bugün

küçükken yapılan mahalle maçlarında uygulanan kuraldır kaleciliği daha iyi olan yaşça büyük birisi kaleye geçer ve 2 penaltı çekilir birincisi gol olursa sorun yok ikinci penaltı kullanılmaz.
Hiç sevmediğim ama çok işime yarayan bir eylemdir.
+Sen çık ben giricem.
-O zaman iki penaltı olur.
+OOf tamam ya sen geç.
-3 penaltı oldu.
90'larda çocuk olmaktır.
3 korner 1 penaltıyla da tam olmaktadır kurallar.
2 penaltıdan sadece 1 tanesi gol olur . 1 . penaltı gol olursa 2 . si kullanılmaz .
güzel mahalle maçlarından değildir.

bu kural uygulanıyorsa kaleci değişiyor demektir.

kaleci değişiyorsa oyunda artist bir elaman var demektir.

kahraman olma peşindedir.
zamanında kaleciliği iyi olup oyuncu olarak devam eden bir cin fikirlinin penaltı esnasında kaleye geçmeyi teklif etmesi üzerine, kendine güvenemeyen penaltı atıcısı olan hin fikirlinin uydurduğu, kısa süre içinde de mahalle maçları kararnamesinde yerini bulan kuraldır.
(bkz: kitapta yeri var)
mahalle maçlarının unutulmaz kurallarındandır.
sanki şimdi oynadığımız "kurallı" halı saha maçlarından çok daha zevkli

asfalt saha maçlarının önemli bir kuralıdır.

özledim be.
mahalle maçlarının vazgeçilmez kuralıdır.
çocukluk kuralları.
kaleye penaltı sırasında geçen veledin artisliği, kaleden penaltı için çıkan veledin burukluğu diyebiliriz. güzel günlerdi.
hem kaleci hem oyuncu minvalinde bir mahalle maçı kuralıdır.
hakemin genellikle etrafta duran en büyük kişinin olduğu maçlardır.
(bkz: mahalle maçında kale taşının üstüne mont koymak)
Tüm futbol kariyerim boyunca kaleye geçen artistin 2 penaltıyı da kurtardığına hiç şahit olmadım ama yine iyi ekşın oluyordu.
akşam ezanı okunduğu anda biten maçların başlıca kurallarından biri. hey gidi doksanların başı hey.
ilki gol olunca ikincisi kullanılmayan sokak futbolunun diğer futbol maçlardan farklı kurallarından bir tanesidir.
duygulanan çıksın kasıyor penaltısıdır.
tff nin saçma kural kitapçığına dahil etmesi gereken sokak futbol kuralıdır.