bugün

(bkz: baba)
eşek gibi çalışmış insandır.
kavga esnasında sakıncalı olan alışkanlıktır.
ya kuracak çok sağlam hayalleri vardır ya da çok yorgundur.
büyük ihtimal horlayan insandır. nasıl bir mekanizma söz konusuysa artık top patlasa da uyanmaz bu kişi.
-burdan sana kafayı bi korum...
+eee... sonra da uyur musun?
(kalabalık): hehehehe ahahahaah...
(çaycı): abi adın çıkmış bi kere..
(bkz: ben)
istisnasız her gün sabahın köründe kalkıp, geç bir saate kadar beyin gücü gerektiren bir işte çalışan insandır. içinde kaç bin tane sorun olursa olsun başını yastığa koyduğu gibi uyur, uyanık durmaya mecali yoktur.
''çok yoruluyorum ben ya , iş'i mi bıraksam acaba ?''
kafaya koyduğu halde uyuyamayan insanların sinirsel katsayılarını anlamsızca yükselten insan modelidir.
derti tasası yoktur gözlerini kapadığında aklından milyonlarca düşünce geçmiyordur.
hep özendiğim insan tipidir.
şişenin dibini görmüştür.
vicdanı rahattır. dünyada elinden geleni yapan ve gerisi için tevekkül eden insandır. olacaksa olura inandığı için rahatça uyur takmaz hiç bir şeyi kafasına.
en rahat uykuların insanıdır *, kolay kolay uyanmaz. ama gerçekten horlayan insandır annemden biliyorum. * *
Sahsim gibi insandir... Sabahin korunde kalkar, ilk is 2 saat sporunu yapar oradan aksam gec saatlere kadar kafa patlatarak calisir. Eve gelince hali kalmaz zaten, yastigi kokladigi gibi uyur. Dunya yikilsa uyanmaz. Ha bir de az ama oz uyur bu insanlar, ortalama 3-4 saat kadar.
bazen kafayı koymaya veya yaslamaya ihtiyaç duymadan uykuda asılı kalacak dereceye gelebilecek olan insandır. evet akabinde kafa sağa, sola, arkaya düşecektir pat diye.
otobüste uyurken gördüğümüz insan tipi.
benimdir dicem fazla kişisel olcak.

şeydir, mmm kafayı koyduğu an uyuyabilen insandır.

şahsım metroda, otobüste, wc de, klozet paspasının üstünde ve nalları dikmek suretiyle uyuyabilme özelliğine sahiptir.
hayran olunasıdır. yatakta saatlerce tavanı izlemekten, 9382109379821743 kat daha iyi olduğu söylenebilir.

(bkz: çok çektim sözlük)
özendiğim, kıskandığım, yerinde olmak istediğim insan tipidir ama otobüste uyurken başını omzuma koyup horlamasındır.
akıllı insan davranışıdır. uyku gibi büyük bir nimeti boşa harcamamak lazım oh mis gibi uyunur.
öğrenciyken benimde aylaklıktan olsa gerek merak ettiğim, çalışıp iş güç sahibi olunca böyle bir insan olabilirmiş diye kendi kendime cevabını verdiğim, mümkün olan insan tipi.
gününü yüzerek geçirmiş olması muhtemel insan modelidir. *
bu insan tipine, sevgilisinden ayrıldığı için bütün gün sizin beyninizi kemiren, ağlayıp zırlayan kişi de girer. öyle ki ışığı kapatırsınız, iyi geceler dersiniz. sonra 1 dakika geçmeden seslenirsiniz o çok üzgün, dertli, kederli(!) arkadaşınıza, ancak ses gelmez. lanet olsun size.*
evet kafama koydum ama yastıga kafamı hala koyamadım.*
kesinlikle ben değilim. Öyle bi insan olamamda zaten.