ev eşyası. isimden anlaşılıyor çok rahat değil.kaa--nee-peeğğ~ ancak taşa oturup kaseyi yalan etmeyi düşünürsek çok daha lüks bir şey.

bir de bunun yeneni var. fakat yenenine oturmayın, oturduğunuzu yemeye çalışmayın.
kürdan batırılıp üzerine oturulduğunda tadı hiç güzel olmayan uzay gemisi.
nasıl bi şeyse artık hayatımın bi parçası. ortaokuldan beri salonda tv ya da radyo sesi ile uyuma alışkanlığım nedeni ile üzerinde uyumaya alıştığım, lisede hatta üniversite ve sonrasında da bana eşlik eden mobilya tipi. şimdi çok sağlıklıyım, ısıtıcıyım, nötr ediciyim diyen hiçbi yatakta yatamaz oldum. götüm rahata alışamadı. şu an da eve yeni bi kanepe almak için bakınıyorum, nasıl rezillik anlatamam sizlere.
figuran koltuk. figuran erman ece nin ölü bulunduğu oturgaç. adını feraye koyasım gelen.
yeterince rahatsa sizi yatak alma derdinden kurtaran alet.
önüne serilecek halı, kilim türü yer malzemeleriyle eksikliği giderilebilecek eşya. ayakları uzatıp da sırt dayamak için dahi bir evde bulunmalıdır.
dizayn edilmiş en rahat mobilyadır. kimi üzerinde uyunup kalınır, kimi zaman dile gelmeyecek hayaller kurulup, belki büyük günahlara ortak edilir...
annelerin sık sık,

- sigarana dikkat et kanepeyi yakma

uyarısı ile, kendini nimetten sayıp havalara giren oturgaç pislik.*
ergenlerin kerkinme mekanı.
not: evet, ergendik..
bir ogrenci icin yatak, calisma koltugu, yemek koltugu, yemek masasi... hersey lan ogrenci evinin 1 numarali demirbasi.
Peynir zeytin ve ekmege kurdan batirilincs olusulan durum. Zengin yapsa kanepe fakir yapinca çekyat.