bugün

bayanlığını bir gün görmezden gelip tokatı yapıştırabileceğim kadın türüdür. efenim bu tarz dayak olaylarıyla hepimiz karşılaşıyoruz amma dün karşılaştığım beni hem üzdü hem sinirlendirdi.
bir anne en fazla 3 yaşında olan kızını -sözünü dinlemiyor diye- bağcılar yürüyüş yolunda - ki bağcıların küçük istiklal caddesidir - önce sağ yanağına sonra sol yanağına hızlı birer tokat atarak ağlatır. kız yediği tokatların acısıyla ağlamaya başlar. bu sefer anne demeye dilimin varmadığı orospu ' sus, gebertirim seni sus! ' diyerek küçücük kızı biraz daha hırpalar. millet tabii ki döner ' napıyosunuz siz hanımefendi ' diyerek kadına kızar. gözü dönmüş kadın onlara sinirli sinirli bakarak, küçük kızı çekiştire çekiştire götürür.
şimdi ben buna anne mi demeliyim yoksa başka bir şey mi?
genelde pazarlarda rastladığımız bir anne profilidir.kız daima istediği şeyin alınmamasından dolayı ağlamakta annede buna paralel olarak kızını tokatlamaktadır.
Annelik duygusundan yoksun inasanların çıkardığı tatsız olaylar .
Anne olamdan önce neden bir kaç kez düşünmezler ki ufacık cocuk dövülmekten ne anlar ki sonrasında da çocukluğuna dair bir sürü psikolojik sorunu çıkıyor . Aileler eğitilmediği sürece daha cok sorunlu bireyler yetişir . . .
(bkz: gaddarlık)*
''eve gidince babadan dayak yiyen anne'' filmi bunun devam filmidir.
kocasından yediği dayaklar nihayetinde beyni hasar görmüş annedir.
bide dövdükten sonra ağladığı için ayrı sinirlenen, insanların bakışlarından rahatsız olursa yine kıza patlayan garip insanlıktan nasibini almamış insandır.
Anne olmadan üzerinde konuşulmaması gereken konudur.
kızının ağlamasını susturmak için ağlatan , ertesi gün eve giriş yapıldığını gördüğü halde
'geldin mi' diye soracak olan yurdum annesidir. evet.
(bkz: olur öyle şeyler)
pazarda istediği şey alınmayınca ağlayan kızın annesidir.
çocuk terbiye etmeyi dayak zanneden çok itici anne profili. kendisi de dayak yemiştir muhtemelen.
(bkz: pisliğe anne sıfatını verip de kirletmeyin)
en sinir olduğum anne türüdür hayır neden döversin herkesin içinde o çocuğu dövecektin madem neden doğurdun.
kızına ''kocasından dayak yemeyi daha çocukluktan öğreten'' ve kendisi de koca veya baba dayağını pek bir güzel tatmış olan kadın profili
ben bu olayı yaşadım.
Yani gördüm.
keşke görmeseydim.
kendine saygısı olmayan annedir. kızını herkesin önünde döverek kendini düşürmekten başka bi şey yapmıyordur. ama cahil olduğu için bunun farkında değildir.