bugün

bayburtlu yazar.

edit:bayburtlu değilmiş.
(#15177134) güzel yazmış ama kısa tutmuş. daha uzun olsa daha iyi olurdu.
(#15230401)

bir zamanlar googhann vardı, rüzgarı esmişti baya. xxxx rezilliği şeklinde başlık açardı. sonra üçkağıtları ortaya çıktı falan. bunları neden mi yazdım? ı don t know.
yazilari güzel olan biri ama artik az yaziyor. eskiden sik yazardi şimdi hafta da bi yazıyor. oysa biz sik yazmasini istiyoruz. sik yazanlari seviyoruz çünkü... sik istiyoruz biz.... sik sik yazsin... üzmesin bizi.
muhtemelen taciz ettiği istisnanın altında kalmıştır. yoksa bunca vakittir niye yazmasın. *
bu kadar az entry ile karmayı yıkmış insan , helal olsun efenim .
mutsuz umutsuz otururken nickini görüp gülümsediğim yazardır.. ne bileyim teşekkür mü etsem ne?
yazardan ziyade iyi bir dost, iyi bir arkadaş, adam gibi adamdır. artık yok burda. kapatmış hesabını ve silik olmuş..

hakkında yazacak çok şey var ama bazen tek bir cümle bile tüm metni özetler;

^^ yoksulluğu önlemek için fakirleri değil, zenginleri doyurmak gerek ^^

ve zenginler doymadı paşam.. doyuramadın.

hoşcakal,

selametle...
eminim başka bir nick ile geri dönecek bir yazardır kendisi.

vakti zamanında ben söykü ile alakalı bir eleştiri yazısı yazdığımda kendisi mesaj atmış ve haklı olduğumu söylemişti. tabi o aralar entrysi söykü'de yayınlanmamıştı. kızgındı.

ve sonrasında söykü'de hikayeleri yayınlanmaya başlayınca "olmadığını düşündüğü adaletin" bir anda var olduğunu göstermeye çabalarcasına o insanlarla beraber öykü yazmaya devam etti.

neyse yazanın yazısı, okuyanın hatta benim gibi okumayanın bile çenesini yorar.

silik olmuş hayatta başarılar.
sözlükte henüz acemiyken ünlü birisinin konusuna yazarsın hani 'acaba girip okur mu?' diye merak edersin, pek umudun yoktur aslında ama yine de meraktır işte engel olamazsın.

tamamen bu duygular içinde yazıyorum entry'i;

sözlükte muhabbetini sevdiğim kişilerdendi kaideyi taciz eden istisna ve 8. nesilin lokomatifiydi bana göre...

1 aydır buralara pek takılamıyor 4-5 günde bir girip bakıyordum ne alemde sözlük diye, arada da mesaj atardım eski muhabbet dostlarıma 'gitmedim buradayım haa' gibilerinden bir hal hatır sorma işte malum... 10 gün kadar önce kaideyi taciz eden istisna'nin profiline tıklamış mesaj atmayı düşünmüştüm ama '1-2 mesaj atıp ben çıkıyorum demek olmaz' dedim 'gelince muhabbet ederiz', şimdi bakıyorum da bizim muhabbet ihtimali suya batmış, sildirmiş kendini...

muhabbet edecek birisini kaybettiğimden çok sözlükten buruk ayrıldığını düşündüğüm için üzüldüm.

kendine iyi bak kardeşim, selametle...

(bkz: acaba girip okur mu)
hortlak yazar. an itibarıyla aramıza tekrardan hoş gelmiş.
evlenmeyi düşünen uludağ sözlük kızları için kaçırılmaz bir fırsat olan müzmin bekardır. helal süt emmiş, güzel ve iyi ahlaklı kızların cv lerini bekliyoruz.
güzel yazar, iyi yazar da kafamı karıştıran yazar.
tanımıyordum kendisini. bir polemikte adı geçince "kimdir lan bu" deyip baktım entrylerine. çok da keyif aldım okurken. ama dedim ya kafam da karıştı.

