bugün

günahtan korkan kibardir.
muhtemelen kalp kırmaktan değil, kırmasının sonucu alacağı tepkiden korkan insandır.
bu tepki farklı niteliklerde olabilir, sözsel saldırı içebilir veya kişiyi toplumsallığın dışına itmeye yönelik de olabilir.
kısacası kişi iyi niyetinden değil yine kendi menfaatinden dolayı kalp kırmaktan çekiniyordur.
işte o tam da benim.
kalp kırmamak için hayır da diyemez en çok üzülen kendisi olur.
değerli insandır kaçırmayın.
Sonra gider sevdiği değer verdiği insanın kalbini kırar böyle de öküzdür. Madem korkuyorsun ne diye kalp kırıyorsun o zaman? Etkilerinden korkuyordur kırınca sizin ona edeceğiniz küfürler, çekip gitme olasılığınız aklına gelir. Bunu diyen hele de erkekten iyice korkun. Çünkü ileride bir gün gelecek o sizin kalbinizi kıracak demedi demeyin.
Evet sözlük o benim, tam olarak benim hem de.. Çok korkuyorum. Karşımdaki haksız olsun, -2 olsun; ben +10 haklı olayım yine ağzımı açmam. Ama o açar gelir içine sıçar..
Hep kırılan insan olmaya mahkumdur.
vicdanı tam insan gibi insan *
eski kız arkadaşlarıma sık sunduğum bahane.
-aldattın beni
-yahu üzülsün mü insanlar hepinize yeterim ben
Aslinda yalnizliktan korkan insandir.
Kendi kendini yiyip bitiricek insandır çünkü etrafındakiler onun iyi niyetini göremez. Zihniyet farkından kaynaklı olsa gerek kalp kırıklığına karşı normalden daha çok dayanıksızdır.
(bkz: kalp kırmaktan korkmaktan korkan insan)
insani değerlere önem veren ama çevresinde kalp kırmaktan kaçınılacak insan bulmakta zorlanacak bundan mütevellit kalbi sürekli kırılmaya mahkum insandır. ha unutmadan ekleyelim çevresi tarafından bön, enayi, avanak gibi sıfatlarla anılacaktır.
Sırf bu yüzden uzun zamandır kız arkadaşı olmayan insandır .
Her zaman ezilicek ve satışlara gelicek olan insan.
Eğer birinin kalbini kırıp, gözlerini açacaksa korkmaması gereken insandır.
Kalp kırmaktan korkarım, ama kırmak gerekiyorsa da hiç çekinmem.

Alakasız gelebilir ama zarara razı gelene merhamet edilmez sözünü anlam benzeşmesi bakımından burada kullanabiliriz.
şüphesiz en çok kalbi kırılan insandır,
kalbi kırılmasın diye sustuklarım var. konuştuğumda, kırdığımda farkına varıp hemen telafi etmeye çalışırım her zaman. karşımdakiler de böyle olsalar, biraz düşünseler keşke. bazen insanları biz alıştırıyoruz diye düşünüyorum. alıştırıyoruz kırıldığımız da yok saymaya, kendimizi hemen onarmaya tabi buda onların işlerine geliyor. arkadaşım canımın canı diyorum sana canımı kalbimi kırmadan bir düşün.
kalbi istemediği kadar kırılacak insandır.
Naif insandır, ancak yeri geldiğinde de kırmak gerekiyor bazı insanları.
iyi biridir.
Ben lan. Daha geçen yazmıştım ne kadar sinirsiz aşırı sakin biri olduğumu.
(#33213005)
Tek sebebi kalp kırmak istememek değil elbet ama büyük bir etken sinirsiz olmamda.
Benim. Bazen dayanamayıp kırıyorum ama sonra kendime kızıyorum niye böyle yaptım diye.
kimi zaman iyi niyetinden kaybedecek olsada doğru hisleri olan insandır. kalp kırmak kolaydır ama onarmak zordur derler. bir insan kazanmak bile çok güzel bir şeydir. hiç bir zaman bu korku gitmesin benden.