bugün

mode xl şarkılarından birinin adıdır. hatta şuan dinliyorum. bu adamlar cidden ayık yazmıyorlar bu şarkıları. zaten kendilerinden biri "sanılanın aksine hiç ayık gezmedim" diyor mesela biri beni sustursun şarkılarında.

(buarada şimdiden linkini vereyim de benim yazdığım kafada siz de okuyun)
http://fizy.com/#s/13kejj

bu şarkıya dönecek olursam, az önce bitti ve yeniden açtım. başları ilk başta sıkıcı geliyordu ama şimdi zevkine dinliyorum. komik lan bu adamlar. hele yine başlarındaki konuşmada yasin diyor ki "gerçekleri öğrenmeye hazır mısın piç". sonra apuhaha zuhaha diye gülüyor. şuan "bu mevzuyla ilgili mutlaka bir şeyler yazmalıyım" diye düşünüyorum. lakin gözümden uyku akıyor ve boşuna gidiyor değerli uykularım. bu yüzdendir ki yazdıklarımı da yanlış okumaya başladım. az önce bir kelime 5 defa okudum. içindeki ş harfini nereye koymam gerektiğini düşündüm 1-2- saniye.
her neyse şarkıya dönecektim güya ben. aslında şöyle diyebilirim. benim şu uykulu halim eşittir mode xl'ın dumanlı kafası. canlı canlı örnek veriyorum. yani o haldeyken bu adamlar bu şarkıyı yazmayıp da gelip burada başlık açıp saçmalamaya kalksa ancak bu kadar becerebilirlerdi. aslında şu da bir gerçek ki bazen insanlar anormal haldeyken, normal hallerinde düşünüp de bulamadıkları şeylere dair bir şeyler söylerler hiç düşünmeden. sonra normal hale dönüp onları okuyunca/ hatırlayınca kafadan geçenler sırasıyla şöyle olur:

-lan ne salak adamım ben mal mal cümleler kurmuşum
-cümleler bi manyak, aralarındaki alakasızlık da ayrı bir mallık olmuş
-komik olmuş ahah
-a iyi örnek vermişim burda
-burda ne demek istemişim acaba?
-dur ya bir daha okuyayım bir şeyler çıkacak burdan!
-vay anasını ben bunu daha önce nasıl düşünemedim.

tabi şunu belirtmekte de yarar var. bu durum her zamn böyle olmaz. bazen gerçekten saçmalarsınız. özellikle "dikkatli oliyim de bari mantıklı bir şey çıksın yazık olmasın" düşüncesinde olduğunuz zaman. yani tam da kafanız dumanlı değilken, böyle yarım yamalak dumanlıyken, yani şuanki halim gibi saçmalamayı bile beceremezsiniz. yalnız şu da var ki yazdıkça yazasım geliyor sanki her tuşa basışım baliden, tinerden bir nefes çekişmiş gibi geliyor.

tekrar şarkıya dönüyorum. 02:40'ıncı saniyede başlayan ve yakşalık 3 saniye süren cümle beni baya güldürmüştür. ayrıca nakaratta kızın sürekli "yasin yasin yasin yasin" demesi adama antin kuntin çağrışımlar yaptırıyor.

buarada mode xl'ın ince saz'ın meşhur çok aşığın var diyorlar şarkısının nakaratını alıp da yaptığı bir şarkı var. bilen bilir, adını yazmaya kalksam küfür etmiş olacağım. bu yüzden linkini vereyim.
http://fizy.com/#s/1296s0

aslında bu şarkıyla ilgili düşüncelerimi de yazmak isterdim ama bu başlığa daha fazla yük olmak istemiyorum. * *