bugün

Özcan Deniz'in aşırı derin anlamları olan şarkısı. dinlerken kafamda bu duyguları yaşayan bir erkek figürü oluşuyor, sanki derdini bana anlatıyor gibi. Bu şarkı neden bilmiyorum ama beni çok etkiliyor.
çok zor. hani bıçak dabesi alırsınız ya onun verdiği acının 2 katını çekersiniz kalp yarasında ve ben 4 yıldır bu yarayla boğuşuyorum...
https://www.youtube.com/watch?v=9fcc2PNUvLo

böyle dünyanın adaletini sikeyim. sözlere bak. şunu yazanın acıdan adamlıkta atladığı boyuta bak. bir de mutlu mesut şeref yoksunlarına bak.
...dır bu ilaç kapatmaz.
şaştı iyice bende endazesi kantarımın ben neyi neyle tartayım?

Dolu dolu acı, arada kalmışlık, çaresizlik içeren şarkı. Daha güzel anlatılamazdı, daha güzel de okunamazdi bence. Özcan deniz harikası.
özcan deniz'in adamın ağzına eden şarkısı. çoğumuz biliyoruz bu şarkıyı. manevi yaralar daha geç iyileşir. çeken bilir. ama ilginç olan nokta ise şu;

iki tip yara iyileşmesi var: primer ve sekonder.

primer yaraların iyileşmesi sutüre edilmiş, enfekte olmayan yaraların iyileşmesidir. daha erken iyileşir, skar dokusu bırakmaz. ama sekonder yara iyileşmesi yok mu büyük skar dokuları bırakır. kalp kasında oluşacak yaraların iyileşmesi bu şekildedir. çilelidir. iz bırakır arkadaşlar. bu hayatın, hem manevi olarak hem fizyolojik olarak olarak süründürme şeklidir.
Her yanim bicak kesiği,gördüğün kan karasi... Ben oluk oluk kan kaybında onlar adamlığı inkar zannediyorlar.. gibi sözleri olan şarkı. Hayır daha iyi anlatilmazdi. Cidden .
ne tarz dinlerseniz dinleyin bu şarkıyı beğenirsiniz.
dışa doğru değil içe doğru kanayan yaradır.
ah ne zormuş sevdalanması bir erkeğin ağlaması
seçmedim yaşadığım yeri hayat diye
dibe vurdum lanet olası
şimdi arkamdan atıp tutuyorlar
karı gibi acı çekiyor diyorlar

ben oluk oluk kan kaybında onlar adamlığı inkar
zannediyorlar
bundan daha çok kaybedemem
şimdi sıra insan gibi acı çekme faslında

Kismiyla insani olduren sarkidir.
sezen aksunun sözleriymiş. özcan denizin seslendirdiği en mükemmel sessizlik şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=lsWYglfUWBM
ATRiAL SEPTAL DEFEKT
özcan denizin şu an dinlediğim şarkısı. fazladır ona.
sermiyan midyat'ın sözlerini yazdığı özcan deniz'in mükemmel okuduğu her daim dinlenebilecek parça..
sermiyan midyat'ın yazdığı sözlerle ortalığın amına koyduğu şarkı.
özcanı gözümde büyüleyen şarkı.3 gundur süreklı bu sarkı dönüp duruyor sorun bende mi anlamadım bayılarak dinliyorum.
ağır şarkıdır.
güzel şarkıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=lswyglfuwbm
sevgiliden yenilen en büyük kazığın sonucudur, kalp yarası.
en kötü bıçak yarası kalpte olandır. çoğu insan bunu atlatır ama kalp asla eskisi gibi olmaz. daima bir yara vardır, bir süre için bile olsa birisinin kalbinizin daha hızlı atmasını sağladığını size anımsatır. ve bu yara izini ömrünüzün sonuna kadar gururla taşırsınız. *
çaresi olmayan yara. ne doktor dermandır ne de ilaç. zaman derler ama nafile.
demek ki neymiş? önyargı yanlış bi şeymiş.özcan deniz de çok güzel işler çıkarabiliyormuş *.şu ana kadar dinlediğim duygusal erkek şarkılarından kendini en iyi ifade edeni. şarkıdaki sert tavır sanki adamın duygularını bir ayna gibi göstermiş dinleyene.
tam bir erkek şarkısı olup hakkını vererek adamın anasını ağlatmaktadır. garip bir havası var. bir yandan acıtıyor, içini titretiyor, bir yandan da dimdik durmana neden oluyor. ritmin ve vurgulu söyleyişin etkisi de var. ucundan az buçuk size de dokunuyorsa; masayı devirip kalkıp gidesi, elleri parçalanana kadar duvarları yumruklayası geliyor insanın.

sen şarkı sözü yazma sermiyan midyat, adamın ağzına ediyorsun.
ilk duyduğumda yazarını araştırdığım, sözlerin sermiyan midyat'a ait olduğunu öğrendiğimde bu işte bir yanlışlık var diyip araştırmaya devam ettiğim, ama sonrasında cevabın doğru olduğunu öğrenip şok üstüne şok geçirmeme neden olan şarkı. kimin aklına gelir emret komutanım dizisinde höhöhöhöhöhö diye gülen adamın bu denli ağır, bu denli bozuk, bu denli can acıtan sözler yazacağı...
hikayesini çok merak ettim gerçekten. gerçekten çok derin bir yara üzerine yazılmış olmalı. yoksa böyle şarkı durup dururken gelmez!

"arkamdan atıp tutuyorlar, karı gibi acı çekiyor diyorlar
ben oluk oluk kan kaybında onlar adamlığı inkar zannediyorlar
soframda her gece bir erkek mavrası, sevgili çoktan suyun öte yakasında
....bundan daha çok kaybedemem şimdi sıra insan gibi acı çekme faslında........."
harika sözlerini sermiyan midyat ın yazdığı, damar şarkıdır.