bugün

günümüzde dışarı çıkınca etrafımızda gördüğümüz 10 başörtülü kızdan en az 3-4 tanesinin içinde bulunduğu durumdur. benim gözlemlediğim kadarıyla, genelde beyaz başörtü, mavi kareli gömlek üstüne hırka ve dapdar bir kot. altına da topuklu. anlam veremiyorum böyle kızlara? hadi bi şekilde örtünmeye karar verdiniz *(islamın gereği), vücudunu saklıyorsunuz yani, peki o streç kotla topuklu ne ayak? inanın başı açık, mini giyen kadınlardan daha tahrik edici oluyorsunuz. ve böylece büyük bir vebalin altına giriyorsunuz. kirletiyorsunuz o başörtüsünü, yapmayın!
(bkz: seviyorsan git konuş)
altı paris üstü mekke tiplemesine uyan kızdır.
kara çarşafa bürünseler tahrik olmayı kafasına koyan yurdum erkeği 'ulan bunun altında çıplak olabilir mi' diyerek tahrik olacağı için, kafasına göre takılan kızlardır onlar.
içinde de tanga ya da g-stirng vardır böylelerinin...
ya başındakinide çıkar kıçını aç gez yada örtüyosan adam gibi ört dediğim tiplerdir.. hazetmem..
aslını yansıtan bi kızdır belkide...ruhundaki fahişeliği örtüyle kapatamayacağı anlamış ama bunun için sadece sinyal verebilen haykıramayan,başındaki örtüyü siyasi değil din değil sümüklü mendilden farksız taşıyan ikilem içinde kaybolmuş ama hep başrol değil figüran kalacak pasif şahsiyet ampul kalmış ve kalacak,kafa olmadan kafasına örtü takmış zat ı şahaneleridir...
bunların bir de toplu halde gezenleri vardır. genelde bayramda seyranda buluşup sinemaya ya da lunaparka giden kuzenlerdir.
zamanın çağdaş modasına uymaya çalışan, inançlı olduğu kadar modayı takip eden kızlardır. doğrumudur yaptıkları buna hüküm vermek bize kalmaz.
kanımca tutarsızlıklarının nedeni bu iki farklı kutup arasında kalıp ikisine de uymaya çabalamalarıdır. hani tam açılsa sosyal baskı tavan yapacaktır, ama tam kapanmayı da yürekleri kaldırmaz. genç kızdır neticede, yaşıtlarına ayak uydurmak ister içten içe. zordur bu kızların durumu, seksi falan değil. toplum baskısı altında ezilen diğer insanlara acıdığım kadar acırım bu insanlara.
üstü mekke altı parisin can bulmuş halidir.
(bkz: üstü minare altı kerhane)