bugün

okuldan eve dönünce, telefonun başında düşürmek için saatlerce beklemiş nesildir.
ancak hep televizyondan izlemekle yetinmiş nesildir.
aramayı hep istemiş ama acaba ne kadar telefon faturası gelir diye düşünen memur çocuğu neslidir.
Simdilerde subway surf oynayan nesildir.
hugo biteli kaç sene oldu da efsane oldu bu nesil asıl merak edilen konudur.
tolga abinin yıllara meydan okuyan kirpi saçlarını ve yıllardır neresinden çıkardığı anlaşılamayan 15 yaş ergen sesine de şahitlik yapmışlardır.
(bkz: canlı yayında tolga abi ye küfreden hugocu)
http://www.youtube.com/watch?v=XJZZOj5I4w8
annesine pazar alışverişini zehir eden nesildir.

-ya hadi anneeaaa hugo başlıcak. sportyi arayabilir miyim?
aynı zamanda sabahları susam sokağı izlemiş; tsubasa'yı, arı maya'yı, ninja kaplumbağaları, he-man'i, hayalet avcılarını hatmetmiş yazardır.
aynı kanalda ninja kaplumbağaları da izleyip annesine pizza al bana baskısı yapan nesildir.
Kanal 6' da da show tv de de izlemiş nesildir. Hugo' da 1. liğim vardır. Lakin beynamazlar hediye paketini yolladılar bisikletimi yollamadılar. Kağıt yollamışlardı, teslim aldığıma dair. Tabi imzalayıp da yollamadım. Tabi o zamanlar çocuktum işin arkasından gidemedim, akıl edemedim. Şimdi olacaklar kiiii.
karaşimşek izlemiş nesil'den geridedir.
hugo ne amk.
güzel cadı görmüş nesildir. (bkz: cadı sila)
tolga hic yaslanmiyor bu da acaip bir durum.
(bkz: uçan kaz nills)
hugo izlemiş efsane nesil dendiğinde ilk hugo ile son hugo arasında bulunan 11 senelik koca bir kuşak dahil olur, aşağıdaki isimler yabancı gelmiyorsa hem efsane nesil hemde mezara ufaktan yaklaşan nesilsinizdir.

(bkz: küçük ev)
(bkz: yakkari)
(bkz: uykudan önce)
(bkz: susam sokağı)
(bkz: doğrucu ahmet bay yanlış)
(bkz: hikmet şimşek eşliğinde pazar konseri)
(bkz: görevimiz tehlike)
(bkz: alf)
0900 lü hatlardan hugoyu ve konuşan eşşeği arayan nesildir.
şu türde diyaloglara maruz kalmış nesildir.

telefondaki yarışmacı daha hangi tuşa basacagını keşfedemeden oyun bitmiştir

tolga abi : malesef hakkınız bitti

yarışmacı : ben tuşlara bastım ama..

tolga abi : neyse üzülme bir dahaki sefere hugo ile yine çufçuflarsın.

yarışmacı : hugo nun amk.

tolga abi : ney ama ama..

yarışmacı : sus senin de amk.
Muhtemelen 90'lı yıllarda çocuk olmuş nesildir. O hugo hugolina ve çocuklarını cadı sila'dan kurtarmak için ne çekti be! 2`ye bastık sağa mı hoplamadı,5'e bastık sola mı hoplamadı? Tünellerden mi geçmedi, engelleri mi aşmadı. Hayatı hep zorlukla geçti. * Velhasıl kelam hugo candır.
aynı kanalda akşam ailecek mahallenin muhtaralarını izleyen nesile dahildir.
Katılmak için telefon açmış, fakat geri dönülmemiş insanlarla dolu nesildir.
(bkz: tolga abi)
o gazla program biter bitmez, atari salonuna koşan nesildir aynı zamanda. *
Tolga abinin nedense yaşlanmadığına tanık olmuş nesildir.
arasam acaba çok para yazar mı? diye kaç gece uykusuz kaldığımı bilirim. Eski versiyonu daha iyiydi sanki. Yeni versiyonunda maymunla karga türü ukala bir kuş vardı. Maymun adını da hatırladım şimdi şu efsanevi yarışma öncesi repliğinden:

- jampolun muzlarını maymunlar çaldı, jampol çok aç.. jampolun muzlarını geri alabilmek için maymunların kafasına balıkla vurmalısın hugo! ( sevimsiz karga benzeri kuş seslendiriyordu burayı)

Jampolda anam yavrum diye vicdanınızın ezileceği bir tip de değil.

Eskiyi hatırladım, duygularım karmakarışık oldu bak
Hadi çufçuflayalım mı?