bugün

kıt bilgimle bir bilgilendirme olsun.

hiçbir şey yokken bir anda bayılmaya sebep verebilen riskli hastalık.gülüp eğleniyoruz hoş ama 15 saniye içinde düşüp ölme ihtimaliniz oluyor.neyse şaka bir yana.

kalbin atışındaki düzensizliktir efendim.örneğin nabzınız 55-60 iken anormal olarak 140 ve üstüne yükselebilir,başınız döner,çarpıntı yapar tuhaflaşırsınız ve bayılabilirsiniz.

ya da kalbiniz yine normal olarak 55-60 atarken bir anda 40 ın altına inebilir,yine yukarıda saydığım belirtileri görülür.

bu hastalıkla yaşarsınız iyi hoş fakat yolda yürürken bir adım attığınızda ölme şansınız da yüksektir.ilaçları ve bildiğim kadarıyla tedavisi mümkündür.
beş yıldır yaşadığım hastalıktır. öyle anlatıldığı gibi çok paniklenecek bir durum yoktur. pasiflora almakla sakinleşip nabzın düzene girmesini sağlayabileceğiniz,
gündelik hayatınızı felç etmeyen hastalıktır.
hatta biraz daha bilinçlenildiğinde kendini üzmemek ve strese sokmamak gibi hayat boyu faydalı olabilecek yöntemleri öğrenme sebebidir.
ileriki safhaları zaten ritim bozukluğundan öte bir hastalığın sebebi olarak ortaya çıkar.
(bkz: aritmi)
son zamanlarda 50 51 atan kalbimle dahil olduğum şeydir. an itibariyle 49'u gördüm.
(bkz: son nefesi verirken entry girmek).
nabzın 300den fazla olması veya 70den düşük olması durumu.
kalp atışının 220 civarına fırlamasıyla göğüs kafesinin olağandışı bir kıpırdanma ile birlikte insanı korkutan bir durum. futbolu basketi filan bıraktırır. şahsımı otobüs peşinden bile koşmaya korkar hale getirmiştir.
Babamın apansız ve anıden kollarımda son nefesını vermesıne sebep olan hastalık.
şimdilik öldürmüyor korkmayın. vücudun bence büyük ihtimalle durduk yere fazla adrenalin salgılamasıyla olabilir ki ben de bunu farkında olmadan düşündüğümüz şeyleri beynimizin yaşıyormuşuz gibi hissetmesine bağlıyorum yoksa boş boş otururken kalp atışımın bi anda 150lere vurmasının başka bi açıklaması olamaz.
kendisi yüzünden 2 hafta yoğun bakımda yatmışlığım vardır. en son baktığımda nabzım 30-35 civarlarındaydı.
sons of anarchy de gemma nın torununun kaçırıldığını öğrendiğinde geçirdiği rahatsızlık.

kadın şak diye yere serildi la.
Latince aritmi demek olan kalp rahatsızlığıdır.
meret oturduğun yerden kardiyo yaptırıyor adama.
7-8 yaşlarından beri bu hastalığım var. kendimi yorup strese sokmadıkça pek bisey olduğu yok bende. arada kalbimde veya göğüs çevremde ağrılar olabiliyor. doktor bana herhangi bir hap vermedi onun için ağrı olunca dinlenmem gerektiğini söyledi. şimdiye kadar hiç bayılmadım.
Kontrol altında olmayı gerektirir. Gerekirse kalp pili (pacemaker) ile düzeltilebiliyor.
anlatılmaz. anlatsan da anlamazlar çünkü. (bu bahsettiğim verdiği hissiyat)

babamda var. maalesef bende de var.

sıkıntılı bir rahatsızlık çünkü her zaman olmaması gereken yerde gelir gösterir kendini.

bunun gizli versiyonu daha sıkıntılı tabi.