(#14806292)entrysinde yazar gonca isimli biriyle evlenmiş,
(#15097656)entrysinde eşinin ismi elif;
(#17355890)entryde de bekar,

yazar hikayelerini de yazıyor olabilir tabi. bilemedim.
Muhteşem tespiti ile sonuna kadar haklı yazar.
(#17542395)
(#17624533)
bir çok yazarın duygularına tercüman olmuş yazardır.
dün tanıdığım ve tanıştığım için mutlu olduğum yazar. tespitleri on numero.
(#17671900)
adam üşenmemiş uğraşmış helal olsun valla.
hoşgelmiş sefalar getirmiş. (affına sığınarak nickine mahsuben 'sagopa yeeeeğğ' demek isterim. buna da serbest çağrışım diyoruz.)
Yazılarını çok sevdiğim aynı zamanda sohbeti çok hoş olan yazardır. Tarifemi en yakın zaman değiştiricem.
galatasaraylıdır.
kendisi geçen gün çok pis, iğrenç bir insandır. ay resmen terbiyesiz.
beyaz bir örtü serdiler üzerime(#17841776) affına sığınarak düşüncemi, yazarın kendi sayfasında paylaşmak istedim.

emre dayak yemiş yüzü gözü kan revan içinde, ama meçhul adam emre'ye varlık felsefesini anlatarak yardım eli uzatıyor. hayal ürünü olsa bilse anlamsız.
"hikaye bu tuhaf diyalog'tan sonra daha da anlamsızlaşıyor"

--spoiler--
her şeyi bir kenara bırak, bugüne kadar istediğin ne gerçek oldu ? o duraktaki kız seninle mi ? hayır. her gün önünden geçerken baktığın o araba ? peki o senin mi ? hayır... hani, doğru şeyi yapan, inanan, tapan, bu dünyada da öbür dünyada da mutlu olurdu ? öbür dünyayı bilmiyorsunuz, bu dünyada ise durum ortada. size yalan söylediğinin farkında değil misiniz ?
--spoiler--

hepsini okumaya çalıştım ve birkaç deneme ile bunu tekrarladım. fakat hikaye parçalanmış düşüncelerden ibaret, ardı ardına yaşanan olaylar, diyaloglar birbirinden farklılaşarak gelişiyor. düşünce yoğunluğu, duyguyu paralel olmayan bakış acılarına doğru sürüklüyor. kafa karıştırıyor, ister istemez baştan okumaya başlıyorsunuz fakat yinede 'vurgular' hikayeyi tamamlamıyor. hikayenin sürükleyiciliğindeki gizem, sona doğru varılmasına bir türlü duygu yoğunluğundan dolayı anlamını noktalayamıyor. toplumsal sorgulama inanç üzerinden yoğunlaştıkça 'kişisel aşk' arada anlamsızlaşıyor. 'benlik' yaşantı, birden bire çoğul bir sorgulamanın ortasında iradesini yitiriyor. sanırım anlatılmak istenen 'konu' çekimserlik ve korkuyu barındırdığından dolayı hikaye okuyucuyu çıkmaz bir labirentin içine doğru sürüklüyor, belkide yazarın istediği'de budur. fakat yüzeysel olarak toplumsal bir sorun anlatılmaya çalışılsa'da içerik kavramlarla örtüşmüyor. kişisel duruş, toplumu suçlayarak, sorgulaması ve bunu da yaparken farklı karakterleri hikayeye gizemli vurgularla eklemesi hikayenin konusunu uç noktalara kadar sürükleyerek dağıtıyor. daha olayın başlangıcında 'kaldırıma savrulan metal paralar' kendi ekseninde dönerken, 'meçhul adam'ın varlığı ve diyaloğu hikayeyi okumamaya zorluyor. bundan sonraki yazılarında başarılar dillerim.
moderasyonun özel mesajları okuduğunu iddia etmiş yazar.
(#18223140) Abi adam lafı gediğine o kadar koymuş ki "cuk" sesi ta buralara kadar geldi.

Benim anlamadığım da bu hacı madem bu herif interde yüksek parası yüzünden ayrılıyor daha düşük paraya niye galatasaray'a gelsin anlamadım amk? Ayrıca sadece almak olsun diye alınsın istemiyorum sneijder'in gelişi selçuğu küstürecekse takımdaki dengeleri alt üst edecekse gelmesin abi ciddiyim yani. Querasmalar yerlere göklere sığdırılmadı 34 lig maçının kaçında oynadı? kaçında tek başına takımı kurtardı? Queresma Q7 falan diye forma sattırdı da beşiktaşlıların bayağı küfürlerinde kendi anasını da sattırdı. "Hay anasını satayım bu herif niye oynamıyor oynatılmıyor vs vs".

Ancak sneijder gelse iyi mi olur şimdilik görünürde ballı, kaymaklı ekmek kadayıfı olur sen ne diyorsun.* Ancak bu hikaye iyice midemi bulandırmaya başladı takımdaki diğer performansı yüksek oyuncuları küstürmeseler bari.

Ayrıca öpering yazarı, iyi noktaya parmak bastığı için tekrardan hunharca sevgiler...
(#14871280) işsiz yazar.