1. 1.
  kalsedon, kuvars ailesinin üyesi bir taştır. şeffaf, yarı şeffaf veya donuk olabilir. salkım şeklinde sarkıtlar halinde ve kaya oyuklarının astarlarında oluşur. bazı zamanlar küçük bir miktar opal içerir.
  fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal dengeleyicidir.
  herkes arasında kardeşliği teşvik eden bir taştır. iyimserlik ve iyi dilekleri sembolize eder. düşmanlığı, huzursuzluğu ve melankoliyi yatıştırır. cömertliği, hassaslığı, anlayışı arttırır, minerallerin etkili bir şekilde özümsenmesini sağlar.
  zihnin sağlamlığını arttırarak, bunamayı tedavi eder.
  2 ... nirvana
 2. 2.
  SiO2 kriptokristalin kuvars. Özgül agırlıgı 2.59-2.61. Çok değişik renklerdedir ve renklerine göre isimler alır.
  1 ... ally mcbeal
 3. 3.
  Çine ihracatını yaptığım, eskişehir bölgesinden çıkarılan ve %95 inin Çine gönderildiği taş. iyi para ediyor ayrıca.
  2 ... ruhadam
 4. 4.
  yakın zamanda güney abinin çıkardığı parça.

  gerçekten yaşlanabildiğine tanık olmak üzer insanı.
  eskiler kadar sağlam olmuş.

  (bkz: saian)
  ... napesend
 5. 5.
  kalsedon
  KALSEDON: istanbul Kadıköy limanından diğer ülkelere gönderildiği için “Kadıköy taşı” olarak da bilinir. Anadolu’da “mavi altın” olarak anılır. Genellikle Anadolu’da, yaygın olarak Eskişehir’de çıkarılır. Geçmişi Hititlere kadar dayanır. Mumsu bir parlaklığa sahiptir, yarı opaktır. Genellikle mavi beyaz renklerinde bulunur. Sarı, yeşil, gri ve kahverengi renklerinde de olabilir. Silisyum oksit içeren kriptokristalin bir kuvars taşıdır. Renklerine göre farklı isimler alır. Başarı ve gücün sembolü olarak görülen kalsedon taşlarının ruhu beslediğine inanılır.
  1 ... hepinizi sevmiyorum