bugün

Saçmalık olan durum.
Sanki anlamıyoruz amk.
saçma sapan bir durumdur efendim durduramıyoruz üstelik kime ne kimin ne içip içernediğinden yazık hepsi de 2013'teki akp'nin "alkol" yasasından sonra olan malca sansür! Olmaması gerekir bu sansürün evet.
Sadece içki şişesi bin değil mesela süt meyve suyu gibi ambalaj sansür e uğrar herhalde sebebi reklam vermemek diye düşünenler çoğunluk dadırlar .
Bu sansür ortadan kalmalıdır evet.
Gayet normaldir. Özendirici mi olsun? Az kafa çalıştırın. Evet.
Dikkat çekeceği yoksa da, gözümüze soka soka ben burdayım huuu huuu der.
Güldürür.
dahada sacmasi sigaranin sansurlenmesidir adamin eli puslu bir sekilde duman cikiyor elindeki sigara mi cugara mi ayirt edemiyoruz.
Çok değil 10 yıl öncesine kadar televizyon kanallarında gece geç saatlerde ki programlarda rakı sofraları kurulurdu. Adnan Şensesin neden saçların beyazlamış arkadaş adlı parçasını canlı yayına rakı masası kururak söylemiştir. Keşke eski yıllara geri dönebilsek tecavüz yok, zina yok, hırsızlık yok herkes kendi halindeydi kimsenin kimseye zararı yoktu. Üvey Baba dizisinde ki sahnelerin çogunda da rakı sansürsüz yayınlanmıştı, mesela o yıllarda küçük olmama rağmen alkolün kötülüğü en iyi anlatan dizilerden biriydi benim için.
icki sisesimi ayyaslar bi tek icki sisesi goruyolar. aktor bakkala girdiginde butun dukkani sis basan, filmlerin dizilerin arabalarin ustundeki markalari sokulerek cektigi tek ulke biziz kara komedi. guya pasif reklam yasagi var, eee o zaman tvlerin radyolarin survivorun, lig tvnin reklam yayinlamasinida yasaklayin eeee onlar yayinliyosa film dizi cekenler niye cektikleri filmin icinde urun reklami yapinca sansurluyosunuz? tv kanali icin reklam ekmek parasida, film yapimcisi niye reklamdan para kazanmasin?

zirvalik. tek icki sigara olsa hadi neyse. turkiyede yasayanin gozu alisikta farketmiyosunuz yurtdisindan gelip bizim tvleri seyredince oha oluyosunuz.
eşşoleşşek 'i sansürleyen için çok görülmez...
sanki kimse bilmiyor, anlamıyor, insanları aptal yerine koymak bu sansürler...
Sansür yüzünden hepsini portakal suyu zannediyorum lanet olsun. Evet.
marka bazında mantıklıdır, itirazım olmaz. fakat konsept bazında sansüre ben de şiddetle karşıyım.

halkın ahlakı bozulmasın, kötü örnek olmayalım diyosun da sana ne kardeşim. sigara içene sansür sebebi kötü örnek, içki içene sansür sebebi kötü örnek, cinsel içerikli sitelere erişim sansür sebebi kötü örnek, dizilerde falan üstü çıplak adamdır, mini etekli kadındır, sırf kötü örnekten bunlar da yok artık. survivor'ların geldiği hale bakarmısınız örnek olarak, o kızlar, o adamlar falan o dominiğin sıcağında tshirtlerini çıkaramıyor lan. bunların insan ahlakını bozacağına yönelik bir düşünceleri var, kişi kendinden bilirmiş işi derler ya, o hesap...

sanki sokakta sigara içen bir insan bile görmüyoruz, sanki içki içen insan görmüyoruz, yetişkinliğe kadar sanki hiçbirimiz bir seks sahnesi izlemedik. yazlık beldelerde hiç karşımıza çıkmadı mini etekli, dekolteli kadınlar, denize girerken sanki hiç üstü çıplak bir erkeğe rastlamadık.... öncelikle ne yapın biliyor musunuz, kimleri yerin biliyor musunuz, bu üstte saydıklarımı tamamen kötülerken aynı zamanda erkek çocuklara kuran kurslarında tecavüz edenleri yerin iyi halden hapisten salacağınıza, insanlara vaaz verirken 10 yaşında kız çocuğuna tecavüz edip bu yaptığını evlilik ile meşrulaştırdığına ve suçsuz olduğuna inananları yerin, 5 vakit namazlıyım diyip doğmamış yetimin hakkını çatır çutur yiyeni, ayakkabı kutularına depolayanı, man adasındaki offshore banka hesabına gönderenleri yerin. asıl ahlaksız onlar çünkü...
Sanki 4'üncü Murat dönemini yaşıyoruz saçmalığın daniskasıdır.
içkinin sansürlenmesini desteklemekle birlikte sadece içkinin sansürlenmesini saçma buluyorum. Afedersiniz içki ahlakı bozuyor ama adamın (!) kızının arkadaşı ile yatması bozmuyor ya da hizmetçisi ile ya da kadınların tek amacının zengin koca bulmak olarak gösterilmesi ahlakı bozmuyor öyle mi? RTÜK'ün biz şikayet etmeden hiçbir halt yaptığı yok. Şikayet eden tayfa da azınlık zaten.
içki sansürüne asla katılmıyoruz!
Saçmalıktır efendim durduramıyoruz evet.
Rahmetli babaannem dizilerde öpüşenlere tükürür, açık giyimli gördüğüne pis diye bağırırdı. işte babaannem kadar görgülü tiplerin oluşturduğu komisyonların hayatımızı iğfal etmesidir özetle.
Saçmalıktır efendim durduramıyoruz evet. Olmaması gereken sansür.
Saçma sapan konudur evet efendim.
Sansür saçmalığı yetmiyormuş gibi "bira" dediği için ceza kesiyor sözde rtük! Sizene milletin birasından içkisinden 4. Murat dönemini yaşıyoruz sanki.
Evet saçma sapan sansürler var.
işte bu baskı ortamı millete rahatsızlık veriyor. Hala anlayamadılar, ne oldu sen o bardağı sansürleyince içinde elma suyu mu var zannetti çocuklar. Baskılar arzular doğurur tıpkı ekstrem yobaz ailelerde yetişen kızların üniversiteye gelip aileden kopunca ipini koparan pitbull misali feleğini şaşırması gibi. Mantığını anlatma, neden olduğunu açıklama "yassakkhh" de geç. işte bu sefer o yasaklanan şey daha cazip geliyor çocuklara merak ediyor keşfetmek istiyor. insan gibi al önüne anlat açıkla. Ama yok işte bu zihniyetin ailesi de kendilerine öyle yapmış, şimdiki nesil de aynı dilden anlar zannediyorlar. Ama nafile...
Bu saçmalık yetmiyormuş gibi bir de sözde RTÜK ceza veriyor yazık.
Sizene ya bizim içkimizden sansürsürcüler.