bugün

O kafada olmayı o kadar çok istiyorum ki ;
Nasıl bir duygu olduğunu tarif bile edemiyorum,
Kafasını koymadan yastığa uyur vaziyette yatanları da gördüm.
Uyku sorunuyla cebelleşen bir insansanız, yastıkla boğma planları yaptıran kıskanılası kişidir.
Zannımca kadir gecesi doğmuşlardır.
Kafasının arkasında bin türlü dalavere olmayan, göründüğü gibi olan insandır.
özendiğim insandir ben değilimdir ne yazık ki o kadar kolay uykuya dalamıyorum.
Güne altıda başladığım için yine benimdir.
Bunu sürekli becerebiliyorsa ondan iyisi yoktur aksini iddia eden uyuyamıyor dur.
Akşam yedi buçuğa kadar iş güçle uğraştığım için benimdir. Ölü gibi uyuyorum net.
vicdanı rahat, cebi dolu, gönlü boş kişidir.
Çok aşırı yorgun değil se arsız insandır.
(bkz: anne olunca anlarsın)
ya dertsizdir ya da gamsız.
Yorgun olması muhtemel insandır.
Dertsiz falan değildir. Benim bir akrabam var hayatta ne kadar dert varsa çekmiş,eşi zenginken iflas etmiş, şekerden dolayı ayağı kesilmiş,kayınları yüz çevirmiş kendilerine ama o kişi kafasını yastığa koyar koymaz uyumasıyla meşhur
Sıkıcı insandır. insanın şöyle yattığı yerden iki kelime edesi bir şeyler paylaşası, kulağına bir şeyler fısıldayası geldiği zamanlar oluyor. Bi bakıyorsun adam uyumuş. Ben olsam çok büzülürdüm sözlük.
bu ara gerçekten benim. nereye yatsam orda uyuyup kalıyorum saat fark etmiyor. müthiş bir şeymiş.
Yıllarca bu insanlara özendim şimdi ben de onlar gibiyim. Mükemmel bir his, yatakta saatlerce dönmüyorsun. Kafanı koydun ve uyku senin için başladı.
iş güç, sorumluluk sahibi insanlardır. Sorumlulukların getirdiği yorgunlukla beraber hemencecik uyurlar. Aksini iddaa edenler ise işsiz güçsüz, sorumluluğu olmayan insanlardır. Sığır gibi yatıp kaçta kalktıkları belli olmadıkları için bu durumu yardırgarlar.
kesinlikle benimdir.

dün tefelonumun şarjı bitmişti, yanı başımdaki prize telefonu taktım ve açılma tuşuna basıp, sabah alarmını kurmak üzere telefonun açılmasını beklemeye koyuldum. o arada kafamı yastığa koydummm...ki patt uyumuşum.

ne telefonu kurabilmişim, ne çıplak vaziyetteki üzerime pijamalarımı giyebilmişim, ne odanın yanan ışıklarını söndürmüşüm, ne de üzerimi ince bir örtüyle örtmüşüm. allah'tan sabah tam vaktinde uyandımda pek bir sıkıntı yaşamadım.

haftada en az 1 defa bu durumu yaşıyorum.
gamsız insandır. bayağı gamsız olmak lazım kafayı yastığa koyar koymaz uyuyan biri olmak için. ben anca çok çok yorulursam direkt uyuyabiliyorum. kafama takılan bir şey olmasa bile felak nas okumam lazım mutlaka.
Efsane insandir. Hep onun gibi olmak istenir.
En kıskandığım insanlardan birisidir.
Uykum varsa hiçbir kuvvet beni tutamaz o an uyumam gerekiyorsa hemen moda girerim. Dersta çok uykun gelmişse 10 dakikalık arada bile uyurum, sınavdan gelince hemen uyuyup uyanır ders çalışırım. Ders çalışırken masa da yarım saat uyurum. Her türlü uyurum yani. 1 dakika önce konuşurken anında dalıp gidebilirim. Sınav zamanı işe yarıyor gel direkt uyu uyan devam.
Kıskandığım itin tekidir. Lan nasıl başarıyorsunuz ya? Ben iki saat dönüp duruyorum...
O insan benim.