mutlaka gidip bunun için bir kontrol yaptırın.
nedenlerinden bir tanesi atrial septal defekttir. kalp yetmezliği, nefes darlığı, çabuk yorulma, yüksek tansiyon gibi sonuçlar doğurur. cerrahi olarak septal defekte müdahale edilse dahi, aritmi hayat boyu dikkatli ve düzenli bir yaşam gerektirmeye devam edecektir.
(bkz: atriyal fibrilasyon)
Çekmeyen anlamaz. Allah Düşmanıma vermesin bu hastalığı.. Hele birde panik atak ile birleşip sizi köşeye sıkıştırmıssa vay o kişinin haline.. Panik atak genelde dinlenirken olan evhamla gelen çarpıntı ve ritim bozukluğuna sebebiyet verirken.. Fizyolojik olarak iki merdiven çıkınca tıkanmanın panikle değil barış fizyolojik rahatsızlığa işaret eder iken nabzınız 120 nin üstüne fırlar. Kalp kıpır kıpırdır uyutmaz, yanlız kalmaktan korkarsınız. En acısıda 1 hafta öncesine kadar her şey normal giderken bir anda gelip sizi bulması.. Hastalığın teşhisi zordur. Gidersiniz bi şeyin yok deyip dideral de yazarak gönderirler sizi.. Yakınların senin 19 yasında olduğunu goz önünde bulundurarak bir şeyin yok abartma daha yasın çok genç diye teselli verseler de olmaz. Siz doktor diktor gezmeye devam edersiniz.. iki adım attığınızda ( bildiğin iki adım ) nabız 70 iken 95 lere fırlıyor.. Kalp nabzı yakalamak icin durup durup hızlı atıyor heh iste o an ölüm korkusu.. Yattığım Zaman bida uyanamayacağım hissi.. Hayatın değerinin anlaşılıp canın tatlı geldiği an...
Kalbin düzensiz kan pompalamasıdır. Haliyle vücuddaki nerdeyse bütün fonksiyonlar kalbe bağımlı olduğu için etkilenmeleri olağandır. Bazen çarpıntı yapıp canını acıtabilir. Kalbinize iğne saplanmış, siz nefes aldıkça o iğneyi birileri çekiyormuşcasına acıtır. O acıyı yaşamamak için nefes tutma da dünya rekoru kırdım ama yine de sonunda o iğneyi çektiler...
Bazen sevilen kişi tarafından sebep olunanandır.
Cumartesi gecesi yatakta telefonla uğraşırken kalbimde ki çarpıntıyı farkederek hastaneye gitmem sonucu uzun tahlililer eko ve ekg gibi işlemlerden sonra kalp ritim bozukluğu hastası olduğumu söylediler. ilginç olanı ise durduk yere olması ve nabız atışlarının normale kendiliğinden dönmesi sonrasında yapılan tahlil vb minimum şeylerin temiz çıkması hem beni hem doktorları şaşırttı,Şuan çok şükür iyiyim psikolojik olarak arada kalbimi yokluyorum bazen sanki yine hızlı atıyor mu diye ama normal ritminde takıldığını görünce evham yaptığımın farkındayım neyse Allah kimsenin başına vermesin bu hastalığı olan arkadaşlardan mesajlar bekliyorum sorularım olacak.
yıllardır bende var bu. alıştım takmıyorum artık. bence çoğu insanda var tanıştığım her 3 insandan biri bende de kalp sorunları var diyor. bazısı ise ritim bozukluğu olmasına rağmen takmıyor hissetmiyor. altında yatan sebeplerden biri de tansiyondur. benim büyük tansiyon 18 i geçince kalbim teklemeye başlıyor demekki yüksek basınç kalbin elektrolit sistemini bozuyor. yağlı besinlerden tuzdan şekerden uzak durun ve ben gencim ulan bana bişiy olmaz deyip sağda solda ekstra artistlikler yapmayın derim. kalp bu başka bişiye benzemez bi gidince gidiyon yani dönüşü yok.
Aniden alışveriş merkezinde bayılmamı sağlayıp ardından doktora gitmemle ortaya çıkmış rahatsızlık. Soda su tuzlu Şeyler yemek ve stresten uzak durmak gerekiyor. Birde genç bir kızsanız çok sorun oluyo be bi anda Hayatım değişmiş gibi hastalıklı hissi oluşuyor. Tek temennim okulda bayılmamam. Neyseki yaşıyoruz bunada şükür ha ritim ha ecel aynı şey diyelim hayırlı Akşamlar çaylaktan selamlar.
1 senedir var ve haftanin 3 günü idman yapiyorum. Bazen boşvermek zorundasiniz hayat hizli yaşayınca guzel.
kardiyolog'dan başka kim ne derse yalandır.